Чорнобиль — який ми маємо перемогти!

2021-04-26 07:18

26 квітня — День пам’яті Чорнобильської трагедії. Це нелегка і сумна дата для мільйонів українців. Адже 35 років тому сталася Чорнобильська катастрофа – найбільша за всю історію ядерної енергетики. 

В житті українців Чорнобиль — лихо, яке принесло біль і втрати. Весняний день 26 квітня, коли вся земля народжується задля життя, став утіленням скорботи. А слово «Чорнобиль» — знаком біди для мільйонів громадян, символом матеріальних втрат і духовних страждань. 

Героїзм ліквідаторів врятував мільйони життів, власне — врятував світ і нашу цивілізацію. Ціною свого життя та здоров’я небайдужі, вірні своєму обов’язкові люди зупинили неприборканий атом. Чернігівці одні з перших затуляли собою розбурхане пекло. 

На жаль, не всі залишилися живими, багатьох ліквідаторів не стало згодом. Нині все менше залишається учасників тих подій, але пам’ять живе в душах людей, світлинах, відео- та кіноплівках. Ми ніколи не повинні забувати героїзму пожежників, правоохоронців, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, представників усіх професій, котрі брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, котру спочатку називали просто аварією. Насправді ж – це велика трагедія не тільки для нашої країни. А подвиг тих, хто зупинив смерть і подарував життя і тим, хто живе нині, й багатьом поколінням нащадків, назавжди записаний на скрижалях часу та до літопису людської мужності. Вічна і світла їм пам’ять…
Безмежна шана і доземний уклін ліквідаторам, які живуть поруч із нами.

Щиро бажаю вам щастя, миру, довгого життя і добробуту.

Відлуння біди стихне ще не скоро. Проте ми маємо вчитися на помилках, зробити все можливе, аби подібне не повторилося, берегти тих, хто жертвував своїм життям, здоров’ям, рятуючи світ. Тому нині, в непростих умовах нового лиха — пандемії — дбатимемо про ліквідаторів Чорнобильської катастрофи. А ще — підтримуватимемо тих людей, котрі жили у квітні 1986-го року й залишилися жити на постраждалих від радіації територіях багатьох районів Чернігівщини. 

До всього, Чорнобиль — це тисячі й тисячі гектарів забруднених радіацією земель, лісів та водойм. Тому екологія, котра нині страждає, на жаль, не тільки від наслідків чорнобильського лиха, сьогодні має стати наріжним каменем роботи депутатського корпусу обласної ради. Кажу це як член комісії з питань агропромислового комплексу, екології, природокористування та земельних ресурсів Чернігівської обласної ради. Адже ми маємо дбати й про нашу красиву зелену Чернігівщину, про її ліси і ріки, про чисту землю, котру мусимо зберегти для нащадків.

Леонід ПЕТРОВ, депутат Чернігівської обласної ради

 

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13