Виплати бізнесу через локдаун: заявку можна подавати з 19 квітня

2021-04-15 07:17

Із 19 квітня ФОП і наймані працівники можуть подавати заявки на отримання 8 тисяч гривень через обмеження їхньої діяльності під час карантину в «червоних» зонах. Це правило діє для ФОП та працівників із регіонів, які до «червоної» зони карантину включили в лютому-березні 2021 року. Для решти заяву про надання допомоги можна надати протягом 30 днів із дня запровадження на території відповідного регіону додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів «червоної» зони карантину.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у середу, 14 квітня, в Telegram.

У березні 2021 року уряд знову пообіцяв бізнесові виплатити по 8 тисяч гривень компенсації за збитки від локдауну. Претендувати на державну допомогу можуть лише застраховані особи, тобто ті, хто платить Єдиний соціальний внесок. Заяву подає застрахована особа через Портал Дія або з використанням мобільного додатка Порталу Дія. В заяві, зокрема, вказують номер банківського рахунка (за стандартом IBAN) заявника для виплати допомоги.

Уряд визначив перелік сфер діяльності, працівники яких можуть претендувати на державну допомогу. Він є досить довгим і стосується підприємств чи компаній, які були змушені припинити роботу через карантин. Це роздрібна торгівля, громадське харчування, заклади культури і спорту.

Зокрема, йдеться про найманих працівників та ФОП у таких галузях: роздрібна торгівля запчастинами, комп’ютерами та оргтехнікою, електронікою та побутовою технікою, одягом та взуттям, будівельними матеріалами, книжками, іграшками, спортивним інвентарем, рослинами, ювелірними виробами у спеціалізованих магазинах. Сюди ж належить і роздрібна торгівля на ринках і з лотків. Також — діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування, постачання готових страв для подій, діяльність театрів, кінотеатрів, організація конгресів і торговельних виставок, концертів, робота бібліотек і архівів, тематичних парків та атракціонів, організація відпочинку й розваг, робота спортивних закладів, фітнес-центрів.

Крім державної допомоги, ФОПи та наймані працівники можуть отримувати й виплати з місцевих бюджетів, якщо орган місцевого самоврядування ухвалить відповідне рішення.
 

 

Інші новини:


Коли змінюєш світ на краще

…Тривалий час уже працювала в «Гарті», але ніяк не вдавалося побувати у відрядженні в єдиному районі області – Талалаївському. Бо у відділі військово-патріотичного виховання (був у тодішні часи в редакції такий), «оселився» виходець із чернігівського «Бенілюксу» Яків Ковалець.

2022-01-20 09:14