Неочікуваний візит заступника міністра юстиції України та спроба усунення з посади ректора Чернігівської Академії Державної пенітенціарної служби

2019-08-23 08:11

Баталії між Міністерством юстиції України та  Чернігівською Академією Державної пенітенціарної служби не вщухають уже близько трьох років. І 20 серпня відбулася чергова «битва». До Академії приїхала делегація на чолі із заступником міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергієм Петуховим. Та на територію навчального закладу зміг потрапити лише він сам. 

Делегація прибула до Чернігівської Академії Державної пенітенціарної служби об одинадцятій ранку. Проте цей візит не набув широкого розголосу, як зазвичай трапляється в подібних випадках. Лише за день до візиту інформація з’явилася на сайті Мінюсту. Журналісти ж переважно дізналися про подію лише у вівторок уранці. 

При спробі зайти до приміщення академії делегацію спинили на прохідній, оскільки в документах про відрядження були неточності: вказано місто, в яке мають прибути відряджені, та не вказано, що саме в цей навчальний заклад. 

Ректор академії з 6 липня перебуває на лікарняному, а його обов’язки наразі виконує перший проректор Олександр Олійник. Він зазначає, що також причиною недопуску делегації є той факт, що керівництво академії офіційно не попередили про це, а лише напередодні проанонсували на сайті відомства. Тому після перевірки документів і недовгої суперечки далі пропустили тільки Сергія Петухова, що впевнено рушив до конференційної зали.

На початку спілкування пан Сергій задекларував, що мета цього візиту – спростувати чутки про закриття академії. Однак перед ким спростовувати це, коли триває період відпусток, незрозуміло. «Від імені трудового колективу і вченої ради було звернення до Президента України, в якому зазначалися деякі факти, котрі, на думку колективу академії пенітенціарної служби, свідчать про те, що академія може чи має бути знищена... Це є міфом – немає ні бажання, ні дій, спрямованих на знищення пенітенціарної служби в місті Чернігові», – зазначив заступник міністра юстиції України. 

Проте практично одразу відбувся перехід до другого питання, з яким прибула делегація. Сергій Петухов показав документи на звільнення нинішнього ректора академії Олексія Тогочинського. За цими документами, на час, поки не проведуть конкурсу на посаду ректора, виконувати його обов’язки призначили колишню викладачку й помічницю ректора Чернігівської Академії Державної пенітенціарної служби. А саме – 63-річну Тетяну Денисову, котра за власним бажанням звільнилася з цього ж навчального закладу у травні. Пані Тетяна від коментарів відмовилася.

Підставою для звільнення нинішнього ректора заступник міністра називає низьку успішність курсантів згідно зі звітом про результати складання ними ЗНО 2017 та 2018 років.

«За даними, які є в цьому звіті, академія пенітенціарної служби має чи не найнижчі показники якості своїх випускників у всій країні. Вони не показують, що мають мінімальні навички, достатні для отримання магістерського ступеня… –  повідомляє Сергій Петухов та заспокоює з приводу кадрових змін: «Трудовий колектив не очікують жодні зміни, крім підвищених вимог до якості освіти». Чи так це насправді, покаже час.

Та чи буде вдалою ця спроба усунення Олексія Тогочинського з посади ректора академії, поки невідомо. Адже чинне керівництво заявило про незаконність привезених документів. Олександр Олійник так коментує ситуацію: 

«Під керівництвом заступника міністра юстиції Сергія Петухова відбулася спроба рейдерського захоплення нашого навчального закладу. Не маючи жодних юридичних підстав змінювати зараз ректора, вони намагалися розірвати контракт із чинним ректором і представити нам нового в. о. Ми написали заяву (обидві сторони викликали до навчального закладу поліцію. – Прим.), що тут відбувається порушення чинного законодавства. І зокрема заступником міністра юстиції порушується стаття 44 Закону про запобігання корупції».

За словами Сергія Петухова, нинішнього ректора Олексія Тогочинського про звільнення поінформували завчасно – за два тижні рекомендованим листом одразу на кілька адрес. Та чи отримав ректор академії ці листи, заступник міністра на момент спілкування з журналістами не знав.

Сам ректор Академії Олексій Тогочинський перебуває на лікарняному з 04.08.2019, проходить лікування й відповідно був відсутній в цей день. Однак телефоном він дав коментар з приводу ситуації нашим колегам-журналістам:

«Я абсолютно нічого не знав, для мене ця ситуація дуже дивна. Я атестований як військовий офіцер. І мене не мали права взагалі без попередження звільняти, тому що я був призначений на посаду за результатами виборів трудового колективу. За мене проголосувало 85 %.  Я поставив завдання своїм проректорам, вони вирахували, і ми майже вище, ніж посередині.

Перевірка навчального закладу з цього питання не здійснювалася. І я не можу зрозуміти, звідки цю інформацію взяли».
Підсумовуючи, зазначимо, що призначена Міністерством юстиції України нова виконувачка обов’язків ректора Тетяна Денисова не була допущена до виконання цих обов’язків. Натомість пізніше зібралася вчена рада академії, на якій було проголосовано за невизнання наказу про звільнення Олексія Тогочинського.

Як ситуація розвиватиметься далі, наразі невідомо. Можливо, щось з’ясується після того як свої висновки про правомірність дій сторін конфлікту зробить поліція.

Степан РУДЬКО

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13