Чи понесуть відповідне покарання за самовільне будівництво системи для поливу?

2021-04-13 11:13

Про те, що у Корюківському районі, між Ушнею та Дібрівкою, почали копати траншею, а поруч проводяться роботи по зварюванню товстої пластикової труби для поливу з Десни, місцеві мешканці розповіли виданню Сусіди.Сity, а Олександр Савченко розповсюдив фотографій у соціальній мережі Facebook. Ситуація одразу набула розголосу не тільки в межах області, а й за її межами.

Першими журналістське розслідування почали журналісти Сусіди.Сity, які звернулися за коментарем до старости Ушнянського старостинського округу Олександра Пащенка.

Той повідомив, що, на згаданій території земля знаходиться в оренді у ТОВ «Агроресурс-2006». Був упевнений, що раз почали будувати систему поливу, то дозволи мають, але їхню наявність особисто не перевіряв. 

Для розв’язання проблеми у Менській міськраді провели збори, на які запросили місцевих мешканців та представників компанії ТОВ «Агроресурс-2006», що займається встановленням меліоративно-поливної системи.

На зібранні, директор ТОВ «Агроресурс-2006» Руслан Тиненик запевнив місцевих жителів, що підприємство-орендар вчасно сплачує податки, розраховується з людьми по орендній платі та сумніватися в добропорядності його керівництва немає жодних підстав. Про це розповідає вже столичне видання «Кий-Інфо», що долучилося до розслідування.

Зі слів керівника ТОВ «Агроресурс-2006», коли виробництво запустять, в планах товариства надати роботу 30–40 місцевим жителям. З іншого боку, дозвільна документація на проведення робіт лише в процесі виготовлення. 

Зазначимо, що відповідно до чинного законодавства, ця документація мала бути вже підготовленою до початку роботи.
Журналісти «Кий-Інфо» звернулися за роз’ясненням до Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, щоб вони пояснили, чи може організація починати роботи до того, як отримала дозвіл на їх проведення.

У своїй відповіді в.о. начальника Держекоінспекції Валентина Дзюба вказала на те, що ТОВ «Агроресурс-2006» по факту проведення робіт із копання траншеї для прокладання трубопроводу на землях сільськогосподарського призначення між селами Ушня та Дібрівка дозволу не мала.

Директора ТОВ «Агроресурс-2006» Руслана Тиненика буде притягнуто до адмінвідповідальності, він також повинен сплатити штраф у розмірі… 850 грн (!). Чи відповідає сума штрафу тій шкоді, що нанесена екосистемі, питання риторичне.

Утім, залишається надія, що підприємливі ділки все ж понесуть справжнє покарання – у ситуацію втрутилася прокуратура. 
За інформацією Корюківської окружної прокуратури, розпочато кримінальні провадження за фактами безгосподарського використання земель та самовільного будівництва споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці в межах охоронюваних зон (ст. ст. 254, 197-1 КК України). Слідство проводиться Корюківським РВП ГУНП в Чернігівській області за безпосередньої участі прокурорів окружної прокуратури. 

На даний час за вказаними фактами проводяться невідкладні слідчі (розшукові) дії з метою фіксації кримінальних правопорушень та встановлення винних осіб, які порушили Закон. Зокрема, проведено ряд оглядів місць події, допитуються посадові особи органів місцевого самоврядування та суб’єкта господарювання, вилучається документація для призначення необхідних експертних досліджень. За результатами слідства буде надано відповідну правову оцінку діям винних осіб, про що і буде обов’язково поінформовано громадськість. 

Алла ПРИМА
Фото з ФБ-сторінки Олександра Савченка

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13