У Чернігові в лікарні померла 5-річна дівчинка, що отруїлася грибами

2021-04-30 09:10

Вранці 30 квітня в реанімації обласної дитячої лікарні померла п’ятирічна дівчинка. Вона – одна з чотирьох дітей з Олександрівки, які 26 квітня отруїлися грибами. Про це в коментарі повідомила медична директорка обласної дитячої лікарні Ольга Іванова, повідомляє Суспільне.

З її слів, п’ятирічна Аліна померла від того, що токсини отруїли організм, і перестали працювати внутрішні органи.

«Це – отруєння, це отрута така. І печінка, й інші органи відмовили, і центральна нервова система. Вона ж у комі до нас вже потрапила. Тобто ураження тяжке було і центральної нервової системи в неї з самого початку», - говорить Ольга Іванова.

Нагадаємо, четверо дітей із села Олександрівка Добрянської громади, отруїлися грибами в понеділок, 26 квітня. О третій ночі у вівторок непритомними привезли до лікарні семимісячного Віктора і п’ятирічну Аліну. Від самого початку вони були у важкому стані.

Семимісячний хлопчик самостійно не дихав, у п’ятирічної дівчинки відмовляла печінка. Учора її перевели на апаратне дихання. Про це Суспільному в коментарі повідомив Олександр Карета, гендиректор обласної дитячої лікарні. З його слів: «Прогнози погані».

Наступного дня до лікарні потрапили ще двоє дітей з сім'ї. Усі троє – досі у реанімації.

«Хлопчик молодший (семимісячний, - ред.) – у важкому стані, теж на ШВЛ, а двоє дітей, яким три і шість років, у важкому стані але, поки що, більш-менш компенсованому», - сказала Ольга Іванова.

Матір дітей Євгенія Алексієнко говорила Суспільному, що гриби-зморшки зібрали в лісі у неділю. Наступного дня вона їх відварила у воді, а потім додала до картоплі. Стверджує – гриби з картоплі діти не їли.

Ця багатодітна родина з 2012 року перебуває на обліку соцслужб. Євгенія Алексієнко, знову вагітна – вже шостою дитиною.

Як пояснив біолог Юрій Карпенко, родина їла не зморшки, а отруйні строчки. Гриб – умовно їстівний, виділяє токсичні речовини. Їх легко сплутати.

Фото з Інтернету

Інші новини:


Вже третю Олімпійську алею висаджено на Чернігівщині

Продовжуючи нещодавно започатковану традицію на честь відзначення 30-річчя Національного олімпійського комітету України та 20-ї річниці створення відділення НОКу в Чернігівській області, сьогодні у Новгород-Сіверському відбувся черговий спортивно-масовий захід та урочисте висадження третьої Олімпійської алеї.

2021-09-20 11:05