Чи залишать карантин у Чернігові?

2021-04-22 15:29

Про це, зокрема, говорили під час щотижневої наради під головуванням Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка. Висновок, який він зробив, невтішний – люди не дотримуються карантинних заходів. Отже, чи є потреба в їхньому продовженні? Відповідь на це мають дати після додаткових консультацій із медиками.

Попереду всієї країни

За останній тиждень у Чернігові за інформацією заступниці начальника міського управління охорони здоров’я Ольги Малець, показники дещо стабілізуються. Але за двома ключовими показниками - коефіцієнтом виявлення хворих і рівнем госпіталізації - граничні цифри все ще перевищені.

За рівнем госпіталізації, наголосила фахівець, Чернігів взагалі попереду всієї України – так, 19 квітня  їх було аж 399. «Ці показники знижуються дуже-дуже потроху. Якщо темпи не прискоряться – ми в червоній зоні пробудемо ще чимало», - зазначила Ольга Малець.

Хворіють діти та молоді люди

Кількість померлих від ковіду в закладах охорони здоров’я Чернігівської міської ради за минулий тиждень - 25 і за позаминулий – 19. Це рівні летальності, які перевищують усі, що були за попередні тижні. В основному це люди віком 60+, але 12% - вже люди віку 44-50 років, і це теж має сильно тривожити, зазначила заступниця начальника медичного управління.

За цей період захворіло на ковід у місті 40 дітей, і це також більше ніж було будь-коли раніше, додала вона.

Карантину не дотримуються

Заслухавши наведену статистику, Владислав Атрошенко зробив невтішний висновок – люди досі не ставляться належним чином до дотримання карантинних норм.

– Колективна свідомість у нас не працює. Відсоток людей, які реагують і бережуться – 15-20. Усі заходи марні, якщо суспільство не ставиться до них свідомо, – зазначив мер Чернігова.

Він підкреслив: відверто треба казати, що реальних результатів карантинні заходи в умовах низької свідомості наших громадян не досягають. А в цей час малий бізнес несе збитки, багато людей не працюють і знаходяться в дуже важкій економічній ситуації.

Ефективність карантинних заходів можуть переглянути

З огляду на статистику, потрібен аудит ефективності запроваджених карантинних заходів. Якщо вони неефективні (а статистика підказує саме це), то їх навіть при такому високому рівні захворюваності треба переглядати.

Владислав Атрошенко доручив ще раз порадитися з керівниками міських лікарень щодо оптимальності та ефективності заходів та комісійно, за участю всіх відповідальних служб, визначитися з подальшими рішеннями щодо карантину.

– У нас будуть пасхальні і травневі свята. За логікою, треба протримати карантин до 10 травня. Але за реальним ефектом – я хочу почути вашу думку про те, що робити, – наголосив він.

Фото з Інтернету

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42