Про Свято Великодня 2021 — Роман Кіник, протоієрей і настоятель Катерининської церкви

2021-04-14 12:25

„Із ласки Божої ми наближаємося до великого Свята Воскресіння Христового. Цього року знову, як і торік, маємо виклики пандемії перед суспільством, церквою, людьми віруючими й невіруючими... Та коли взяти історію людства, то  виклики були завжди, і з ними люди боролися. Але боротися краще для віруючої людини, бо вона уповає на Бога, а з Богом легше переживати різні негаразди.

Цього року на Великдень у церкві, як і завжди, відбудуться Богослужіння за церковним статутом. Але — є обмеження щодо відвідування храму. Ніхто не забороняє ходити до церкви. Однак ми просимо аж із самого початку карантину, щоби всі виконали заповідь любові й оберегли себе та своїх ближніх від зараження і  хвороби. І раді, що люди дослухаються до наших прохань, контролюють ситуацію. Отож Богослужіння в храмах цьогоріч відбудуться. Люди приходять до церкви, але всіх карантинних правил і вони, і священники дотримуються.

Святкування Пасхи відбудеться за своїм чином. Люди можуть приходити до храму на Всеношну службу. Але  має бути потрібна відстань між вірянами, так само маски та інші „атрибути” пандемії. Більшість людей іде до храму безпосередньо перед освяченням, тому ми виходимо назовні й читаємо молитви. Буде й хресний хід навколо храму. Тут легко зберегти відстань і дотримуватися усіх карантинних вимог. Адже віряни можуть очікувати освячення на території аж до самої Красної площі. Тим більше, що святкова служба Божа лунатиме й біля храму. Оскільки Великдень святкуємо в травні, то на вулиці має бути тепло. Тому можна й біля храму, періодично відпочиваючи на лавах, яких поруч багато, почуватися на службі й молитися. 

Зазначу, що з багатьох церков транслюватимуться Богослужіння онлайн. І люди матимуть можливість слухати службу вдома навіть із свого храму. Також  Богослужіння  транслюватиметься по телебаченню, до нього можна буде долучатися через соціальні мережі. Це дуже важливо, зокрема для людей старшого покоління, котрі в зоні ризику. 

Хто матиме можливість, може освятити паску в храмі.  Ми освячуватимемо паски і суботнього дня, тому ще зранку (й до самого вечора) Великодній кошик можна принести до храму. І в неділю після літургії до обіду. 

Але віряни повинні не тільки в пасці шукати радість, а й у самій суті цього свята, що Христос своїм Воскресінням дарував нам надію й вічне життя. 

А всі перешкоди та  виклики були завжди. І в апостолів, коли Юда зрадив Христа, якого розіп’яли.  Апостоли ж зібралися святкувати Великдень, а натомість сумували й плакали. Але, як казав Христос, плач на радість переміниться. Так і сталося. Тож і у нас буде радість! А ми повинні зберігати в серці любов, мир, бо ми єдина християнська сім’я.  

І берегти себе й одне одного від будь-якої загрози! 

Великодньої ночі в храмах читатимуться молитви й благословення посилатиметься звідусіль. Головне — відчути радість і любов. У тому наша сила.  Наповнюйте себе суттю Свята, несіть Любов у цей світ. І Господь благословить нас, і все у нас буде добре!”

Повідомляємо, що Великоднє Богослужіння  з Катерининського храму транслюватиме, зокрема UA Чернігів.  Технічну підтримку здійснює єдиний кабельний оператор „Основа”. Служба транслюватиметься  з 23.55 до 3-ї години.

Підготувала Людмила ПАРХОМЕНКО

Фото з ФБ сторінки Романа Кіника
 

 

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42