«Дбаємо і про технології, і про людей»

2021-05-06 05:28

Віктор Мілютенко, керуючий справами СТОВ «Інтер», розповів про те, як іде виробничий (і не тільки) процес на території, де працює компанія «Інтер». А це села – Заудайка, Монастирище, Бурімка, Буди, Гмирянка…

– Роботи ми розпочали, хоча погода й заважає, – говорить Віктор Іванович. – Але календарні строки сівби не порушуємо. Намагаємося ловити вікна поміж дощами. Хоча золоте правило: зерно має падати в теплу землю. Від цього також залежить урожай. Звісно, ми все встигнемо. Бо служби готові до роботи в будь який час, аби впоратися з сівбою в той період, коли агротехнічно це буде найліпше. У нас усе і всі на місці! 

Також Віктор Мілютенко повідомив: «Приємно, що оновлюється парк техніки. Цьогоріч маємо п’ять нових сівалок, п’ять нових тракторів. Працівники також у нас досвідчені – з «Інтера», «Агро-Трейдера», групи компаній «Форсаж». 

– Вікторе Івановичу, керуючий – це куратор усього процесу, усіх робіт на землі на зазначеній території?

– Так, я займаюся й контролем, і своєрідним виробничим менеджментом сільгоспробіт, і соціальними питаннями на території, де працюють зазначені компанії. Звісно, люди також звертаються зі своїми проблемами. І ми обов’язково вислуховуємо всіх і допомагаємо. І не тільки нашим пайовикам. Адже у селах є діти війни, ветерани праці, багатодітні родини, є люди, котрі потрапили в біду. А ще є медичні, освітні заклади – ФАПи, школи. Ми вирішуємо напряму практично всі питання. У селах, де на орендованих землях працює компанія, буваю практично щодня. Хоча всі спеціалісти – агрономи, механізатори – у нас фахові, професійно грамотні і мають добрий досвід роботи в аграрній сфері. І багато питань вирішують самостійно. З певною частиною справляюсь я. А є такі проблеми, котрі вирішує генеральний директор. Така система не нова. Але діє у нас безвідмовно. І всі робиться оперативно, наскільки це можливо. Адже у нас місцеве господарство. Ми знаємо і людей, і всі секрети агротехніки, бо віддавна працюємо на цих землях, і навіть можемо спрогнозувати майбутній урожай – залежно від погоди і строків сівби тощо. І тому в одне ціле переплітається і виробництво, і робота з персоналом, і комунікації з пайовиками та населенням, і закладами, котрі розташовуються на ввіреній нам території. 

– Новітні технології допомагають?

– У нас диспетчери з Ічні бачать на моніторах усю техніку. А я відслідковую роботу навіть у своєму телефоні. Технології не стоять на місці, і все рухається до діджиталізації. З приходом нового виробничого директора наша робота стає більш індустріальною та інтенсивною. І з обробітку землі, і з унесення міндобрив та захисту рослин. А торік уже був результат – приріст урожаю. 

– А як із плинністю кадрів?

– Плинність кадрів невелика. У людей гарантована заробітна плата, відпустка, лікарняні, якщо людина захворіє. У період польових робіт від весни до осені працівники мають дворазове безкоштовне харчування в обід та ввечері. Забезпечуємо тих, хто приїздить на роботу, гуртожитками. У нас їх два – в Монастирищі та Гужівці. Умови нормальні – є кухня, душ, облаштовані кімнати, у яких тепло.

Взимку люди не йдуть на безкоштовні зимові канікули. Працівники ходять на роботу, отримують 9 тисяч зарплатні і займаються різними роботами на території підприємств. А в період польових робіт ця сума зберігається, але додається виробіток на полях. І виходять немалі кошти. Таким чином працівникам є резон не міняти роботу й не шукати її на закордонних полях. 

Підготувала Людмила ПАРХОМЕНКО
Фото Алла Прима

 

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21