У Сосниці запрацював безкоштовний велопрокат

2021-04-27 11:44

Безкоштовний прокат велосипедів запрацював у Сосниці. Селище – єдиний населений пункт області, де можна безоплатно взяти двоколісний і користуватись ним весь день, повідомляє Суспільне Чернігів.

Велосипед – основний вид транспорту в Сосниці, тому безкоштовний прокат для селища доречний. Двоколісного можуть взяти як місцеві, так і туристи.

Для соціальних велосипедів у селищі облаштували 4 зупинки: ринок, лікарня, центр та стадіон.

«Люди можуть зранку взяти цей велосипед, тільки потрібно поставити його назад в кінці робочого дня», – розповідає Микола Заглядацький, він наглядає за велосипедами.

На кожній зупинці є веломайстерня. Нею можна користуватись і для ремонту власного транспорту, розповідає Микола Заглядацький.

Соціальних велосипедів у Сосниці – 25. Всі вони однакові на вигляд та укомплектовані дитячим кріслом. Як і де пересуваються двоколісні можна спостерігати онлайн.

«Кожен велосипед ми бачимо: з якою швидкістю він їде чи він стоїть, де перебуває. Бо кожного вечора ми їх збираємо і розводимо по локаціях, і щоб не загубилися», – каже співавторка проєкту «Соціальний велосипед» Тетяна Сіра.

Ідею соціального велосипеда працівники селищної ради, запозичили в Польщі й вирішили реалізувати проєкт у себе. Витратили на це 450 тисяч гривень. З них 400 тисяч – це гроші Польського Фонду міжнародної солідарності і 50 тисяч – з бюджету Сосницької громади.

«Робилося це передусім для людей, які приїжджають до Сосниці у своїх справах – взяти велосипед і з’їздити в установу, в пенсійний фонд, в лікарні, в банки», – говорить Тетяна Сіра.

За словами співавторки проєкту Світлани Пастушенко, місцеві до проєкту спочатку поставилися негативно, утім тепер із задоволенням користуються велосипедами.

Фото: facebook.com/sosnitsarada

 

Інші новини:


Коли змінюєш світ на краще

…Тривалий час уже працювала в «Гарті», але ніяк не вдавалося побувати у відрядженні в єдиному районі області – Талалаївському. Бо у відділі військово-патріотичного виховання (був у тодішні часи в редакції такий), «оселився» виходець із чернігівського «Бенілюксу» Яків Ковалець.

2022-01-20 09:14