Криза у Прилуках триває

2021-04-15 08:59

У Прилуках триває конфлікт між депутатською більшістю в Прилуцькій міській раді та міським головою Ольгою Попенко, котра, як вважають депутати більшості, в незаконний спосіб позбавила народних обранців права визначатись на сесії стосовно кадрових рішень та інших питань.

Через це Прилуки сьогодні – єдина громада в Україні, що досі живе без прийнятого бюджету. Тож можна вважати, що ситуація в місті давно вже вийшла за межі локального конфлікту. 

Депутати більшості вкотре намагаються закликати очільницю міста до діалогу, але Ольга Попенко залишається глухою до цих звернень – міська влада навіть не дає згоду на спільну зустріч депутатів міськради із залученням ЗМІ, повідомляє на своїй ФБ-сторінці депутат Прилуцької міськради від партії «РІДНИЙ ДІМ Прилуки» Артем Рожко.

Тож депутати більшості намагаються достукатися до Прилуцького міського голови з мережі Фейсбук та зі сторінок місцевої преси. 

Так, депутатка Прилуцької міської ради від партії «Слуга народу» Тетяна Пахомова пише у Фейсбуці: «Ольго Михайлівно, ми всі вже втомилися від Вашої брехні й спотворених фактів. Досить! Зустрічатися Ви не хочете, домовлятися не збираєтеся або ж не вмієте, на конструктивний діалог не йдете. По телебаченню розповідаєте якусь фантасмагорію, те, що створене Вашою уявою, але чого немає і не може бути в дійсності. Погарячкували – і досить, час працювати!

Ще раз звертаюся до Вас: прислухайтеся до депутатів, які поки ще Вас підтримують. Налаштуйтеся, врешті-решт, на працю, прокидайтеся від зимової сплячки, до роботи!»

А в місцевому друкованому виданні «Град Прилуки» вийшла стаття під красномовною назвою «Злочинний ажіотаж», в якій Світлана Яременко, депутатка Прилуцької міської ради 5-6 скликань, зазначає, що в підконтрольному міській раді ЗМІ обливають брудом опозиційних депутатів. «Журналісти беруть коментарі у людей на вулицях міста. І знову, як і у виборчий період, співає «хор Ольги Попенко». Одні й ті ж самі люди, яких ми з вами всі знаємо. Це ветерани, бабусі, двірники з комунальних служб. Чому журналісти не чують молоді, не підходять до них? І чому телебачення «Прилуки» не допускає до ефіру депутатів із опозиції, а висвітлюють думку однобоко – тільки провладних депутатів та прихильних до влади людей? Тому, що мер міста «приватизувала» телебачення! А за великим рахунком, це телебачення громади. До речі, комунальне».

Світлана Яременко також зазначає, що депутати готові зустрітися з міським головою, щоб обговорити бюджет та інші нагальні питання. Але, на жаль, ця зустріч так і не відбулася. Через це страждає вся громада, адже її бюджет досі не прийнятий.
Вже тривалий час депутати від партій «РІДНІЙ ДІМ», «Європейська партія України», ОПЗЖ, «Сила і честь», «Наш край» чекають реакції і на передане міському голові звернення щодо проведення погоджувальної ради депутатів від усіх фракцій за участю міського голови. 

Зважаючи на кризу в Прилуцькій міській раді, минулого тижня, на запрошення депутатів, Прилуки відвідала перший заступник голови Чернігівської обласної ради Ніна Лемеш.

Вислухавши позицію депутатів та обговоривши реалії, в яких зараз вимушене жити місто, Ніна Петрівна запевнила присутніх, що обласна рада, в межах своїх повноважень, сприятиме якнайшвидшому вирішенню проблеми. 

Перший заступник голови обласної ради висловила підтримку законним вимогам депутатів, ще раз наголосивши, що роботу міської ради необхідно повернути в законодавче поле. Як депутат від «РІДНОГО ДОМУ» вона наголосила на тому, що вся команда партії підтримує колег-депутатів, які намагаються побороти свавілля міського голови Прилук.

Алла ПРИМА
Фото з Інтернету

Інші новини:


Годування груддю найкраще для здоров’я матері та дитини

Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування проводиться щорічно з 1 по 7 серпня за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я.

2021-08-05 10:06