З турботою і любов’ю до дітей

2021-05-07 05:02

Тетяна Івченко — директорка Гужівської школи. На цій посаді Тетяна Володимирівна працює вже одинадцятий рік. Жінка розповіла, що її історія роботи як керівниці навчального закладу тісно пов’язана з діяльністю ПП «Агро-Трейдер» і СТОВ «Інтер».

Пані Тетяна згадує, як Валерій Куліч, Михайло Бондар та Микола Портянко неодноразово надавали свою підтримку Гужівці і, зокрема, місцевій школі. Каже, ці люди не лише сповна віддаються своїй справі, а ще й піклуються про тих, хто з ними поруч. Особливо опікуються дітьми, за якими майбутнє Ічнянського краю. 

У Гужівському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів навчається 61 школяр. Але цьогоріч, за словами директора, тут, на жаль, не набрали учнів 9-го та 11-го класів. Діти поїхали вчитися до інших навчальних закладів. Тож, згідно із Законом України «Про освіту», школу буде перетворено на гімназію. У приміщенні закладу розміщено дитячий садочок, що дуже зручно для батьків, які виховують школярів і дошкільнят. У школі працює злагоджений, творчий колектив. Десять із дванадцяти вчителів мають вищу кваліфікаційну категорію. І доки в одинадцятирічці була старша ланка, в обласному рейтингу гужівські випускники мали хороші показники із ЗНО. У 2017 році Гужівська школа була на 34 місці, а 2018-го — на 17-му із 304 шкіл Чернігівської області. І посідала перше місце в Ічнянському районі. Крім того, тутешні школярі успішно займаються спортом. Вони прекрасні боксери. Дехто з юних спортсменів виходить на обласний і навіть всеукраїнський рівень змагань. А ще при школі відкрито філію Ічнянської музичної школи, де діти вчаться грати на різних музичних інструментах. Особливо люблять гітару, бандуру та піаніно. Обдарованим дітям тут особлива увага. 

— У нас дуже хороший педагогічний колектив, чудові старанні дітки. Звісно, шкода, що не набираються старші класи, але ми бачимо схожу ситуацію в багатьох селах України. У нас прекрасне село, хороші люди і, вважаю, нам дуже пощастило, що на нашу землю прийшли працювати справжні господарники. Дуже раді, що вони стали нашими благодійниками, які допомагають і підтримують село вже багато років поспіль. Ми щоразу раді бачити їх у себе на Перше вересня, свято Останнього дзвоника, Новий рік. Для нас це завжди дорогі та бажані гості. І коли б до нас не завітали наші підприємці, щоразу роблять нашим дітям справжнє свято з подарунками та гарним настроєм. Взимку обов’язково вітають діточок солодкими подарунками до Святого Миколая чи Нового року, забезпечують школу новорічними призами для участі в конкурсі. Крім того, постійно надають всіляку матеріальну допомогу. Три роки тому Валерій Куліч подарував нашій школі якісну сучасну мультимедійну дошку. Цьогоріч маємо килими для першокласників і пилосос, щоби прибирати ці килимки. Щороку маємо нові шпалери, фарбу. Вони наші постійні спонсори, — розповідає директорка школи. 

Тетяна Івченко підкреслює, що список допомоги, яку надають місцеві аграрії, можна продовжувати до нескінченності. Тож мешканці Гужівки ставляться до них із повагою та вдячністю. 

— Вісім років тому за ініціативи колективу ми розпочали процес отримання землі для працівників соціальної сфери. До нас приєдналася бібліотекарка, кілька вчителів-пенсіонерів. І треба сказати, що без підтримки ПП «Агро-Трейдер» у нас би навряд чи щось вийшло. Нині близько двадцяти осіб мають земельну частку (пай) до двох гектарів. За що ми дуже вдячні Михайлові Миколайовичу Бондарю. Переважна більшість цих земель нині в оренді ПП «Агро-Трейдер». І люди завжди вчасно отримують за неї кошти. У мене теж є пай. І я теж задоволена таким ставленням до людей. Цьогоріч нам обіцяють дати вже по 15 тисяч гривень. Думаю, пайовики будуть задоволені. Крім того, мешканці села вдячні підприємству за те, що вони забезпечені водою. За це нашим аграріям окрема подяка. Якби такі господарники були в усіх селах Чернігівщини, вірю, що наша область стала б заможнішою і в ній би не зникали села», — переконана Тетяна Івченко. 

Валентина НАУМЕНКО 
Фото авторки

 

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21