Верховна Рада звільнила випускників шкіл від обов’язкової здачі зно-2021

2021-04-16 06:58

Відповідний крок пов’язаний зі стрімкими темпами поширення коронавірусу в Україні

На другому позачерговому засіданні у вівторок, 13 квітня, Верховна Рада України підтримала в цілому законопроєкт, що передбачає звільнення випускників шкіл від обов’язкової здачі державної підсумкової атестації у 2021 році, зокрема йдеться про ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання), повідомляє 5.ua.

Проєкт закону в першому читанні підтримали 298 народних обранців.

Відповідне рішення законотворці ухвалили, зважаючи на поширення СOVID-2019 в Україні. Зауважимо, що аналогічне рішення Рада приймала і торік. 

«Законопроєкт передбачає надання учням (студентам), які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, права вибору виду оцінювання їхніх результатів навчання – шляхом річного оцінювання, або державної підсумкової атестації, або державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання», – зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту №4042.

Рішення Верховної Ради пояснив голова парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак. За його словами, вибір формату оцінювання знань, як і торік, – за випускником. 

«Йдемо по моделі минулого року: якщо випускника задовольняють річні оцінки, він може не проходити ДПА. Якщо ні або якщо випускник планує вступати до університету – проходить ДПА, зокрема у формі ЗНО», – розповів він.

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21