Нова амбулаторія в Іванівці готова приймати пацієнтів

2021-04-22 15:20

Іванівська амбулаторія Чернігівського району відкрилася 20 квітня. І це стало неабиякою подією для ОТГ. Адже приміщення нове, дуже конструктивне і багатофункціональне. Проєкт сучасний, побудований у межах президентської програми «Велике будівництво». В області таких закладів буде чимало. 

Наразі Іванівська амбулаторія має два автомобілі та устаткована комп’ютерною технікою і сучасним медичним обладнанням. Зокрема, електрокардіографічним апаратом, кисневими концентраторами, аналізаторами крові та сечі, глюкометрами. Вона розрахована на 80 відвідувань за зміну. Тут два сімейні лікарі, які обслуговують жителів 14 населених пунктів. Усі послуги з первинної медичної допомоги гарантовано безкоштовні для жителів та оплачуються з державного бюджету.

Голова Чернігівської облдержадміністрації Анна Коваленко, котра приїхала на відкриття амбулаторії, сказала:

— Тут створено умови, комфортні як для медпрацівників, так і для пацієнтів. Є кабінети сімейних лікарів, палата денного стаціонару, маніпуляційна кімната, кабінет щеплень. Сподіваюсь, що в новій амбулаторії місцеві жителі відчуватимуть постійну турботу про їхнє здоров’я.

Іванівська громада вже уклала договір із майбутньою сімейною лікаркою Аліною Шакун, яка нині навчається в інтернатурі коштом місцевого бюджету в Чернігівській центральній районній лікарні. За угодою, через рік вона прийде на роботу.
Іванівська ОТГ отримала багато привітань, а медики — побажань від гостей, зокрема посадовців Чернігівського району та лікарів. Користуючись нагодою, ми поговорили з учасниками такої важливої і знакової події для громади.

Микола Силенко, голова Чернігівської районної ради:

— Шість років тому розпочиналася децентралізація, а відтак — і робота місцевого самоврядування. І ось у нас уже є компетентні, самостійні і працьовиті громади. А відтак — і гарні дороги, по-сучасному функціональні школи та нові й осучаснені медичні заклади, що працює на покращення життя населення. Це надихає на роботу у ці непрості часи. Амбулаторія входить до центру первинної медико-санітарної допомоги районної ради. Але ці заклади ми передаємо громадам. Фінансуються вони через Національну службу здоров’я України, яка відшкодовує всі медичні послуги. А громада платить за енергоносії та утримання приміщення, що будувалося за фінанси держбюджету, ОТГ також додавала свої кошти. І от — результат. 

Аліна Шакун, майбутній сімейний лікар:

— Наразі проходжу інтернатуру в Чернігівській районній лікарні. Родом я з Вознесенського, це — по інший бік Чернігова. Мій профіль — сімейна медицина. Амбулаторія, в якій працюватиму, — сучасна й гарно обладнана. Про такий заклад можна тільки мріяти й медикам, і пацієнтам. Після навчання я маю відпрацювати 3 роки. А там життя покаже. Житло мені в громаді теж пообіцяли. Це гарно, коли знаєш, що в тебе вже є майбутня робота й на тебе чекають люди. 

Григорій Ткаченко, депутат Чернігівської обласної ради:

— Я бажаю всім здоров’я, здоров’я і здоров’я у такий непростий час. Відкриття амбулаторії збігається з інтересами і медиків, і всіх мешканців громади. Хотів би окремо подякувати тим, хто започаткував це будівництво. І закликати людей до єднання. Тільки разом ми можемо створити гарну ОТГ. Ще 25 років тому наша Іванівка — і село, й сільгосппідприємтво, яке тут працювало — гриміла на всю державу. Тому у нас є і досвід ,і перспективи. І, без перебільшення, всі можливості, аби нас знали в усій країні. 

Я народився в Іванівці, живу й працюю на території громади в Лукашівці, маю своє сільгосппідприємство. Завжди стараюся бути в епіцентрі подій громади. І — допомагати їй. Наразі потрібен ремонт гаража амбулаторії. Ми з головою ОТГ обговоримо потреби й вирішимо це питання.

Олена Швидка, голова  Іванівської ОТГ:

— Відкриття такої сучасної амбулаторії — це плюс один крок нашої громади до комфортного й сучасного життя. Ще Сократ сказав, що перша сходинка до щастя – здоров’я. На цьому місці віддавна стояла стаціонарна лікарня. А нині тут — новий, комфортний у всіх відношеннях заклад, де працюватиме наш прекрасний медичний колектив, який сьогодні очолює талановитий лікар Марія Миколаївна Гуменюк, котра у нас на пенсії і вже на порозі свого 77-річчя. Вона найстарший сімейний лікар на Чернігівщині. І ми готуємо їй зміну й допомогу — Аліну Шакун, якій ми сплачуємо за навчання й невдовзі очікуємо на посаді сімейного лікаря. Сподіваємося, що вона залишиться в нашій громаді надовго. В амбулаторії працює на пів ставки ще один сімейний лікар — Ірина Костянтинівна Івашкова. Є дві медичні сестри, фельдшер, молодша медична сестра і водій. Рада, що маємо відтепер сучасну амбулаторію: наш медичний персонал заслуговуєте працювати в таких умовах, а пацієнти – обслуговуватися. 6, 5 млн витратила на будівництво амбулаторії держава. Але дофінансування було і з нашого бюджету, тобто громада теж доклалася. Загалом на спорудження амбулаторії використано понад 7 мільйонів гривень. 

Людмила ПАРХОМЕНКО

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42