На подвір’ї міської бібліотеки Коцюбинського посадили грушу на честь Лесі Українки

2021-04-23 17:08

У Чернігові на подвір’ї міської бібліотеки ім. М.М. Коцюбинського посадили саджанець груші на честь видатної письменниці та поетеси Лесі Українки. Це деревце, яке щепили живцями від старої груші з саду родини Косачів, що у с. Колодяжному на Волині.

Секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако, який долучився до акції, нагадав, що ця подія приурочена до 150-річчя від Дня народження Лесі Українки, котре відзначали нещодавно.

У межах акції планують по всій Україні висадити понад сотню саджанців груш–спасівок, щеплених від дерева, яке 120 років тому посадила сестра Лесі Ісидора. Поетеса дуже любила це дерево й часто відпочивала під ним. Із часом груша захворіла. Щоб вона не загинула, вирішили її розмножити і розсадити у різних куточках країни, які пов’язані з життям і творчістю Лесі Українки та її сім’ї. А батько поетеси, Петро Косач, народився в місті Мглині тодішньої Чернігівської губернії. На Чернігівщину передали дев’ять таких саджанців.

Саджанці лесиної груші висадили також у дворику Національного університету «Чернігівський колегіум ім. Т. Шевченка» та на подвір’ї КЗ «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр №2». А ще раніше деревце посадили на території агробіостанції Чернігівського ліцею для обдарованої сільської молоді.  А ще – у садибі Лизогубів у Седніві, у Мезинському національному природному парку.

Фото пресслужби Чернігівської міської ради

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13