На Валу відновилися ремонтні роботи

2021-04-16 06:54

Днями відновилися роботи на території нижньої частини Валу (на ділянці від вул. Серьожнікова до вул. Музейної). Це продовження розпочатого ще позаминулого року капітального ремонту цієї території. Закінчити роботи планують до червня поточного року.

Як повідомив начальник управління житлово-комунального господарства міської ради Ярослав Куц, будуть зроблені такі ж види робіт, як і в іншій, уже відремонтованій частині Дитинця. Все буде оновлено, але при цьому старовинний вигляд історичного місця – збережений.

– Дещо змінився напрямок доріжок – через те, що демонтували Дворянське зібрання. На його місці планується розмістити велике дитяче містечко. Але це – на перспективу. Відповідний проєкт уже розробляють, – сказав Ярослав Куц.
Наразі працівники підрядної організації вже проклали електромережі для ліхтарів, комунікації для автополиву газонів, встановлюють бортовий камінь, облаштовують пішохідні доріжки.

Плануються роботи з відновлення існуючого фонтану, який буде з персонажами однієї з дитячих казок відомого письменника Михайла Коцюбинського про двох цапків. Адже парк на Валу названий саме на його честь.

Усі заплановані роботи на цьому об’єкті планується завершити на початку червня. 

При цьому про оновлення верхньої частини Валу поки не йдеться.

– Доки не буде прийняте відповідне рішення Міністерством культури України. Тому що Чернігів стародавній – це територія державного заповідника. Ми дуже хочемо, щоб у межах програми «Велика реставрація» відбулися ці роботи. Тому що, все ж таки, рівнозначної пам’ятки в Україні, якщо не брати до уваги Київ, складно знайти. Адже Дитинець – це 1300 років нашої історії. Ми сподіваємось, що держава дозволить реконструкцію і цієї частини Валу також, – уточнив Ярослав Куц.

 

Інші новини:


Чернігів увійшов до топ-5 рейтингу міст України

Чернігів посів четверте місце у рейтингу найкращих міст України за результатами щорічного Українського муніципального опитування Міжнародного республіканського інституту. Результати дослідження оприлюднило видання «Новое время».

2021-09-24 13:14