Чернігівська кондитерка Олена Зіберт отримала «золото» на всесвітньому конкурсі Cake International

2021-04-13 11:24

Конкурс Cake International Virtual Edition COMPETITION, який відбувається  в Англії двічі на рік (навесні та восени) – один із найпрестижніших у світі. Цього року через пандемію він тривав в онлайн-режимі. За підсумками конкурсу чотири золоті медалі здобули українські кондитери, розповідають «ФАКТИ».

Про те, як проходили змагання і про свою роботу, говорить золота призерка конкурсу чернігівський кондитер Олена Зіберт, яка створює казково красиві пряникові будиночки. На всесвітньому конкурсі вона представила свою нову роботу «Старий маяк».

«У змаганнях брали участь близько 600 кондитерів з 59 країн»

– Оскільки конкурс проходив в онлайн-форматі, роботи судді оцінювали за фотографіями, – розповідає Олена Зіберт. – У змаганнях брали участь близько 600 кондитерів із 59 країн. І всі презентували дуже красиві солодкі твори. Україну представляли дев’ять майстрів. І ми завоювали чотири «золота»! Я і чернігівська кондитерка Ірис Новакова отримали медалі за пряникові 3D-композиції, киянка Тетяна Нагорна – за декоративні фігурки з мастики, а Наталя Лупич із Івано-Франківська – за цукрові квіти. Наша перемога – це неймовірні емоції! Для мене моє «золото» на всесвітньому конкурсі Cake International – це кондитерський «Оскар».

– Вітаю вас! Які ж були критерії в оцінюванні?

– Концепція та оригінальність дизайну виробу, складність технології, якість виконання й опрацювання деталей, візуальна привабливість (так званий вау-ефект). Вимог було багато. Для презентації пряникової композиції потрібно було вислати шість фото роботи з різних ракурсів і креслення. Оцінювали роботи судді світового рівня. Розробки, оцінені від 90 до 100 балів, отримували «золото», від 80 до 90 балів – «срібло», і від 70 до 80 – «бронзу». В одній категорії могло бути кілька переможців. Усі роботи потрібно було вислати до 19 лютого і купити квиток для участі, який коштував 20 фунтів стерлінгів (близько 800 гривень). Однією з умов було те, що до конкурсу роботи ніде не повинні були з’являтися.

– Розкажіть, будь ласка, про свою пряникову композицію «Старий маяк». Як народилася ідея?

– У 2021 році всі ми сподіваємося на зміни на краще. Мій маяк – їхній символ. Це будинок світла, який дарує надію. Я його зробила затишним для проживання і навіть трохи казковим. Всі деталі зроблені з пряників і айсінгу (білкової глазурі). Стіни – завтовшки 7 мм, айсінгове покриття – 1 мм. Тільки для черепиці та каменів використаний товщий шар глазурі. Мох зроблений із крихти печива. Склеєно конструкцію за допомогою айсінга. Висота композиції – 50 см, довжина – 48 см, ширина – 35 см.

– Як у віртуальному конкурсі довести авторство своєї роботи?

– Із цим не було проблем. Ніхто з професійних кондитерів не зацікавлений представляти підробку і видавати чуже за своє. Майстри дбають про репутацію. Обман може легко розкритися. Наприклад, якщо надійде якась скарга. Все це може закінчитися ганьбою і дискваліфікацією.

– Чи враховувався смак ласощів?

– Ні, значення мала тільки візуальна частина роботи. Це конкурс декораторів. До того ж – віртуальний.

– Олено, що для вас у конкурсі виявилося найскладнішим?

– Важко сказати. Напевно, очікування результатів. Два тижні з моменту відправки і до оголошення результатів – хвилюючий період.

– У чому ви черпали натхнення?

– Перш за все, в художніх творах. Один із них – про Гаррі Поттера. Там описані неймовірні споруди... Але, як уже сказала, я не відтворюю те, що існує, а завжди вигадую щось своє.

– Яка доля вашого маяка? Він став домашньої реліквією або їм уже встигли поласувати діти?

– Маяк поки вдома. Думаю подарувати його друзям. Він, як і диплом, нагадує мені про участь у конкурсі та мотивує не зупинятися на досягнутому.

Фото з ФБ-сторінки Lena Zibert

Інші новини:


У Чернігові три школи можуть працювати навіть при введенні червоної зони

Сьогодні під час наради в міській раді начальник Чернігівського управління освіти Василь Білогура повідомив, що в трьох чернігівських школах вакцинацією охоплено практично 100% колективу. А це означає, що ці заклади можуть працювати навіть при введенні в місті червоної зони.

2021-10-19 13:58