На 4-й сесії депутати розглянули понад 100 питань порядку денного

2021-04-30 09:53

23 квітня продовжилась робота четвертої сесії Чернігівської облради. Нагадаємо, в перший день засідання депутати встигли розглянути близько двох десятків питань порядку денного з понад ста, а коли стався технічний збій – у частини депутатів перестали працювати планшети і вони не могли голосувати – вимушено перервалися на три дні.

Можна було очікувати, що резонансне питання щодо закриття дитячого санаторію «Пролісок», розташованого в Ніжинському районі, знову викличе таке ж бурливе обговорення. Але питання вирішив відкликати сам розробник проєкту рішення — Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА. Тож поки що санаторій залишається на балансі обласної ради і його фінансування продовжиться з обласного бюджету. А подальшу долю закладу визначать після обговорення з колективом.

За поданням Чернігівської обласної державної адміністрації депутати розглянули рішення щодо створення нового об’єкту природно-заповідного фонду області. Під час президії депутати жваво обговорювали це питання, наголосила перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш. І вони хотіли би почути від розробника проєкту відповіді на ряд запитань: чи буде створюватися юридична особа і комунальний заклад, яка потреба в фінансування цього об’єкту, як він буде розвиватися і чи матиме користь для місцевої громади?

Як повідомила представниця Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА, створення об’єкту не потребуватиме в подальшому створення комунального підприємства або іншої юридичної особи як спеціальної організації – відповідно до закону про природний заповідний фонд таких організацій потребують лише регіональні ландшафтні парки та національно-природні парки. Територія, на якій створюється новий природно-заповідний об’єкт, має площу 35 га – це болото, оточене сосновим бором. Тут багатий рослинний і тваринний світ, є цінні червонокнижні рослини. Створення природоохоронного об’єкту, наголосила представниця Департаменту, унеможливить у подальшому зміну категорії земель, а сума штрафів за втручання в життя цієї заповідної території буде чималою. Оголошення території природно-заповідним об’єктом не передбачає також обов’язкового  витрачання на нього коштів – виключно за бажанням, наприклад, інвесторів.

Утім, попри всі аргументи, депутати не підтримали створення на території Тупичівської ОТГ гідрологічної пам’ятки природи місцевого значення «Болото Тупичівське» – проєкт рішення набрав лише 27 голосів.

45-ма голосами «за» депутати підтримали рішення про фінансову підтримку об’єднаних територіальних громад Чернігівської області. Відповідно до пояснювальної записки до проєкту рішення, у березні 2018 року, з метою фінансової підтримки об’єднаних громад області, обласна рада зобов’язала агролісогосподарські підприємства КП «Чернігівоблагроліс» направляти частину чистого прибутку в розмірі 15% до бюджетів громад.

Рішення приймалося на період 2018-2021 років. За час дії рішення до бюджетів громад надійшло майже 2 млн грн. Тепер же пропонується продовжити строк фінансової підтримки громад області до 2025 року та збільшити відсоток відрахувань до 40%.
Так, дочірні підприємства КП «Чернігівоблагроліс» Чернігівської обласної ради щоквартально направлятимуть 40% частини чистого прибутку як матеріальну допомогу до бюджетів об’єднаних територіальних громад області пропорційно до їхньої кількості на територіях районів Чернігівщини, за місцем провадження діяльності.

А ось рішення щодо безоплатної передачі лісів від районних дочірніх підприємств «Чернігівоблагролісу» до комунальної власності міських, селищних та сільських рад об’єднаних територіальних громад Чернігівщини не набрало голосів – за нього проголосували тільки 17 депутатів. До цього рішення виникла низка питань, і його направили на доопрацювання.

Також депутати не підтримали й передачу комунальних лісів до Сновської громади. За ухвалення цього рішення виступав депутат обласної ради від фракції «Радикальна партія» Сергій Крамаренко. Але і це рішення не ухвалили.

Депутати ухвалили безоплатну передачу у власність опорних закладів охорони здоров’я територіальних громад медичне обладнання, яке працюватиме на благо місцевих жителів, але перебуватиме в оперативному управлінні комунального некомерційного закладу «Чернігівська обласна лікарня» обласної ради.

Сесія проголосувала за затвердження Антикорупційної програми Чернігівської обласної ради на 2021-2022 роки, розглянула цілий блок земельних питань, понад три десятки депутатських запитів, а також прийняла кілька звернень – до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо проблем організації надання вторинної спеціалізованої медичної допомоги сільському населенню у новостворених районах, центрами яких є міста обласного значення; до Верховної Ради України, Офісу Президента України та Кабінету Міністрів України стосовно підтримки та необхідності прийняття проєкту Закону щодо заборони і встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність; до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо забезпечення вакциною від коронавірусної хвороби COVID-19 населення Чернігівської області та забезпечення виплат лікарям за лікування пацієнтів з COVID-19 у 2021 році, до Голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра щодо розробки й затвердження державної цільової програми «Питна вода України» тощо.

Наголошується, що цільова програма «Питна вода України» у нашій державі діяла в 2011-2020 роках. Вона передбачала заходи з облаштування джерел питного водопостачання, будівництва, реконструкції водопровідних і каналізаційних споруд, буріння артезіанських свердловин, оснащення лабораторій контролю якості води тощо і мала дуже важливе значення. Термін дії документа вийшов, але проблеми, які він допомагав вирішувати, залишаються актуальними.

«Жителі сільських населених пунктів масово скаржаться на відсутність води в колодязях. Вирішити це питання можна через буріння артезіанських свердловин глибиною 100-400 м, що є дороговартісним процесом і вимагає державної підтримки», – йдеться у зверненні.

Депутати Чернігівської обласної ради вважають, що ухвалення загальнодержавної програми сприятиме прийняттю відповідних регіональних програм та покращить ситуацію з доступом до чистої питаної води в усіх областях України.

Алла ПРИМА

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21