#ГаражПікнік

2019-08-22 08:50

Так склалося, що всі розваги найчастіше спрямовані на розвиток жінок та дітей. Але цей стереотип вирішили зламати. Тому в суботу відбувся захід, присвячений чоловікам, – #ГаражПікнік. Організатори – Управління культури і туризму Чернігівської міської ради, КУ «Туристично-інформаційний центр» Чернігівської міської ради, в межах культурно-просвітницького проєкту #ChAC.

Головний медіапартнер – газета «Деснянська правда», яка подарувала всім зареєстрованим учасникам сертифікати на суму 300 гривень від мережі фітнес-клубів «X-Line sport». Пригощала смачним зефіром кондитер Оля Кривенко, а ще ви її знаєте як @bakery_ok_. Також вона подарувала солодкі подарунки. «Кав’ярня на Кругу» почастувала своїми незвичними вафлями у формі рибок. Для дітлахів були корисні солодощі, розважали малечу аніматори від «Плюшевого дерева».

Для татусів була лекція з психологом Тетяною Бібік «Роль тата в сім’ї та гендерне виховання». Крім того – цікаві психологічні ігри, які допомогли розкритися батькам. Спочатку запропонували гру, де всі діставали предмет наосліп, а потом розповідали про асоціації, пов’язані з цим предметом. Не менш захопливою виявилася гра з картами, завдяки якій батьки змогли краще зрозуміти своїх дітей, навіть тих, котрі невдовзі повинні народитися.

Потім був виступ сексолога Анжели Садовської, члена асоціації сексологів та сексотерапевтів України, педагога й експерта із сексуальності. Пані Анжела поділилася рекомендаціями зі статевого виховання: як та коли батьки повинні говорити про статеві органи і як задовольнити цікавість дитини в пізнанні себе та свого організму. Ми поспілкувалися та встигли поставити найголовніші запитання, що цікавлять усіх батьків.

– Коли дитина маленька, звісно, перевдягатися при ній можна, але коли настає період заборони?

– Гадаю, це повинно припинятися на початкових етапах, коли дитині виповнюється три рочки. З початком гендерного дозрівання діти починають запитувати у батьків: «Хто я? В чому різниця між дівчинкою та хлопчиком?» У принципі, в цей період навіть краще, щоби дитина все побачила та сприйняла цю інформацію, або можна намалювати органи, якими різняться чоловік і жінка. Мама власним прикладом демонструє та пояснює дитині, що тіло – це природно, але при цьому роз’яснює, чому важливо прикривати інтимні місця. Мама демонструє, що вона сама носить спідню білизну, і привчає до цього малечу. Коли діти пізнають своє тіло, це природно, і я рекомендую батькам не забороняти цього, нехай малюки дивляться й розглядають себе та свої статеві органи. Головне – не акцентувати на цьому увагу, а проговорити момент, що при всіх цього ро-бити не можна. Найважливіше – донести до дитини, що інтимні місця потрібно прикривати й не показувати нікому, а особливо – не дозволяти їх торкатися.

– Які дасте рекомендації з приводу сексуального виховання?

– Треба бути чесними з дитиною. Розуміти: якщо дитина прийшла до вас із запитанням, то вона вже готова почути відповідь на нього. Називати речі своїми іменами, не вигадуючи нічого, подавати інформацію дозовано – за віком, використовуючи ілюстрації та посилання на книжки. Дуже добре, якщо батьки запитають дитину, що вона знає з цього питання. Зважаючи на базу, відому дитині, ви можете відштовхуватися від того й розповідати щось нове. Я категорично проти, щоби батьки розповідали дітям байки про те, що їх приніс лелека чи знайшли в капусті і т. п.

– Якщо мати – одиначка, коли їй слід поговорити з сином про статеве дозрівання?

– По-перше, мама не повинна бути татом. Для початку вона жінка, потім – мама, і тільки потім – мати хлопчика. На мою думку, вона може дуже гарно впоратися з розповіддю й відповісти на запитання. Я, приміром, говорила про це сама й пояснювала все теж самостійно.

Також спікером на заході був тато двох доньок Артем Стах – психолог, консультант, у минулому – депутат трьох скликань, котрий поділився із власного досвіду, як бути багатодітним батьком. Ми вирішили поспілкуватися й поставити йому декілька запитань.

– Чи важко бути батьком двох дівчат?

– Найголовніше, на мою думку, у вихованні – любити своїх дітей. Робити все з чистим серцем, і тоді це нескладно. Я дуже люблю дітей, і мені все одно, вони мої чи діти з вулиці. Я завжди готовий допомогти.

– Допомагали своїй дружині з дітьми?

– Звісно! Старша донька народилася, коли мені було 25 років, тому я не міг достеменно збагнути, що є батьком. Більш свідомо це сприйняв, коли мені виповнилося 30. Тоді народилася друга донька. З перших днів я в усьому допомагав дружині. Навіть наважився на довгий термін залишатися самостійно з доньками, це додавало мені сил. До того ж знайшов власні «фішки», якими радо ділюся сьогодні.

– Ваше ставлення до партнерських пологів та чи брали ви в них участь?

– На той момент я був у відрядженні. На мою думку, це дуже особисте, і кожна пара повинна сама вирішувати.

– Яку дасте рекомендацію нашим мамам?

– Не тягнути всю «ковдру» на себе, а дати змогу чоловікам проявити себе. Треба бути партнерами та спілкуватися з відкритим серцем.

Також Артем анонсував свої плани на майбутнє. Та поки що ми триматимемо інтригу і з нетерпінням чекатимемо на нові зустрічі.

На завершення #ГаражПікнік нагородив тата за найкращу відповідь про роль батька в сім’ї. Олександр Шегеда отримав кубок, солодкий подарунок від кондитерки @bakery_ok_ та сертифікат на суму 250 грн на обід від «Zivot a Pivo».

Усі чоловіки з дітьми поверталися додому з подарунками, а організатори пообіцяли повторити зустріч.

Вікторія КАЗКОВА

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21