Тепер я домашній!

2019-08-22 08:00

Виставка собак, яка відбулася в суботу в Центральному парку культури і відпочинку в Чернігові, зібрала багато людей і тварин з різними історіями. Організатором заходу була директорка ветеринарно-стерилізаційного центру «Крок до тварин» Тетяна Діденко. Головним медіапартнером виступала газета «Деснянська правда», яка подарувала всім учасникам смачні пряники у вигляді собак від Валентини Вєрьовкіної. А також – три сертифікати від магазину канцтоварів «Від олівця» за конкурс малюнків, у якому брали участь діти. Інші спонсори вручали подарунки для братів наших менших. А для всіх, хто взяв участь у виставці собак, Тетяна Діденко подарувала чипування.

Це була не проста виставка, а присвячена тваринам, що знайшли домівки. Люди, котрі взяли чотирилапих друзів із притулку, зуміли довести, що любов може творити дива.

Спочатку на всіх чекали реєстрація та видача особистого номера. Відтак був парад, де учасники представили та показали собак. Потім – конкурс історій. Господарі розповіли про нелегкі долі чотирилапих та знайомство зі своїми улюбленцями. 
Ми поспілкувалися з організаторкою заходу Тетяною Діденко.

– Пані Тетяно, який відсоток безпритульних тварин знаходить сім’ю?

– Коли говорити про наш центр і тих тварин, що там перебувають, – лише 10 відсотків (на жаль), а інші повертаються назад. Тому сподіваємося, що взяти собаку зі стерилізаційного центру буде не модою, а осмисленим та відповідальним рішенням. 

– Чи не бояться брати дорослих собак із центру?

– На цьому заході ви можете вислухати багато історій, і майже всі вони трапилися з дорослими тваринами, навіть є й ветерани. До речі, більшість наших підопічних – дорослі собаки, і вони теж находять сім’ї.

Наша команда звернула увагу на одного собаку, який ходив з кулькою з цікавим написом.

– Давайте познайомимося. І розкажіть історію свого улюбленця.

– Мене звати Оксана Горелик. Собаку мені привезла сусідка й попросила підгодувати. Тварина була дуже худою, жінка знайшла її на вулиці. 

– Чи не боялися ви взяти до себе чотирилапого безхатька?

– Я дуже люблю тварин і, напевно, так їм довіряю, що не побоялася взяти до себе цю «дитину», яка була дуже наляканою.

– Як ви можете охарактеризувати свого собаку?

– Боягуз. Не охоронець. Але він дуже ласкавий,ніжний, грайливий.

– Як ваш пес поводиться з дітьми?

– Усі діти дуже люблять з ним гратися! Знають, що ми виходимо на вулицю без повідка, і починають обіймати собаку, гладити. Для сім’ї та дитини наш пес – просто ідеальний варіант! Ми його дуже любимо!

У перерві лунала музика, яка спонукала людей замислюватися й навіть переоцінювати слова пісень. Опісля господарі змогли продемонструвати навички, якими оволоділи їхні підопічні. Найголовнішим та найочікуванішим був конкурс костюмів! Вони були настільки різні – від амбасадорів до… вівці. Навіть літні собаки взяли участь. Із власницею такої тварини ми й поспілкувалися.

– Я Вікторія Сапон, волонтерка з великим стажем, займаюся цим майже 36 років. За весь цей час прилаштувала в родини майже три тисячі собак.

– Розкажіть історію вашої.

– Мою Ватрушку я взяла в центрі Тетяни Діденко. У мене вже було 4 собаки, але Ватрушка виявилася не зайвою.

– Я бачу, що вона з перебитою лапкою…

– Зі слів Тетяни, Ватрушку викинули з машини в районі Бобровиці, і вже такою вона потрапила до центру. 

– Не злякалися взяти покалічену собаку?

– Ні! Собаки – настільки гарні компаньйони. Вони завжди на позитиві. Хоч Ватрушка вже у віці, але весела та активна. З іншими собаками вона теж знайшла спільну мову. Якось я навіть написала пост, що краще брати більш зрілих собак і їх не варто боятися.

– Чи будете ще брати тварин із притулку?

– Тетяна (сміється) дуже хоче, щоби я взяла ще одну літню собаку, яку звати Крапелька. Її знайшли в районі Круга, ми шукали господарів тварини, але не знайшли. Поки вона в центрі. Але я відчуваю, що скоро Крапелька потрапить у нашу родину.

– Ви працюєте. Цікаво, як вам удається вигуляти таку кількість собак?

– Так, я працюю в дитячому центрі. Вигулюю своїх улюбленців 2-3 рази на день у Мар’їному гаю. Спочатку трьох, а тільки потім Ватрушку. Їй потрібно менше часу через лапку. Важкувато, бо мешкаю на п’ятому поверсі. 

Таким позитивним, корисним, насиченим був початок суботи. Чотирилапі учасники та їхні господарі отримали багато подарунків, грамот і смаколиків.

Нагадаємо, що газета «Деснянська правда» запрошує всіх бажаючих у наш проєкт «Вони такі, якими їх робимо ми».

Сподіваємося, що кількість безпритульних собак зменшиться й кожна житиме в любові своєї сім’ї.

Вікторія КАЗКОВА

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21