«Гетьманська столиця»  — новий сезон і новий музей

2021-04-13 14:12

16 квітня розпочинається екскурсійний сезон 2021 у Національному історико-культурному заповіднику «Гетьманська столиця». Цього дня заповідник презентує нові екскурсії, нові виставки та завершальний етап роботи над новим музеєм. Екскурсанти зможуть долучитися до творення музею «Козацький двір», облаштування подвір’я. А винагородою за добру працю буде дегустація свіжоспеченого в печі хліба за старовинним батуринським рецептом!

Початок об 11:00 на території Цитаделі Батуринської фортеці (вул. Партизанська, 2. Вхід вільний.

Який же він, новий музей «Козацький двір»?

Свою роботу він розпочне на День музеїв,18 травня. Новий музей відтворить життя та побут відомої на Чернігівщині козацької родини Микити Махна.

Музей розташований на території Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця». У 2015 році будинок заповідникові подарувала Конотопська місцева організація «Світанок». Ремонтні роботи  проводились поетапно, протягом шести років, і лише тепер  завершилися. 

«Експонати відтворюють життя козацької родини ХІХ сторіччя. Тут зібрані книги, речі, посуд. Також є стародавня піч, у якій і сьогодні можна готувати страви. Загалом, усе оригінальне, до всього можна доторкнутися, аби відчути дух саме того століття. В будинку проводитимуться майстер-класи, ви зможете скуштувати навіть борщ батуринський, приготований у печі», - розказала старша наукова співробітниця заповідника «Гетьманська столиця» Оксана Ломко.

Відвідувачів зустрічатиме жінка, котра гратиме роль дружини козака. І це - особливість та родзинка музею. Жінка розповідатиме історію життя своєї родини. 

За матеріалами: „Чернігівщина туристична”.
Фото: Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця»

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13