У Кабміні хочуть скасувати штамп в паспорті і почати реєструвати місце проживання онлайн

2021-05-07 05:00

Найпопулярніша держпослуга в Україні — реєстрація місця проживання — буде доступна онлайн у Дії для власників паспортів-книжечок. У ВРУ зареєстрований відповідний законопроєкт. Про це на своїй ФБ-сторінці повідомив Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Після ухвалення законопроєкту послуга буде доступна усім українцям — незалежно від того, який паспорт вони мають, — паперовий або ID-картку. Крім того, хочуть скасувати штамп у паспорті про реєстрацію місця проживання, а також відв’язати прописку від багатьох життєвих ситуацій, де вона справді не є потрібною. 

Як є зараз?

Ви записуєтесь на прийом до ЦНАП або профільної держустанови за місцем своєї реєстрації. Не кожна установа має онлайн-запис, тому тут може знадобитись і візит до центру. Далі ви чекаєте на свою чергу декілька днів, а подекуди — навіть довше (залежно від області). 5-6 паперових документів ви збираєте в папку й особисто приходите до ЦНАП, щоб написати заявку. 

Що зміниться?

Українці більше не витрачатимуть тижні свого часу, щоб просто повідомити державі, де вони живуть. Ми запускаємо експериментальний проєкт з електронною реєстрацією місця проживання в Дії за одну добу. Послуга буде доступна після Diia Summit в травні.

Законопроєкт розроблено Міністерство цифрової трансформації України спільно з Міністерством внутрішніх справ України та Державною міграційною службою України за сприяння Програма EGAP, що фінансується урядом Швейцарії та реалізується Фонд Східна Європа, і SURGe за підтримки уряду Канади.

Інші новини:


Галина Костенко: «Якщо люди довіряють тобі своє життя, ти не маєш права їх підвести»

Галина Костенко все життя пропрацювала медсестрою. Медичній справі жінка присвятила 35 років. Нині залишається медичним реєстратором у Вороньківській сільській лікарській амбулаторії Бобровицького району, але й надалі продовжує допомагати хворим, які звертаються до неї за звичкою.

2021-06-20 05:33