Великоднє свято для дітей Донбасу від чернігівських лялькарів

2021-05-14 08:26

Із 5 по 8 травня Чернігівський обласний театр ляльок ім. Олександра Довженка брав участь у святковій акції «Радість дітям на Великдень», яка тривала на Донбасі. Провідний меседж акції: «Турбота про мирне і щасливе дитинство маленьких українців – це не обов’язок, це поклик серця». Акція проводилась у рамках національно-мистецького проєкту «ARTПЕРЕМИР’Я», започаткованого за ініціативи командувача об’єднаних сил Збройних сил України генерал-лейтенанта Сергія Наєва.

Три тисячі маленьких українців із прифронтових населених пунктів – Мар’їнка, Новомихайлівка, Новолуганське, Світлодарськ, Парасковіївське, Миронівський, Красногорівка – побували на святкових інтерактивних виставах чернігівських лялькарів та допомагали «космічним мишенятам» (актори – Ольга Ільо, Роман Маджуга та Ольга Маджуга) збирати великодній кошик, танцювали, брали участь у конкурсах, щиро виявляли свої емоції. У складі творчої команди театру, яка побувала на Донбасі, також були режисер програми «Великдень з космічними мишами» Антон Шеремок, звукооператор Сергій Міщенюк та авторка цих рядків – завідувачка літературної частини театру Мирослава Губар. 

Головну мету проєкту «ARTПЕРЕМИР’Я» – відродження культурного життя на Донбасі – три роки поспіль успішно втілюють у життя координатор проєкту офіцер командування об’єднаних сил ЗСУ, журналіст, письменник Борис Кутовий і театральний режисер Максим Добролюбов. Чернігівський театр ляльок долучається до цієї доброї справи уже втретє. У 2019 році на Різдвяні свята актори театру із виставою «Ангелик, що загубив зірку» – переможницею всеукраїнського театрального фестивалю «ГРА» – побували у семи населених пунктах прифронтової зони. Восени минулого року театр брав участь у міні-фестивалі «Печера казок», який проходив на глибині майже 300 метрів у відпрацьованих соляних шахтах міста Соледара, де лікуються діти з астмою та різними захворюваннями дихальних шляхів. Для багатьох дітлахів це було перше знайомство з театром. Дехто з них народився уже під час війни й жодного разу не бачив театральної постановки. Тому, граючи вистави для маленьких жителів Донбасу, актори театру щоразу відчували й особливу відповідальність, і ні з чим не зрівнянні емоції Анонсуючи святкову акцію «Радість дітям на Великдень», Борис Кутовий зазначив: «Акція дає змогу кожному із нас зрозуміти, що тільки тоді від власного серця відступає смуток та біль, коли знаходиш у собі сили дарувати радість іншим».

На вихідних театр відновлює показ вистав після карантину.16 і 15 травня глядачі зможуть побачити цьогорічну прем’єру «Руденька веселунка» (за твором «Пеппі ДовгаПанчоха» Астрід Ліндгрен) та виставу «Жирафа і носоріг». Покази вистав відбуватимуться з дотриманням усіх санітарних норм.

Мирослава ГУБАР, завідувачка літературною частиною театру

 

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55