Великоднє свято для дітей Донбасу від чернігівських лялькарів

2021-05-14 08:26

Із 5 по 8 травня Чернігівський обласний театр ляльок ім. Олександра Довженка брав участь у святковій акції «Радість дітям на Великдень», яка тривала на Донбасі. Провідний меседж акції: «Турбота про мирне і щасливе дитинство маленьких українців – це не обов’язок, це поклик серця». Акція проводилась у рамках національно-мистецького проєкту «ARTПЕРЕМИР’Я», започаткованого за ініціативи командувача об’єднаних сил Збройних сил України генерал-лейтенанта Сергія Наєва.

Три тисячі маленьких українців із прифронтових населених пунктів – Мар’їнка, Новомихайлівка, Новолуганське, Світлодарськ, Парасковіївське, Миронівський, Красногорівка – побували на святкових інтерактивних виставах чернігівських лялькарів та допомагали «космічним мишенятам» (актори – Ольга Ільо, Роман Маджуга та Ольга Маджуга) збирати великодній кошик, танцювали, брали участь у конкурсах, щиро виявляли свої емоції. У складі творчої команди театру, яка побувала на Донбасі, також були режисер програми «Великдень з космічними мишами» Антон Шеремок, звукооператор Сергій Міщенюк та авторка цих рядків – завідувачка літературної частини театру Мирослава Губар. 

Головну мету проєкту «ARTПЕРЕМИР’Я» – відродження культурного життя на Донбасі – три роки поспіль успішно втілюють у життя координатор проєкту офіцер командування об’єднаних сил ЗСУ, журналіст, письменник Борис Кутовий і театральний режисер Максим Добролюбов. Чернігівський театр ляльок долучається до цієї доброї справи уже втретє. У 2019 році на Різдвяні свята актори театру із виставою «Ангелик, що загубив зірку» – переможницею всеукраїнського театрального фестивалю «ГРА» – побували у семи населених пунктах прифронтової зони. Восени минулого року театр брав участь у міні-фестивалі «Печера казок», який проходив на глибині майже 300 метрів у відпрацьованих соляних шахтах міста Соледара, де лікуються діти з астмою та різними захворюваннями дихальних шляхів. Для багатьох дітлахів це було перше знайомство з театром. Дехто з них народився уже під час війни й жодного разу не бачив театральної постановки. Тому, граючи вистави для маленьких жителів Донбасу, актори театру щоразу відчували й особливу відповідальність, і ні з чим не зрівнянні емоції Анонсуючи святкову акцію «Радість дітям на Великдень», Борис Кутовий зазначив: «Акція дає змогу кожному із нас зрозуміти, що тільки тоді від власного серця відступає смуток та біль, коли знаходиш у собі сили дарувати радість іншим».

На вихідних театр відновлює показ вистав після карантину.16 і 15 травня глядачі зможуть побачити цьогорічну прем’єру «Руденька веселунка» (за твором «Пеппі ДовгаПанчоха» Астрід Ліндгрен) та виставу «Жирафа і носоріг». Покази вистав відбуватимуться з дотриманням усіх санітарних норм.

Мирослава ГУБАР, завідувачка літературною частиною театру

 

Інші новини:


Жіноча команда Білоцерківців – їм усе до снаги!

Жінки – це керівна, спрямовуюча та відповідальна сила. А ще креативна, винахідлива, весела… Епітетів можна підібрати багато. І все це – про справжню жіночу команду, яка зустріла нас у Білоцерківцях: староста сільської ради Тамара Миколаївна Лук’яненко, діловод Тамара Михайлівна Сергієнко, бібліотекарка Ольга Михайлівна Олійник і соціальний робітник Ганна Павлівна Корнійченко.

2021-09-24 10:36