Кисневі концентратори для чотирьох лікарень Чернігівщини – акція від благодійників

2021-04-08 13:30

Чотири медичні заклади на Чернігівщині отримали кисневі концентратори. Такою була спільна благодійна акція агропідприємства ТОВ «АгроЗем Холдинг» та Благодійної організації «Благодійний фонд Рудьковського «Сила добра». Ці апарати призначені для хворих на COVID-19.

Концентратори передано до Чернігівської обласної лікарні, Чернігівської міської лікарні №2, Козелецької центральної районної лікарні та Бобровицької опорної лікарні. 

Медичне обладнання привезли до медичних закладів представник агрофірми ТОВ «АгроЗем Холдинг» Олександр Шуплик та волонтери благодійного фонду. 

– Мені надзвичайно приємно, що наше агропідприємство долучилося до цієї доброї справи. Адже мобільні кисневі концентратори, які ми сьогодні передаємо медичним закладам Чернігівщини, – це ті речі, які в нинішніх умовах є дуже важливими, вони рятують життя. Сподіваюсь, що це медичне обладнання збереже життя якомога більшій кількості людей, – каже Олександр Шуплик. 

До речі, 5-літрові мобільні кисневі концентратори стануть у нагоді й після пандемії. Адже можуть використовуватися для лікування не лише органів дихання, але й при захворюваннях серцево-судинної системи та інших, що супроводжуються розвитком кисневої недостатності. 

– Ми розуміємо цінність та важливість кисневого обладнання і з великою вдячністю його приймаємо, – говорить Вячеслав Приліпко, директор КНП КРР «Козелецька районна лікарня». – Якщо на початку березня в нашому медичному закладі перебувало 25 хворих з підтвердженою гострою респіраторною хворобою COVID-19, то станом на 1 квітня кількість таких пацієнтів - майже 80. Донедавна ми були впевнені, що кисневими концентраторами Козелецька лікарня достатньо забезпечена, а вже сьогодні відчуваємо потребу в такому медичному обладнанні. Тому благодійна допомога у вигляді мобільного кисневого концентратора, яку сьогодні ми отримали від ТОВ «АгроЗем Холдинг» у межах спільної акції з Благодійним фондом Рудьковського «Сила добра», – як ніколи вчасна. Це обладнання допоможе лікарям підтримувати кисневозалежних хворих на COVID-19. Від імені всього колективу висловлюю вдячність організаторам акції за надану допомогу. Нам, медикам, сьогодні надзвичайно важливо відчувати підтримку у боротьбі з COVID-19.

Украй актуальним вважають передане медичне обладнання і в Бобровиці. Адже, за словами генерального директора КНП «Бобровицька опорна лікарня» Костянтина П’ятковського, наразі у медичному закладі перебуває 70 хворих на COVID-19, із них 56 потребують кисневої підтримки. Саме в таких випадках застосовується кисневий концентратор. 

Також кисневе обладнання отримали і в КНП «Чернігівська міська лікарня №2» Чернігівської міської ради, де, зокрема, на базі інфекційного відділення лікуються хворі на COVID-19.

Генеральний директор Владислав Кухар від імені лікарів висловив велику подяку благодійникам за доброчинну допомогу – подарований лікарні кисневий концентратор: 

– Будь-яке сприяння боротьбі з COVID-19 сьогодні – це дуже добре. І ми, безумовно, вдячні за кисневий концентратор, котрий нам сьогодні привезли в рамках доброчинної допомоги від ТОВ «АгроЗем Холдинг» у межах спільної акції з Благодійним фондом Рудьковського «Сила добра». І цей концентратор уже сьогодні працює, беручи участь у лікуванні пацієнтів. 
Кисневих концентраторів у нас поки що вистачає. Але така допомога ніколи не зайва. Будемо сподіватися, що пандемічні захворювання підуть на спад. Та ця апаратура використовується широко – зокрема, й при легеневій патології, і після операцій.

Такі пацієнти теж потребують забезпечення киснем. Тому ця багатопрофільна техніка, дай, Боже, переживемо пандемію, знадобиться і в подальшому.

Сьогодні у нашій лікарні випадків захворювань на COVID-19 багато. І їх, на жаль, поки не меншає. Тому ситуація напружена. Але контрольвана.

Підготувала Людмила Антоненко

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13