Готуйте ваші гаманці

2021-05-19 07:57

Думали, що головне — пережити опалювальний сезон? Якби не так! Готуйтеся до чергового іспиту на міцність! 

У січні нам ввели ручне керування економікою й зменшили деякі тарифи аж на цілих два, а інші — навіть на три місяці. Правда з травня вони знову мають підплигнути. Тепер настає час і місцевому самоврядуванню почати підвищувати тарифу на комуналку — діватися ж їм нікуди!

Міська влада Чернігова вже була вимушена анонсувала зростання квартплати та тарифу на вивіз сміття. Зросте плата за квадратний метр житла більше ніж на гривню. ЖЕКи і мер кажуть, що чекали цього вже давно, паралельно зі зростанням складових тарифу. А тарифи ж на всі енергоносії та підвищення мінімальної зарплати дуже суттєво вплинуть на собівартість усіх комунальних послуг. Крім того, один із найбільших постачальників (22% всеукраїнського ринку палива) дизтоплива та бензину, перелякавшись суперової діяльності урядовців — вже втік із України. І заміни йому поки що не знаходиться. 

Дійсно, тарифи на комуналку у такій ситуації повинні перераховуватися — інакше всі наші ЖЕКи та комунальні підприємства ЖКГ зразу ж стають ЗБИТКОВИМИ. Керівники ЖЕКів представили адресну програму окремо по кожному багатоповерховому житловому будинку з новими цінами на свої послуги. Також проаналізували існуючу заборгованість по сплаті за послуги, середню заробітну плату працівників, фінансові результати, зокрема за І квартал поточного року. Тому, міський голова Владислав Атрошенко наказав комунальникам із цими новинами іти в люди, пояснюючи народу, що влада робить усе правильно. Хоча й вимушено. 

Підвищити тарифи мають із 1 червня. Востаннє вартість квартплати у Чернігові підвищували у 2019 році – на 22%. Тепер ціна обслуговування будинків зросте на чверть і майже на 23% подорожчає вивезення сміття. За словами мера: «На сьогоднішній день ми практично говоримо за ті тарифи, які хоча би дозволяють приблизно в нуль працювати підприємствам. За ці гроші плануємо збільшити кількість поточних ремонтів і оновити техніку підприємств. Вся техніка, яка купувалася і в ЖЕКи, і АТП-2528, вона купувалася не з тарифів. Вона купувалася за рахунок поповнення статутних капіталів відповідних підприємств. Врешті, це взяти з бюджету заплатити, значить щось не зробити, а це шлях в нікуди. Просто шлях в нікуди. Так можна попрацювати декілька років, ще раз кажу, а потім місто буде занепадати, буде відставати від інших міст і ми будемо втрачати».

Олександр ШИЛО
Фото з Інтернету

 

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21