Корюківський відділ заготівлі крові та її компонентів має бути обов’язково збереженим

2021-04-15 08:15

13 квітня в залі засідань президії обласної ради відбулася нарада з розгляду питання подальшого функціонування відокремленого підрозділу – «Корюківський відділ заготівлі крові та її компонентів» КНП «Чернігівський обласний центр крові» Чернігівської обласної ради, яку провів заступник голови обласної ради Дмитро Блауш.

У заході також взяли участь начальник управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш та його заступниця Алла Здор, головний експерт управління охорони здоров’я ОДА, завідувач  гінекологічного відділення № 2 КНП «Пологовий будинок» Олександр Скрипка, генеральний директор КНП «Чернігівський обласний центр крові» Лілія Бузницька, генеральний директор КНП «Корюківська центральна районна лікарня» Сергій Пивовар, Корюківський міський голова Ратан Ахмедов, завідувач  хірургічного відділення КНП «Чернігівська центральна районна лікарня» Валерій Василинчук, представники КНП «Корюківський відділ заготівлі крові та її компонентів» 

Сергій Пивовар розповів, що за 2020 рік Корюківським відділом заготовлено 10,8% всієї крові, яка заготовлена в області. Крім того, Корюківський відділ протягом 2020 року проводив видачу компонентів донорської крові Корюківській ЦРЛ в обсязі 90% від потреби, Сновській ЦРЛ – 39% від потреби, Семенівській ЦРЛ – 42% від потреби. 

Під час наради неодноразово наголошувалося на важливості функціонування такого закладу в Корюківській громаді. Хоча проблем накопичилося багато. Одним із аргументів на користь закриття закладу є неможливість забезпечення якісним матеріалом через відсутність необхідного обладнання. Проблемними питаннями функціонування закладу є також недостатність фінансування і, як наслідок, утворення заборгованості за комунальні послуги та дефіцит коштів для виплати грошової компенсації на харчування самим донорам.

У підсумку наради Дмитро Блауш зазначив, що КНП «Корюківський відділ заготівлі крові та її компонентів» має бути обов’язково збереженим задля порятунку життів людей. З ним погодилися й учасники наради. Вони домовилися повернутися до обговорення цього питання після з’ясування усіх технічних та фінансових можливостей для вирішення озвучених проблем.

Фото з офіційного веб-порталу Чернігівської обласної ради
 

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13