Переходять на дрова: на Новгород-Сіверщині люди відмовляються від газового опалення, щоб зекономити

2021-04-30 09:43

У селі Печенюги, що на Новгород-Сіверщині, люди встановлюють дров’яні котли, аби зекономити на опаленні. Житель села Віталій Петренко каже – газ у Печенюгах провели півстоліття тому й у будинках вже немає пічного опалення. Переходити на дрова почали через здорожчання газу, розповідає Суспільне.

Житель Печенюг Віталій Петренко купував два причепи дров, щоб вистачило на опалення будинку взимку. Його будинок газифікований понад 30 років тому та через ціну на газ чоловік вимушений опалювати дровами. Вдень опалює дровами, на ніч включає газ.

«Взимку спалюю 250-300 кубів газу на місяць. Але я економлю, на дрова налягаю».

Якщо без дров’яного опалення, то витрачав би 600-650 кубів у холодні місяці, розповідає чоловік.

У будинку сусідки Віталія Петренка – Людмили Дроздової лише газове опалення. Батареї холодні. Жінка каже, що вмикають опалення лише коли дуже холодно на вулиці.

Людмила знаходить платіжку за травень 2020 року. Там ціна за газ майже втричі нижча, ніж анонсована газовими компаніями на травень 2021.

Якщо газ і надалі ростиме в ціні, говорить, встановить котел під дрова, як і її сусіди.

Експерт з економічних питань Олег Пендзин наводить приклад Польщі як варіант здешевити опалення будинків.

«У поляків у приватних будинках, як правило, три котли, які стоять поряд: електричний, газовий і твердопаливний. І, в залежності від вартості тарифу, і від того, що для них дешевше, вони опалюють або одним, або другим, або третім», – говорить Олег Пендзин.

З 1 травня ціна на газ в Україні для населення буде найвищою за весь час і майже втричі вищою, ніж у травні 2020 року.

Фото Суспільне

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21