Дорога до храму

2021-04-29 11:26

Два роки тому село Припутні прогриміло на всю Україну – тоді релігійна громада села Припутні проголосувала за перехід до Православної церкви України. Віряни обрали собі нового настоятеля – отця Леонтія. Всі документи громада оформила.

Утім, не зважаючи на волевиявлення людей, священник УПЦ МП, який до цього служив у цьому храмі, продовжував звершувати служби, а ключі від нього не віддавав. Ось і мусив отець Леонтій правити служби просто неба. Чимало потерпав за ці роки – йому погрожували і навіть били. 

І ось врешті протистояння закінчилося – громада Православної церкви України села Припутні ввійшла у свій храм, тут уже відбуваються богослужіння.

Настоятель храму, отець Леонтій розповідає, що в радянські часи тут був клуб, і навіть коли вже почали правити службу, в одному з приділів ще деякий час залишалася бібліотека. 

Церкву відкрили в 1991 році – рішення про передачу її вірянам тоді прийняли перевагою лише в один чи два голоси, освятили храм в 1992 році. 

Понад сторічна будівля зазнала і руйнувань – за часів радянської влади був зруйнований купол, котрий відновлювали вже після повернення храму, каже отець Леонтій. 

Та і загалом вся будівля потребує ремонту. І тут на допомогу готові прийти працівники місцевого відділку ПП «Агро-Трейдер». Деякий час тому вони вже відчистили стіни від багаторічних шарів фарби. За словами Олександра Ющенка, керуючого відділком, коли зняли ці нашарування, побачили під ними ікону, яка здається, заплакала, побачивши білий світ і дорогу, по якій знову йдуть до храму люди. 

Алла ПРИМА
Фото авторки

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13