Чернігівщина презентує своїх виробників молочної продукції

2019-08-29 08:40

Добре відомі на Чернігівщині виробники й переробники молочної продукції (як-от Ічнянський завод сухого молока та масла, Куликівський молокозавод, Новгород-Сіверський молокозавод, фермерські господарства «Молочні ріки», «Напорівське», «Тарасівка», «Чайка» тощо), а також фермери-початківці взяли участь у П’ятому ювілейному Фестивалі молока.

Цей яскравий та «смачний» захід увійшов до програми святкувань Дня незалежності в Чернігові, а майданчиком для його проведення став Центральний парк культури і відпочинку в нашому обласному центрі.

До виробників молочної продукції приєдналися підприємства, що виготовляють м’ясні й ковбасні вироби, вирощують органічні злаки та крупи, збирають лікарські рослини на чаї, печуть хліб і хлібобулочні вироби, печиво та пряники, виробляють органічний сік. А ще – пасічники. Перед тим як купити продукцію, деякі різновиди можна було продегустувати.

Серед новачків на Фестивалі молока – фермерське господарство «Король і Ко» з села Анисова, що в Чернігівському районі. Продукцію власного виробництва: молоко та йогурт, різновиди бринзи (з паприкою, із зеленню), домашні сир і масло, ряжанку, сметану, кисломолочний сир привезли особисто засновники – подружжя Королів. Сільським господарством вони займаються все життя, але фермерське господарство зареєстрували лише місяць тому (до цього часу працювали як ФОП).

Подружжя Королів і стояло за прилавком під час фестивалю. Напевно, продукція була дуже смачна, тому що домашнє масло розлетілося буквально за 20 хвилин, сир і бринза – за годину. «У нас усе натуральне, тому й смачне, люди це цінують, – говорить Сергій Король. – Тримаємо 21 дорослу корову й 17 голів молодняку. Власної торговельної точки у нас нема, але продукцію можна знайти на Привокзальному та Центральному ринках Чернігова. Привозимо й на фестивалі та ярмарки, торгівлею задоволені». 

Ще одне фермерське подружжя приїхало на фестиваль із Количівки теж Чернігівського району. Це Сергій і Тетяна Буглаки – власники господарства «Сонячна земля». Колишні чернігівці, вони переїхали до села кілька років тому й почали займатися органічним землеробством. Вирощували спочатку тільки гречку, а потім і інші культури (сьогодні – близько 20 різновидів). 
– Перші роки майже нічого не зароб­ляли, сіяли сидерати і гречку – на насіння, далі почали виробляти зелену гречку й купували насіння інших культур на Носівській селекційно-дослідній станції, – розповідає пані Тетяна. – Зелена гречка – це звичайна гречка. Перш ніж потрапити на прилавок магазину, вона пропарюється при високих температурах і в результаті забарвлюється в коричневий колір, при цьому втрачаючи свої цілющі властивості. А зелена – це гречка без пропарювання, висушена природним способом».

На Фестивалі молока можна було купити й різноманітні чаї – це авторський купаж господині «Сонячної землі». «Я люблю травництво, це моя пристрасть, – ділиться з нами Тетяна Буглак. – Рецептуру всіх чаїв придумую сама, ретельно збираю та висушую кожен компонент. Завдяки цьому напій має гарний колір, смак і текстуру. Наприклад, у мене є чай із листям хріну «хріновий». У його складі є досить багато листя хріну, але ніхто про це не здогадається. Вирішила спробувати, за основу взяла хрін, а потім додала деякі трави, що у мене були, – і вийшов чудовий чай!»

Концертна програма фестивалю була сформована з виступів артистів обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм і художньо-хореографічних колективів Чернігово-Сіверського краю. Піднесений настрій учасникам заходу створювала капела бандуристів ім. Остапа Вересая (керівники – заслужена артистка України Раїса Борщ та заслужений працівник культури України Микола Борщ), солісти обласного філармонійного центру: заслужений артист України Володимир Гришин, заслужена артистка естрадного мистецтва України Ніна Коцур, лауреатка міжнародних конкурсів Тетяна Олійник, артистка розмовного жанру Олена Белеванцева, естрадні виконавці та виконавиці Анна і Дар’я Міхневичі, Катерина Іващенко, Яна Ко­рольова та Олександр Лузан.

Організаторами заходу традиційно виступили Чернігівська обласна державна адміністрація, Департамент агропромислового розвитку ОДА й Чернігівська міська рада.

Вікторія СИДОРОВА
Фото авторки

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21