З четверга – Чернігів у жовтій зоні?

2021-04-26 13:21

Сьогодні під час акції протесту підприємців, які вимагають дозволити їм працювати, відмінивши певні карантинні заходи, і компенсувати вимушені збитки, повідомляє сайт Чернігівської міськради, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко у розмові з протестувальниками зазначив:

- Якби повністю все суспільство два тижні витримало карантинні норми – ми б локалізували ковід дуже швидко. Я не  прихильник суворих заходів по відношенню до мікро- і середнього бізнесу під час карантину. Чому? Тому що суспільство на 80% не виконує карантинні заходи. У тих же  супермаркетах їх дотримання дуже низьке. Тому жодного відчутного ефекту, крім шкоди для малого і середнього бізнесу, ми не маємо. Це моя особиста позиція.

Що стосується акції – її треба проводити під Кабміном. Не міська рада визначає зонування. Це визначає Кабінет Міністрів України і МОЗ зокрема. А виконання всіх карантинних заходів контролює поліція. 

Міській голова вважає: потрібен діалог, бо «демарші руйнують нашу державу, яка і так не дуже міцно стоїть на ногах. Тому давайте просто чітко розуміти, що є законодавство, є повноваження Кабінету Міністрів і повноваження міської ради».
Також Владислав Атрошенко зазначив, що у нас занадто мало лікарів, щоби лікувати таку кількість захворілих. Добре, що захворюваність на ковід знижується. А виписується вже більше людей, ніж лягають на лікарняні ліжка. Якщо було і 393 госпіталізованих (а це тяжкохворі) за день, то зараз маємо приблизно 350. І так практично вже декілька днів. І в Чернігові, і в Україні 

«Я не можу підтвердити поки остаточно, але планується, що Чернігівська область і місто Чернігів вже з четверга будуть навіть не в помаранчевій, а в жовтій зоні» сказав пан Владислав. 

«Тепер – що стосується податку, плати за оренду. І плати за землю – Земельний кодекс забороняє напряму це зробити. Ми будемо думати, як ці кошти вам відшкодувати. Тобто за період карантину, коли ви не працюєте, ми зробимо так, щоби місцеві податки, навіть ті, які ви спочатку за законодавством зобов’язані заплатити, ми вам повернули.

Те, що стосується комунальної власності міста – оренда нуль. Те що стосується приватної власності - я переговорю з директорами ринків. Ті, хто не працює, – по ідеї, не повинні платити. Вимагати оренду за місця з бізнесу, у якого карантин, – точно непорядно.

80% населення потребує фінансової підтримки. Сьогодні становище підприємця точно таке ж, як становище осіб з інвалідністю, пенсіонерів і десятків тисяч інших чернігівців. Жодного бюджету не хватить виплатити.

Отож – ми можемо прийняти програму, щоби вищезазначені кошти повернути. І взагалі – все, що стосується місцевих податків, ви за цей період платити не повинні», – підкреслив мер.

І додав: «Реально сьогодні день карантинні заходи несуть серйозну біду для малого бізнесу, завдають серйозної шкоди надходженням до місцевого бюджету також. У випадку, якщо Кабмін до четверга не прийме послаблення карантину для Чернігова – значить, ми на місцевому рівні дозволимо працювати максимально тим категоріям малого і середнього бізнесу, кому можливо».

Інші новини:


Чернігівщина – читаюча область

Це напевно знає директорка Чернігівської дирекції АТ «Укрпошта» Олена Дорошенко, адже вже котрий рік поспіль Чернігівська дирекція тримає дуже високий інтегральний показник за різними позиціями і перебуває в п’ятірці кращих.

2022-01-24 10:17