Новій школі на Бобровиці – бути!

2019-08-27 11:26

Як ми повідомляли, міська влада вже «дозріла» до вирішення питання майбутньої долі школи №23 – місто готується її повністю перебудувати. Тобто знести і звести «з нуля». Доречно згадати, що це питання вже кілька років «на слуху» – нібито цей заклад в аварійному стані. Протягом цього терміну часу влада замовила відповідну експертизу.

Відповідно до висновків державного підприємства «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій», технічний стан будівлі цієї школи в цілому класифікується як непридатний для нормальної експлуатації. Це питання обговорювалося на батьківських зборах, де також були запропоновані варіанти тимчасового переведення дітей до інших навчальних закладів.

Цього понеділка під час засідання погоджувальної ради міський голова Чернігова Владислав Атрошенко прокоментував депутатам міськради ситуацію з приводу перебудови загальноосвітньої школи №23: «Ми дуже довго вагалися, пріоритетно це чи ні, будувати чи не будувати. Врешті-решт, схиляємося до позитивного рішення і наразі вже виділено кошти на проєкт будівництва саме дитячого садка – початкової школи», – зазначив він. При цьому уточнив, що всі узгоджувальні заходи та експертиза проєкту триватимуть зараз, а будівництво стартуватиме вже на початку наступного року.

Орієнтовний термін робіт – три роки. Однак остаточно про строки говорити передчасно, бо на практиці на них може вплинути дуже багато факторів. У  тому числі таких, що не залежать від міста. Зокрема, відіграють роль фінансування проєкту, його якість тощо. 

Адже навіть якщо проєкт розроблятимуть найкращі фахівці у світі, все одно до нього будуть якісь зауваження від наших міських «експертів». Тому, хочеш-не хочеш, а в ході виконання запланованих робіт потрібно буде щось-таки коригувати. На жаль, процедура тягне за собою дуже серйозну втрату часу. Тим більше, що типових проєктів для освітніх закладів, які б відповідали сучасним нормативам, у нас досі немає.

Остаточний варіант проєкту передбачає два окремі корпуси – дитсадка та школи, у яких буде спільний харчоблок. І якщо вже депутати схвалять саме цей проєкт будівництва, тобто зроблять перший крок – жартувати далі не будемо. А якнай­швидше розпочинатимемо будівництво. 

Хоча, на думку міського голови, загалом у місті демографічна ситуація –  не дуже оптимістична. Цього року до перших класів іде на 90 дітей менше, ніж торік. І якогось особливого зростання кількості дітлахів не проглядається. Але Бобровиця – доволі великий мікрорайон, і там багато дітей, які потребують цього закладу. Таким чином, розрахунок будівництва саме школи-садка зроблений, виходячи з об’єктивних потреб мікрорайону.

І наостанок. На такій ділянці землі місто будуватиме те, що можливо за кількістю місць. Там буде дво- чи триповерхова будівля.
Кілька років тому вже були проведені громадські слухання з цього питання, є погодження від батьків та депутатів міськради по цьому округу. Отож чим раніше ми почнемо будівництво, тим швидше закінчимо. Ми можемо це питання залишити ще на рік, але тоді це буде відповідальністю депутатів міськради цього скликання.

Отже, чекаємо серпневої сесії та тримаємо кулачки!

Олександр ШИЛО

P.S. З 1 вересня учні школи №23 навчатимуться в ЗОШ №16 – вона розташована найближче.

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42