Корюківка рулить!..

2019-08-23 14:19

Корюківка – місто цікаве й багатогранне. Ось нещодавно користувачі соціальної мережі дивувалися, що голова нашої об’єднаної територіальної громади Ратан Ахмедов, а також заступник голови Корюківської районної державної адміністрації Володимир Полубень узяли участь у велопробігу. Це ж не в серіалі?.. Так, не в серіалі, а в реальному житті. 

За цим «поясненням» я звернувся і до міського голови, й до заступника голови РДА. Ратан Ратанович перебував у відрядженні. Тому дав  «пояснення» коротко, але влучно. А от Володимир Полубень та керівник молодіжної громадської організації Володимир Онищук ґрунтовніше розповіли про цей велопробіг. І не тільки…

Ратан Ахмедов: – Отак і дожилися (сміється): Корюківка — велосипедне місто, а Чернігівщина прекрасна. А я люблю мандрувати на велосипеді. Тому  відчуття найкращі.  Три роки тому, коли все починалося, це був виклик для мене, для моєї фізичної форми. Насправді 120-150 кілометрів за добу – це не так багато. Головне – велосипед у робочому стані та хороша компанія. Корюківка рулить!..

Володимир Онищук: – Велопробіг «Корюківка рулить» розпочався два роки тому. А йому передувала ціла низка велопробігів, пов’язаних із визначними датами, різними подіями в нашому місті, нашій громаді. Тому ми намагалися ще з часів створення нашої громадської організації «Альтернатива» (з 2011 року) звертати увагу молоді на активний спосіб життя. Велосипед був найкращим варіантом. Тому організовували ми такі велопробіги  по місту, району та сусідніми районами. І в Сосницю їздили в музей Олександра Довженка, і у Сновськ на річку Снов. Тобто завжди намагалися проводити заходи з користю для здоров’я й інтелектуального розвитку молоді. А коли у нас 2016 року відбулися вибори до територіальної громади і в нашій команді почали брати участь і міський голова Ратан Ахмедов, і заступник голови РДА Володимир Полубень, то, звісно, організовувати подібні акції стало простіше в сенсі матеріальному. Сам мер запропонував провести масштабний велопробіг, присвячений 360-річчю Корюківки. Народний депутат України Анатолій Євлахов допоміг фінансово, зокрема й реалізації цього велопробігу. І вперше ми його здійснили у 2017 році за маршрутом Корюківка – Семенівка – Новгород-Сіверський – Короп – Мезинський парк – Сосниця – Корюківка. А другий був 2018 року, присвячений святкуванню Дня міста (28 липня) за маршрутом Сновськ – Городня – Голубі озера – Ріпки – Седнів – Березна – Корюківка. Цього року через парламентські вибори довелося зсунути цей захід у часі. Велопробіг був присвячений і Дню міста, і 70-й річниці Корюківської фабрики технічних паперів «Слов’янські шпалери». Це підприємство надало нам дуже велику допомогу, кошти на продукти харчування. Ми були повністю забезпечені всім необхідним завдяки підтримці як фабрики, так і нашого мера Ратана Ахмедова. Долучилося до подорожі багато людей. Уже є й хлопці, які їздять у такі мандрівки. У нас є учасники з Чернігова й навіть із Запоріжжя. Вони вже другий рік поспіль приїжджають. Навіть беруть відпустки для нашого велопробігу. Цього року велопробіг мав таку географію: Семенівка, Сосниця, Мена, Сновськ, Чернігів, Ічня, Запоріжжя. Учасників було двадцять п’ять. Вийшла дуже гарна подорож. Побували в Мені. Там нас зустріли менські друзі. Їхня велоспільнота теж подорожує своїм районом, відкриває гарні місця. Так, у Макошиному нас годували чудовою смачною юшкою. Потім ми переправилися поромом на інший берег Десни і їхали вздовж річки до Батурина. Далі наш маршрут проліг до Качанівки, де зробили зупинку на ніч біля безіменного водоймища, яке за п’ять кілометрів впадає в річку Смош.

Цього разу учасницями було двоє дівчат. У попередніх велопробігах брали участь лише чоловіки. Одна дівчина зі Сновська. Це Марина Іваненко, переможниця нашого районного конкурсу «Танці з зірками», а інша – Карина  Шаповаленко  з Мени. Вона працює у своєму місті з молоддю.  Дівчата витримали подорож нарівні з професіо­налами. Це є свідченням того, що велосипед може об’єднувати всіх. Людям велопробіг сподобався. Уся атмосфера, жарти, підколки. І це завдяки нашій Корюківській велосипедній громаді. По завершенні велопробігу лунали вже пропозиції про подовження задоволення. Не три, а п’ять днів. Над цим ми вже думаємо. Можливо, щось таки вийде. Бо Корюківка рулить!..

Тому цього року у планах – подорож на Білі Кручі, де відпочивав кінорежисер Олександр Довженко. Там дуже гарна місцина. А також долучимося велопарадом у вишиванках і до святкування річниці Незалежності. 

Володимир Полубень: – Я не пам’ятаю, хто з нас – я, Ратан Ахмедов чи Володя Онищук — запропонував таку форму активного відпочинку. Але цей захід удався на славу.  Ми завжди стараємося допомагати один одному. Це активний відпочинок. Коли вперше ми організовували велопробіг, навіть був автомобіль супроводу. Подорож на велосипеді – це інший світ, інші відчуття. Швидкість значно менша, ніж на автомобілі. Але  встигаєш побачити досить багато цікавого, чого раніше не помічав. І, у принципі, куди би ми не поїхали, в який бік, третій рік поспіль подобається природа Чернігівщини, і люди, і все, що навколо нас, дивує, радує. 

Запам’яталося з цього велопробігу повернення. Вже під самий вечір до Корюківки через Бреч. Ми летіли стрімголов. Спитав у хлопців, з якою швидкістю їдемо?! «Мабуть, тридцять!» – відповіли. Під кінець велопробігу мобілізувалися всі сили. Ми поверталися у вечірній, нічний час. У всіх були ліхтарі. Про всяк випадок понабирали запасних. Поділилися з тими, у кого їх не було. Здаля ми скидалися на групу світлячків. І були щасливі від того, що подорож удалася.
Чекаємо, щоби знову поїхати в мандри. Бо Корюківка рулить!..

Розмовляв Віктор ТАТАРИН

Фото Володимира Полубня

Інші новини:


Вже третю Олімпійську алею висаджено на Чернігівщині

Продовжуючи нещодавно започатковану традицію на честь відзначення 30-річчя Національного олімпійського комітету України та 20-ї річниці створення відділення НОКу в Чернігівській області, сьогодні у Новгород-Сіверському відбувся черговий спортивно-масовий захід та урочисте висадження третьої Олімпійської алеї.

2021-09-20 11:05