Крутівська громада відмовилася будувати вузол із виготовлення мінеральних добрив. А Комарівська?

2021-04-12 07:29

Чутки про те, що підприємство «Дружба-Нова», яке входить до агрохолдингу «Кернел», планує будівництво вузла з виготовлення рідких мінеральних добрив, ходили протягом майже двох місяців. Однак представник підприємства «Дружба-Нова» Віталій Давидов спростовував цю інформацію, розповідає на своїй ФБ-сторінці голова Крутівської територіальної громади Олег Бузун. 

Але, як виявилося згодом, чутки таки мали під собою підґрунтя. 

Пізніше на ім’я Олега Бузуна надійшла доповідна старости ОТГ про те, що СТОВ «Дружба-Нова» таки має намір побудувати завод із виробництва добрив в незаконний спосіб. Тож голова ОТГ видав розпорядження про скликання громадських слухань. Туди ж офіційним листом були також запрошені представники «Кернела». Утім, на слухання вони так і не з’явилися. 

Відомо, що до того люди тиждень цілодобово чергували біля комор із бурильною технікою, бо обіцянку її не використовувати почули, а одразу після цього побачили, як машину готують до роботи, тож віри агрохолдингу вже не було. 

Отже, 23 березня понад дві сотні людей прийшли на народне віче в с. Хороше Озеро, аби через форму громадських слухань висловити свою думку щодо згаданого будівництва.

Питання – гостре, та, не зважаючи на це, громадські слухання відбулися спокійно й виважено. Підсумком стало рішення про заборону будівництва вузла рідких мінеральних добрив КАС та буріння свердловини. 

Також холдингу заборонили забір та вивезення води із діючих свердловин с. Хороше Озеро за територію Хорошеозерського старостинського округу. Крім того, люди проголосували за вивезення мінеральних добрив на відстань, не меншу, ніж один кілометр від села, створення ініціативної групи, яка матиме доступ до території комор. та інші рішення.

Про це розповідається на ФБ-сторінці Олега Бузуна, який і сам був активним учасником слухань та підтримував позицію селян.

«Ми цивілізованим способом через громадські слухання обговорили дане питання, куди винесли свої пропозиції і вимоги. Також ми плануємо донести це до компанії «Кернел», обласної державної адміністрації, щоби думка людей завжди враховувалося, навіть у роботі такого агрохолдингу, як «Кернел», – прокоментував він.

Після того, як СТОВ «Дружбі-Новій» заборонили будувати вузол із виробництва мінеральних добрив у Крутівській територіальній громаді, вони вирішили реалізувати цей проєкт у сусідній Комарівській. 

Громадські слухання з цього приводу мали відбутися в п’ятницю, 26 березня, у Берестовецькому будинку культури. Не відбулися.

«І поки що не відбудуться, – коментує «ДП» голова Комарівської громади Віктор Бондаренко. – До мене зверталася ініціативна група, планували видати розпорядження з цього приводу. Але через карантинні обмеження слухання проводити неможна. Щойно завершиться карантин, розпорядження буде видано, і в 10-денний термін слухання відбудуться». 

Чи підтримують загалом ідею будівництва в Комарівській ОТГ? Віктор Бондаренко каже, що ініціативна група, яка представляє позицію селян, - проти. Щодо думки інших, вони висловлюватимуться на народному зібранні. Загалом, питання потребує досконалого вивчення і зваженого рішення.

Сам Віктор Бондаренко дивиться на ситуацію з позиції очільника громади, який, у першу чергу, має думати про наповнення її бюджету. Адже будь-яке виробництво – це податки і робочі місця. 

Отже, питання поки що залишається відкритим. Редакція «ДП» стежитиме за ситуацією. Як вона вирішуватиметься, ми інформуватимемо на сторінках нашого видання.

Алла ПРИМА
Фото з ФБ-сторінки Крутівської ОТГ

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42