Україна продовжує активно відкривати Близький Схід

2021-04-09 07:33

«У лютому відбувся дуже результативний візит Президента України до Об’єднаних Арабських Еміратів, а вже 5 квітня – не менш успішний візит до Катару. Він відзначився не лише підписанням півтора десятка міждержавних документів та комерційних контрактів», – повідомила на своїй ФБ-сторінці наша землячка, Заступник Керівника Офісу Президента України Юлія Свириденко.

Вона перелічила й інші подробиці.

1. Дефіцит продовольства в світі зростає, а посівні площі постійно скорочуються. Залежний від імпорту Катар зацікавлений у стабільних поставках продукції українського АПК. Очікуємо згодом на конкретні контракти щодо участі українських агровиробників у забезпеченні продовольчої безпеки Катару та всього регіону. 
2. Україна зацікавлена в альтернативних поставках енергоносіїв. Катар – лідер із експорту скрапленого природнього газу та має треті у світі доведені газові запаси. Президент Зеленський говорив з катарськими колегами про перспективи таких поставок та можливе будівництво LNG-терміналу. Йшлося також про можливі катарські інвестиції та участь фахівців у видобутку вуглеводнів на шельфі Чорного моря.
3. Володимир Зеленський запросив катарських інвесторів кардинально розширювати участь у розбудові інфраструктури в нашій країні. Закон про концесії вже працює, і ще влітку 2020-го катарська компанія QTerminals W.L.L. розпочала концесійний проект з розвитку українського порту «Ольвія». Під час же візиту був підписаний договір про внесення додаткового вкладу від QTerminals W.L.L. 
Володимир Зеленський запросив катарський бізнес взяти участь у масштабному будівництві доріг та мостів в Україні, зокрема йшлося про побудову великої окружної дороги навколо Києва. 
4. Катар має потужні авіахаб та національну авіакомпанію Qatar Airways, досвід якої буде дуже корисний для побудови українського державного авіаперевізника.
5. Катарські інвестори цікавляться банківським ринком України, і наша делегація представила пакет пропозицій. 
6. Катар зацікавлений брати участь у приватизації в Україні і хоче вивчити інші можливі проекти. Місцевий фонд національного добробуту Qatar Investment Authority (QIA) на сьогодні має більше 300 млрд доларів активів та успішно інвестує в багатьох країнах для диверсифікації доходів та зменшення залежності Катару від нафтогазового експорту. В рамках візиту було підписано меморандум про співпрацю між QIA і Фондом державного майна України.
7. Катар є першою країною на Близькому Сході, яка проведе чемпіонат світу з футболу наприкінці 2022 року. Під час візиту було домовлено,  що українські поліцейські та інші фахівці приїдуть передавати досвід та допомагати забезпечувати безпеку на вулицях катарських міст. «Ми повинні цим пишатися – наших вже беруть як кращих», – сказав Володимир Зеленський.

Ми відкриваємо для України увесь світ для розвитку нашої економіки.

Далі буде!

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21