Ринок землі. Нова оборудка?

2021-04-13 10:50

В ОП знайшли спосіб, як наповнити держбюджет і успішно провести референдум про допуск іноземців до купівлі сільськогосподарських земель, інформує Інсайдер. 

Джерело в ОП повідомило про те, що прийнято рішення скасувати відшкодування ПДВ при експорті всіх сільгоспкультур. Найближчим часом дану норму буде внесено в складі одного з урядових законопроєктів. Такий стан уже діяв при Януковичі з 2011 по 2014 роки. Він був введений з подачі іноземних зернотрейдерів, тому що рятував їх від проблем, пов’язаних із відшкодуванням ПДВ, а також збільшував доходи бюджету.

Як і тоді, за все заплатять фермери, їхні втрати становитимуть близько 100 млрд грн або 16% від суми всіх їхніх закупівель. У 2015 році цю норму скасували, в обмін на скасування спецрежиму ПДВ, як того вимагав МВФ. Крім того, вона суперечить ПДВ-директиві ЄС, яку Україна зобов’язалася виконувати. Також погоджено збільшення вдвічі єдиного податку четвертої групи, який платять аграрії.

Прийняття цих норм обрушить доходи аграріїв, а разом з ними — і розмір орендної плати. В результаті одночасно з відкриттям ринку сільськогосподарських земель ціни на землю різко впадуть. Це в свою чергу планується використовувати для того, щоби переконати українців підтримати на референдумі дозвіл іноземцям купувати сільськогосподарську землю, аби пайовики могли отримати справедливу ціну за свої паї. Після скупки землі дану норму планується скасувати.

Фото з Інтернету

 

Інші новини:


Необґрунтовані звинувачення – судову справу стосовно секретаря Чернігівської міської ради Олександра Ломака закрито

1 грудня Деснянський районний суд розглянув звинувачення проти секретаря Чернігівської міської ради Олександра Ломака та ухвалив рішення – закрити справу, визнавши звинувачення необґрунтованими.

2021-12-03 06:25