Професійна команда пологового будинку: Флоренс би пишалася

2021-05-14 08:06

Всесвітній день медичної сестри в Україні відзначається з 1997 року за ініціативи Міністерства охорони здоров’я та Асоціації медичних сестер України.

12 травня день народження видатної англійської медичної сестри Флоренс Найтінгейл, яка вперше створила Організацію сестер милосердя. Завдяки своїй цілодобовій праці та доброму серцю Флоренс врятувала не одну тисячу життів, тому Всесвітній день медичної сестри святкується в день народження Флоренс Найтінгейл.

У КНП «Пологовий будинок» ЧМР завдяки генеральному директору Василеві Гусаку, голові профкому Іванові Лисенку, головній сестрі медичній Надії Кормі урочисто відзначається Всесвітній день медичної сестри. Проводиться конкурс на кращу сестру медичну. Також щойно прийнятих на роботу сестер медичних адміністрація пологового будинку святково вітає із входженням у колектив. Надія Корма – талановита організаторка, завдяки їй підвищились ефективність та якість медичної допомоги новонародженим і матерям. Вона сприяла провадженню сучасних технологій у догляді за немовлятами, навчає співробітників санітарно-епідемічному режиму та контролює їх, завдяки чому КНП «Пологовий будинок» ЧМР має статус «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».

Сестра медична володіє теоретичними знаннями з питань фізіології новонароджених, особливостями догляду за дітьми, якісно виконує лікарські призначення, маніпуляції. Кваліфіковані сестри медичні можуть працювати на високотехнологічному обладнанні. Їх професійна медична освіта та безперервний професійний розвиток мають важливе значення у формуванні теоретичних і практичних питань. 

Щорічно на базі КНП «Пологовий будинок» ЧМР проводяться курси удосконалення сестер медичних палат новонароджених дітей. Виконуюча обов’язки старшої сестри медичної відділення новонароджених Леся Желдак пройшла стажування в Чехії в Оломоуцькому перинатальному центрі.

Значну увагу сестри медичні приділяють упровадженню сучасних технологій із грудного вигодовування, теплового захисту новонароджених дітей, фізіологічному виходжуванню передчасно народжених малюків. Завдяки професійній праці сестер медичних значно підвищилась якість медичної допомоги новонародженим дітям.

У відділенні новонароджених сестри медичні проводять скринінг слуху, виконують сучасні методи лікування жовтяниці новонароджених, проводять бесіди з батьками з догляду за новонародженим малюком та переваг грудного вигодовування, вакцинацію. Завдяки сумісній праці лікаря та сестри медичної сформувалась високопрофесійна команда, яка надає висококваліфіковану медичну допомогу новонародженим цілодобово.

Людмила ДУДКО, зав. відділенням новонароджених 
Вікторія БАЗАРНА, лікар педіатр-неонатолог 

Інші новини:


Коли змінюєш світ на краще

…Тривалий час уже працювала в «Гарті», але ніяк не вдавалося побувати у відрядженні в єдиному районі області – Талалаївському. Бо у відділі військово-патріотичного виховання (був у тодішні часи в редакції такий), «оселився» виходець із чернігівського «Бенілюксу» Яків Ковалець.

2022-01-20 09:14