У Чернігові розпочали щеплення китайською вакциною від коронавірусу

2021-04-13 13:42

13 квітня у Чернігові почали робити щеплення вакциною китайського виробництва CoronaVac. Загалом, привезли 3400 доз, повідомляє Суспільне. Чернігів. 

Першими щеплення отримали 70-річний чернігівець Валерій Поляниця та його 63-річна дружина. Чоловік переніс інсульт, тому майже не може сам ходити.

Загалом в області провакцинують 1400 людей з маломобільних груп — це люди з інвалідністю, люди, які не можуть самостійно пересуватися і дістатися пункту щеплення, їхні родичі чи доглядачі. Також щеплення отримають 300 людей, що працюватимуть на ЗНО. Дві мобільні бригади працюватимуть у Чернігові та Ніжині. Потім працюватимуть по області.

У Чернігові сьогодні провакцинували 5 людей.

"Вакцинуватимуть, у першу чергу, лежачих, які не можуть прийти в поліклініку, а також людей, які за ними доглядають, та вчителів, задіяних у ЗНО. Щепитимуть громадян дві медичні бригади у складі десяти медиків, що вже пройшли навчання онлайн", - ідеться у повідомлені Чернігівського центру громадського здоров’я.

Зазначається, що до лежачих бригади виїжджатимуть додому, а вчителів вакцинуватимуть у школах.

За словами координатора з питань вакцинації в області Романи Сопотницької, CoronaVac - це однодозна вакцина на відміну від десятидозної AstraZeneca.Саме така потрібна для даного етапу вакцинації, щоб не утилізувати залишки й не переносити їх в інше приміщення.

За її словами, цього тижня Чернігівщина отримає 3 400 доз CoronaVac. Вакцина зареєстрована МОЗ України ще на початку березня, пройшла всі етапи досліджень, які офіційно підтвердили її ефективність і безпечність.

Імунізація розпочинається відразу по прибуттю вакцини. Щеплюватимуть людей безкоштовно у два етапи, другий - через 28 днів.

Як повідомляв Укрінформ, Україна почала щеплювати населення від коронавірусу 24 лютого. 23 лютого в Україну прибула партія з 500 тис. доз вакцини проти COVID-19 Covishield, яка розроблена Оксфордським університетом та компанією AstraZeneca.

25 березня до України прибула перша партія вакцини китайської компанії Sinovac Biotech.

Чернігівщина 6 800 доз вакцини Oxford/AstraZeneca (Британія-Швеція) індійського виробництва отримала 24 лютого однією з перших в Україні. Днями надійшла додаткова партія в кількості 1 500 доз. На сьогодні в області першою дозою AstraZeneca щеплено вже 7 136 осіб.

Фото з FB-сторінки Анни Коваленко

 

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13