Туреччину і Танзанію закрили для росіян. А як справи у нас?

2021-04-19 11:40

Про закриття авіасполучення за двома напрямками заявила керівник оперштабу з боротьби з COVID-19 Тетяна Голікова. За її словами, закриття відбувається на підставі даних захворюваності коронавірусом. Зупиняються чартерні і регулярні рейси.

Що робити тим, хто купив тури до Туреччини і Танзанії? Для тих, хто придбав путівки за цими напрямками з вильотом до 1 червня, потрібно буде перенести подорож на інші (більш пізні) дати або вибрати інші напрямки на ці ж дати.

Путін звинувачує Україну в провокаціях... Але. Якщо ж путівка з вильотом після 1 червня, то її можна не переносити. Проте, не виключено, що й після зазначеного терміну авіасполучення між Туреччиною і Росією не відновиться. Що робити туристам, які зараз в Туреччині і Танзанії?

Ті мандрівники, які відпочивають у даних країнах за туристичними путівками, зможуть повернутися на батьківщину в ті дати, коли закінчується відпочинок за путівкою. Якщо турист побажає прилетіти раніше закінчення свого відпочинку, він зможе це зробити за домовленістю з туроператором. Повідомляється, що в деяких випадках дати вильоту можуть бути перенесені на більш ранній термін через закриття кордонів. Туристи, які подорожують самостійно, також зможуть прилетіти додому в ті дати, на які куплені квитки.

При цьому Ростуризм рекомендує всім мандрівникам, які перебувають зараз у Туреччині і Танзанії, підтримувати контакт зі своїми туроператорами та стежити за змінами про вильоти на сайтах авіакомпаній

Туроператорам країни рекомендовано призупинити реалізацію путівок до Туреччини з 15 квітня по 1 червня.

Російська влада радить туристам «змінити напрям відпочинку або перенести поїздку на більш пізні дати». Однак як виняток залишать по одному рейсу на тиждень із Москви до Стамбулу і назад. Асоціація туроператорів повідомляє, на період із 15 квітня по 31 травня тури в Туреччину забронювали понад 500 тис. росіян, а вартість турів склала 32 млрд рублів.
Такі «гойдалки» в період відкриття туристичного сезону часто створюють проблеми для відпочинку і в інших країнах, котрі кордони не закривають.

Прокоментувати ситуацію ми попросили директорку Чернігівського туристичного агентства «ОКМИ ТУР» Оксану Сокоцьку:

— Наші туристичні маршрути не закриваються, тури не анулюються, авіасполучення є. Все залишається в силі. Про російський варіант із авіасполученням, насамперед, із Туреччиною ми дізналися у вівторок. І вже в середу деякі турецькі готелі оголосили про пізніші терміни відкриття, з 10-15 травня. Адже в Туреччину наплив російських туристів був великим. У квітні за день туди прилітало до 30 тисяч осіб. А в травні планувалося до 60 тисяч у день. Така статистика. Тому на травневі свята особливого сенсу відкриватися готелям не було. Бо вони не були би заповненими повністю. Адже головний пік сезону зазвичай починається у червні. На травневі свята також було заплановано багато концертних програм, особливо у п’ятизіркових готелях. Практично всі вони скасувалися. Тому ми теж узгоджували ці питання вже зі своїми туристами. Інформація загалом постійно оновлюється.
Таке рішення країни-сусідки вплинуло і на український туризм. Певного роду хаос відчувається. Але загалом усе устатковується. Активний попит, багато бронювань. Так само варто подумати про скупчення людей на концертах у пандемію... Гарний активний відпочинок, море, сонце — що може бути краще сьогодні?

Підготували Поліна МОГІНСЬКА, 
Людмила ПАРХОМЕНКО

 

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42