«Ставлюся до людей так, як хочу, аби вони ставилися до мене»

2021-05-17 06:19

Алла Максименко – бізнес-леді, банкір, директор Чернігівського регіонального відділення КБ «ПРАВЕКС БАНКУ». 

Пані Алла – успішна, цілеспрямована, має чітку позицію в житті та на роботі – чесність понад усе. І пишається тим, що працює у відомому в усьому світі італійському банку, котрий на фінансовому ринку вже 400 років і позиціонує себе саме як сімейний банк. Погодьтеся, такий напрямок фінансової установи для жінки дуже комфортний, адже статус берегині роду та домашнього вогнища ще ніхто не відміняв. 

– Пані Алло, ви завжди хотіли працювати в банку? Можливо, були налаштовані піднімати нашу економіку, адже тут фінанси грають провідну роль?

– Мене на цю спеціальність надихнув мій батько Валентин Федосович. Він працював у будівельній галузі, закінчив Львівський політехнічний інститут, був розумною і цілеспрямованою людиною та особистістю у всьому. Завжди говорив, що треба отримати гарну, стабільну професію, аби він не хвилювався потім за своїх доньок, бо вони по життю будуть забезпеченими та успішними. І так він мене мотивував, що я вступила до гарного вишу – Київського економічного університету імені Вадима Гетьмана. А відтак маю престижну якісну освіту. І роботу. Моя сестра, до слова, також фінансист. 

А ще тато говорив, що треба бути особистістю і стати Фахівцем із великої літери, а не просто потім вийти заміж і спокійно почуватися за спиною чоловіка. Тобто у чомусь мій тато був за фемінізм (усміхається. – Авт.). Маю сказати, що навчатися мені було цікаво, і я не шкодувала, що обрала цей фах. Спочатку, як казав батько, я йшла на «главбуха». Але в процесі навчання мене зацікавили інші спеціалізації. Серед них – банківська справа. І я її обрала. Після закінчення університету повернулася в Чернігів та влаштувалася на роботу до «Промінвестбанку». Це була сильна фінансова установа, де я отримала чудовий професійний досвід. 

– Ви директор відділення КБ «ПРАВЕКС БАНКУ» в Чернігові. Воно в місті єдине?

– Так. Наше відділення виконує функції Дирекції КБ «ПРАВЕКС БАНКУ» в Чернігівському регіоні. Така стратегія установи. КБ «ПРАВЕКС БАНК» – єдиний в Україні банк із італійським капіталом, 100% якого належить італійській групі «Intesa Sanpaolo». Це фінансовий лідер не тільки в Італії. Банку – понад 400 років. Стабільність для нього – понад усе. Ми себе позиціонуємо як сімейний банк. Сімейні цінності, відповідно, для банку і його співробітників теж дуже важливі. Ми залучаємо клієнтів, а разом – і членів їхніх сімей. Це наша фішка та наше кредо. І всі клієнти банку – така собі «велика родина». Адже коли в одному банку обслуговувався прадідусь, а тепер – його онуки та правнуки – це вже стиль життя і стабільність. Банк довіряє таким клієнтам, а вони довіряють банкові. 

– Який у вас колектив?

– Штат у нас постійний. Плинності кадрів немає. У нас 10 співробітників, усі жінки, і ми теж – як родина. Допомагаємо одне одному. Але професіоналізм – понад усе. Загалом же, жінки працелюбні, вони сто разів перевірять свою роботу, для них у жодному нюансі немає дрібниць. Власне, жінки більше тактики. Чоловіки – більше стратеги. А керівник має бути і тактиком, і стратегом. 

Я ж і мама, й учитель, можу допомогти та підказати, але люблю порядок і дисципліну та суворе дотримання всіх правил роботи.

– Які послуги банку вважаєте його, так би мовити, родзинкою?

– Насамперед, пакет «Фамільний». Це коли ми відкриваємо міжнародну картку рівня Платинум голові родини, а в подарунок даємо карти дружині й дітям. І ці карти – ніби перепустка в наш банк. До цього пакету ми можемо додати страхування родини, страхування при виїзді за кордон, відкрити депозит. Запропонувати пільгові умови кредитування. Зараз у нас дуже гарні лояльні споживчі кредитні програми –сума кредиту до 750 тисяч гривень без застави для фізичних осіб. Це зручно, коли треба купити техніку чи зробити ремонт, поїхати відпочивати, придбати автівку або пролікуватися чи рефінансувати дорогі кредити в інших установах. Строк кредиту – 5 років. 

Ще у нас новий напрямок – іпотека від КБ «ПРАВЕКС БАНКУ». Ми даємо кредити на купівлю нерухомості. І умови дуже вигідні. Ставки – від 9,49% річних. Сума – до 4 мільйонів гривень. Термін кредиту – 20 років. 

– Побутує думка, що фінансисти, банкіри, працівники бухгалтерії загалом люди дуже серйозні, певною мірою «сухі» й нуднуваті. Хоча насправді все далеко не так?

– Ми працюємо з цифрами. А вони люблять точність, вони серйозні та вирішують усе. У банку баланс зводиться щодня. І доробити його завтра неможливо. Тому все має рухатися чітко та злагоджено. Й відповідально. Це досить позитивні риси. І не тільки для роботи. А й для сім’ї. Мій учитель говорив, що хороший банкір вирізняється тим, що він усе пам’ятає, робить чітко і не забуває, що все це для людей. З того часу я все планую на цілий тиждень. І зранку щодня знаю, що робити. Не пропускаючи жодної «дрібниці», котра може потім перетворитися на велетенську брилу на шляху. Тому і мої риси характеру – чіткість, серйозність, відповідальність та повага до людей. На іншому місці роботі в іншому вже банку один із керівників сказав мені: життя скороминуще й циклічне. Треба вміти так будувати стосунки, щоби потім при зустрічі не переходити на інший бік вулиці. І це практично стало моїм життєвим кредо. Тому маю друзів, із якими знайомилася ще в юні роки – в школі, в університеті… 

– Робота з клієнтами – непроста справа. Їх треба привабити, зацікавити банківськими продуктами. Як працюєте з людьми? Тут треба бути неабияким психологом. І мати бажання допомогти.

– Ми – сімейний банк. І про клієнта мусимо знати багато. І про його родину також. Коли людина стає нашим клієнтом, ми, наприклад, вітаємо з днем народження і його, і дружину. Бачимо, коли людині потрібен кредит для розширення бізнесу. Можемо вчасно запропонувати вигідний депозит. Якщо клієнт кудись їде, він може оформити банківську скриньку. У нас стосунки довірчі із нашими вкладниками. Бо в КБ «ПРАВЕКС БАНКУ» на першому місці клієнт. Нам важливо, щоби він розвивав свою справу саме на продуктах нашого банку і рекомендував КБ «ПРАВЕКС БАНК» своїм родичам, друзям, знайомим. Та залишався у нас надовго. І ми цю тактику банку запровадили в Чернігові. Люди дзвонять нам і говорять, що наші клієнти рекомендували їм КБ « ПРАВЕКС БАНК» як стабільну фінансову установу, котрій можна довіряти, бо вона переймається потребами клієнта і знайде розумний вихід із різних ситуацій. Тим більше, ми суворо дотримуємося банківської таємниці. Тобто – ми разом зі своїм клієнтом і у вирішенні проблем, і в розвитку бізнесу. 

– Пані Алло, як пандемія позначилася на роботі банку?

– Із врахуванням коронавірусу ми можемо працювати з клієнтами дистанційно. І чимало продуктів оформлюємо онлайн. Але відділення відкрите, клієнти приходять в офіс. Зрозуміло, всіх вимог карантину ми дотримуємося. Великим плюсом у цій ситуації вважаю те, що люди стали більше скрізь користуватися безготівковими операціями, а не готівкою. 

За 25 років це четвертий банк, де я працюю. У КБ «ПРАВЕКС БАНКУ» – вже 10 років. Ціную його надійність, стабільність та комфорт у роботі. Клієнти так само це відчувають. 

– Якою, на вашу думку, має бути репутація банку і керівника?

– Банк повинен бути надійним, без підводних каменів. Таким і є КБ «ПРАВЕКС БАНК». За нами велика материнська компанія із філіями не тільки в Європі. А банкір має бути чесним перед собою і клієнтами. Плюс – кваліфікація. Також треба йти в ногу з часом. Весь час маємо нові закони, документи, додатки, поправки. Тому треба завжди тримати руку на пульсі та підвищувати свій професійний рівень. 

– Ваш банк займається благодійними проєктами, акціями?

– У нас було багато благодійних ініціатив. Ми збирали речі для дитячих будинків та сімей, котрі мають фінансові проблеми. А ще, наприклад, із кожної витраченої тисячі гривень за транзакцією за картою перераховуємо 5 гривень за рахунок банку в обраний клієнтом благодійний фонд «Карітас Київ», «Щаслива лапа», «Помагаєм», «Серця Майбутнього», «Давай Допоможемо», «Об’єднання світових культур».

– Алло Валентинівно, хтось продовжить вашу справу в родині?

– Моя єдина донька Олександра не стане банкіром. Вона з дитинства знала, що у мами ненормований робочий день. Тому її з дитсадка часто забирали мої батьки та мої друзі. Також я часто працювала і в суботу. А донька ходила зі мною на роботу. Дуже вдячна своїй мамі Тамарі Миколаївні за те, що допомогла виховати Сашу. Так само вона виховувала і доньку моєї сестри. Рано вийшла на пенсію та присвятила себе внучкам. 

Олександра вирішила вступати до медичного університету. Я її не відмовляла. Донька нині на п’ятому курсі. Вже рік займається онлайн через коронавірус. Шкода, бо молодь любить живе спілкування, зустрічі, розваги... Це мінус, бо комунікації обмежені. Далі в Олександри інтернатура. Думаю, вона зрозуміє, що навряд чи у медиків робочий день нормований. Але у кожного свій шлях у житті та своє покликання. І донька у нас мала можливість зробити самостійний вибір. 

Ми з Олександрою дружимо. І – на одній хвилі. У нас є золоте правило, якого ми дотримуємося: треба ставитися до людей так, як би ти хотів, щоби люди ставилися до тебе. Адже підсвідомо наші емоції завжди відчуваються. Приховати їх важко. Тому треба виховувати в собі культуру взаємовідносин. У нас віруюча родина. Ходимо в храм. Вірю, що наші рідні, котрі вже на небесах, завжди з нами, живуть у наших душах. І є часто нашими янголами-охоронцями.

– Ви – бізнес-леді. Як уже ми говорили, маєте ненормований робочий день. І це повинно якось урівноважуватися приємними моментами життя. Хобі, захопленнями, відпочинком, подорожами, наприклад. 

– Так, ми любимо подорожувати, бувати з друзями на природі. Особливо на річці Снов. Якось ми відпочивали в Одесі. Познайомилися з місцевими жителями. І вони раптом сказали, що вдома на морі для них – не відпочинок. Бо в них є такі улюблені місця, що, мовляв, ми навіть уявити собі не можемо. Відтак з’ясувалося, що це на нашій Чернігівщині, на річці Снов. Вони сплавляються на плотах. Стають на березі наметовим містечком. У захваті від чудової незайманої природи, прекрасних світанків, коли птахи влаштовують свої лісові концерти. І одесити дуже дивувалися, що ми їдемо від такої краси, бо, як кажуть, від добра добра не шукають. Отож ми також любимо Снов, відпочиваємо і заряджаємося там неймовірною енергією.

Подобається бувати в Седневі, де стільки історії, пам’яток, є гарний «Кінний двір». А які там чудові краєвиди. Я завжди згадую дитинство, коли я відпочивала у бабусі влітку... 

– За кордоном ваша улюблена країна Італія, батьківщина вашого банку?

– Я ще тільки мрію там побувати. А відпочивали ми комфортно в Єгипті, Туреччині, там чимало цікавих екскурсій. Були і в Єрусалимі, Віфлеємі, де справді відчувається Божа благодать...

– А хобі?

– Уявіть собі, я вишиваю картини. Читаю багато. Подобаються, зокрема, хороші детективи. Тато вважав, що вони розвивають мозок. Люблю судоку. Це цікаво і відволікає. Та упорядковує думки. 

– Які у вас родинні традиції?

– Нещодавно був Великдень. Для нас це величне свято. Ми завжди впорядковуємо і прикрашаємо оселі, печемо паски, фарбуємо крашанки, освячуємо їх. А потім усі збираємося у нашої матусі... Це справжнє єднання поколінь. Загалом, ми завжди на свята у мами, адже вона – берегиня нашого роду.

– Ви дотримуєтеся дрес-коду на роботі? І який у вас загалом стиль одягу?

– На роботі у нас діловий стиль. Біла блузка, темний костюм. І всі звикли бачити мене такою. А поза роботою мені подобається стиль кежуал. Джинси, зручна куртка, кросівки. Одного разу мій робітник у вихідний мене навіть не впізнав (усміхається. – Авт.). Звісно, у жінки мають бути вечірні сукні. А ще я люблю шарфики, хустки, які зав’язуються на шию. У мене їх ціла колекція. Це дуже зручно. Увечері після роботи додаєш навіть до ділового одягу шарфик – і ти вже зовсім інша. Можна йти в гості, до театру... Якось на весіллі сина моєї подруги був дрес-код – червоний колір. Так я принесла багато своїх червоних шарфиків, хусточок, ще – намисто. І всі дотрималися дрес-коду! Аксесуари – дуже важлива річ. 

– Напевно, і прикраси любите?

– Раніше дуже подобалося срібло. Тепер настала «ера каміння». Люблю бірюзу. А найбільше обожнюю перли. Вони теплі. Ніби вбирають у себе твою енергію, а потім її віддають.

– Парфуми є улюблені чи експериментуєте?

– Я Козеріг. А це знак дещо консервативний. Тому свої уподобання змінюю рідко. Мій улюблений аромат – Lancome HYPNOSE. 

– Ви пані за кермом?

– Права маю. Але за кермом мій чоловік. Мені так зручно і комфортно. 

– Ви живете в квартирі?

– Так, але у нас чудова дача, де дуже затишно відпочивати. А ще я з квітами на «ти». Вся територія у нас заквітчана. Хоча є трохи місця для помідорів та огірочків. Навколо море ромашок. Але люблю все, що розквітає від весни до осені. Зараз не можу відвести очей від тюльпанів, нарцисів. Далі будуть півонії, жасмин, бузок, троянди, лілії... 

– Ви прекрасно виглядаєте. Розкрийте секрет вашої привабливості.

– Зарядка щоранку. Це як багаторічний ритуал. Фітнес – час від часу. Ходжу на роботу та з роботи пішки. Не їм пізно, не вживаю смаженого, жирного. Завжди дотримуюся посту, бо таким чином організм відпочиває морально й фізично. Обов’язково треба їсти овочі. Сезонні, вирощені на грядці. В будь-якому вигляді.

А найголовніше – любити життя, вміти прощати і у всьому відшуковувати позитив.

Бесідувала Людмида ПАРХОМЕНКО 
Фото надані респонденткою

Інші новини:


«МарЛені» – прем’єра в облмуздрамтеатрі

3-го та 4 грудня Чернігівський облмуздрамтеатр ім. Т. Шевченка запрошує на прем’єру – «МарЛені» – кабаре-бенефіс для двох актрис в одну дію.

2021-12-03 06:37