Візит Прем’єр-міністра до Чернігова: кого вакцинуватимуть у вихідні та хто отримуватиме пенсію через Укрпошту

2021-05-14 06:30

12 травня в Чернігові з робочою поїздкою побував Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Він оглянув виробничі потужності Чернігівського автозаводу, відвідав обласну лікарню та Чернігівський медичний центр сучасної онкології.

На виїзному засіданні Уряду, що відбулося цього ж дня у приміщенні облдержадміністрації, була прийнята низка важливих рішень.

Також Прем’єр-міністр і очільники деяких профільних міністерств, які перебували в складі делегації, взяли участь у підсумковому брифінгу та відповіли на запитання журналістів. 

Чернігівський автозавод

Підприємство має повний власний технологічний цикл виробництва та випускає автобуси, тролейбуси, вантажні автомобілі й трамваї. Зокрема, завод запровадив випуск нової експериментальної моделі автобуса з дотриманням екологічних норм Євро-6, що отримав європейський сертифікат.

Одним із напрямків діяльності Чернігівського автозаводу є випуск сучасних тролейбусів із низьким рівнем підлоги та облаштуванням місця для осіб із інвалідністю.

«В Україні є власні підприємства з виробництва сучасного й комфортного транспорту, які можуть на рівних конкурувати з іноземними компаніями. Розвиток національного виробництва — це стратегія нашого Уряду. Забезпечення чесних правил на ринку й доступ до дешевих фінансових ресурсів допоможе таким підприємствам нарощувати свої потужності», — наголосив Денис Шмигаль.

Медичні заклади

Чернігівська обласна лікарня відповідно до реалізації програми Президента України «EMERGENCY 2020» визначена як опорна лікарня, яка надаватиме висококваліфіковану цілодобову допомогу. 

— Сьогодні лікарня приймає пацієнтів із важкою формою коронавірусу. Вдячний особисто медичним працівникам за непосильну працю. Найближчим часом буде завершено модернізацію приймального відділення екстреної медичної допомоги і заклад отримає нове сучасне обладнання, — відзначив очільник Уряду. 

Команда лікарні в цілодобовому режимі забезпечує проведення сучасних методик діагностики й лікування гострих інсультів. З лютого цього року в лікарні запрацювало новостворене відділення інтенсивної терапії гострих інсультів.
Назабаром у Чернігівській обласній лікарні буде завершена модернізація приймального відділення екстреної медичної допомоги й заклад отримає нове сучасне обладнання.

Також Денис Шмигаль ознайомився з роботою відділення променевої терапії та лінійного прискорювача Чернігівського медичного центру сучасної онкології.

У 2020 році заклад став дійсним членом Асоціації онкогінекологів Центральної та Східної Європи. Онкоцентр показав найвищі результати виконання складних операцій і відзначений за високий рівень надання хіміотерапевтичного та променевого лікування. 

Прем’єр-міністру показали проєкт із розвитку на базі онкоцентру закладу із трансплантації кісткового мозку.

Виїзне засідання Кабміну

Під час засідання було прийнято ряд важливих рішень, котрі стосувалися розвитку різних галузей. 

Зокрема, були запропоновані зміни до Податкового кодексу, що сприятимуть справедливій конкуренції. «Сьогодні схвалили законопроєкт, що дасть змогу збільшити щорічні надходження в бюджет до 60 млрд грн. Ми закриваємо прогалини, які дозволяли великому бізнесу не платити податки в Україні. Наголошу, що ми не підвищуємо та не плануємо підвищувати загальнодержавні податки для людей чи бізнесу. Зміни не торкнуться ані ФОПів, ані малого та середнього бізнесу загалом», — наголосив Денис Шмигаль.

Уряд ухвалив рішення щодо створення Бюро економічної безпеки. БЕБ отримає статус центрального органу виконавчої влади й буде займатися усіма злочинами у сфері економіки. Прем’єр висловив сподівання, що БЕБ покладе край силовому тиску на бізнес та стане новим аналітичним підходом до розслідувань у сфері фінансово-економічних злочинів.

Були прийняті також рішення, котрі безпосередньо стосуються Чернігівщини. Затверджено передачу низки майнових комплексів у комунальну власність громад Чернігівщини. Як підкреслив Денис Шмигаль, вони будуть використані для облаштування амбулаторій. «Реформа децентралізації дає свої плоди: все більше громад стають самодостатніми й багатшими, і вони постійно покращують свій життєвий простір та сервіси. Передача майна в комунальну власність громад Чернігівщини допоможе їм покращити якість надання медичних послуг», — зазначив очільник Уряду.

Ще одне рішення стосується аграріїв. Уряд на своєму виїзному засіданні ухвалив постанову, яка розширює та вдосконалює державну підтримку розвитку тваринництва й переробки сільськогосподарської продукції. У 2021 році на програму передбачено 1,15 млрд грн.

Так, до бюджетної програми додано два нові напрями – дотація за утримання кіз та овець і дотація за приріст корів. Також збільшено відсоток відшкодування за кількома напрямами, зокрема, вартості племінних тварин, бджіл, генетичного матеріалу; вартості будівництва та/або реконструкції тваринницьких ферм і комплексів; вартості об’єктів із зберігання та переробки зерна.

Підсумки візиту

На брифінгу під час зустрічі з журналістами Денис Шмигаль наголосив, що практику регіональних візитів із ухваленням урядових рішень щодо того чи іншого регіону буде продовжено.

Очільник Уряду зазначив, що регіональний візит на Чернігівщину був насиченим та продуктивним: урядова команда ознайомилася з роботою декількох медичних закладів, відвідала «Чернігівський автозавод». Також Кабінет Міністрів ухвалив низку рішень щодо передачі майна в комунальну власність громад регіону.

«За підсумками реформи децентралізації проходить планомірна передача коштів, повноважень, ресурсів, майна, землі місцевим громадам. Вони стають більш незалежними та спроможними», — зазначив Денис Шмигаль та додав, що в межах Чернігівського регіону ще залишається частина неспроможних громад, проблематика яких буде вирішуватись у співпраці всіх гілок влади.

Прем’єр-міністр підкреслив, що в межах ініціативи Президента Володимира Зеленського на Чернігівщині було відремонтовано та майже повністю наповнене обладнанням нове приймальне відділення в обласній лікарні, яке найближчим часом зможе приймати пацієнтів за новими стандартами надання медичної допомоги.

Він також повідомив, що Уряд підтримує ініціативу проведення у вихідні вакцинації українських громадян, які записалися на щеплення за допомогою застосунку Дія. Очільник Уряду зазначив, що після опрацювання питання Міністерством охорони здоров’я всі охочі матимуть змогу отримати вакцину в кабінетах щеплень у порядку живої черги у вихідні — у будні ж буде продовжена вакцинальна кампанія згідно з загальнонаціональним планом.

«У суботу та неділю є незадіяні потужності в кабінетах щеплень. Ми бачимо графік, що в будні спостерігається високий рівень вакцинації, проте у суботу та неділю є просідання за кількістю вакцинованих, тому можемо відкривати для всіх охочих такі можливості вакцинації. Запрошую до вакцинування, адже це один зі шляхів, який дасть для України та кожної окремої області можливість швидше виходити з карантинних обмежень», — повідомив Денис Шмигаль і додав, що Україна законтрактувала достатню кількість безпечних вакцин для щеплення всіх охочих цього року. Цю ініціативу напередодні погодили на нараді з Президентом. 90 мільйонів доларів виділив Україні Світовий банк, які, зокрема, будуть спрямовані на вакцинацію.

Наприкінці прес-конференції, відповідаючи на запитання, Денис Шмигаль повідомив, що Уряд продовжує стратегію щодо нарахування пенсій у безготівковій формі, проте там, де немає банківської інфраструктури, пенсіонери продовжуватимуть отримувати гроші за допомогою Укрпошти. 

«Етапність наступна: великі міста, міста з населенням понад 100 тисяч, у тих населених пунктах, де щільність населення не дозволяє мати банківське відділення або банкомат, — там пенсія буде надсилатися за допомогою Укрпошти. Ми надаємо пенсіонерам право користуватися карткою там, де це зручно. Там, де немає банкоматів, пенсію будуть отримувати живими грошима», — наголосив Прем’єр-міністр.

Підготувала Алла ПРИМА

Інші новини:


Чернігівщина – читаюча область

Це напевно знає директорка Чернігівської дирекції АТ «Укрпошта» Олена Дорошенко, адже вже котрий рік поспіль Чернігівська дирекція тримає дуже високий інтегральний показник за різними позиціями і перебуває в п’ятірці кращих.

2022-01-24 10:17