Ковід-дайджест

2021-04-06 07:17

У Чернігові вчергове посилили карантин. Таке рішення ухвалили 5 квітня на засіданні міської комісії з питань надзвичайних ситуацій.

З 00:00 годин 8 квітня забороняється:

- проведення релігійних заходів на площі менше 10 кв. м на одну людину;
- проведення масових, спортивних, культурних, рекламних заходів, де будуть більше десяти людей;
- відвідування басейнів, спортивно-оздоровчих закладів;
- забороняється перебувати без маски на площах загального користування: вулицях, скверах тощо.

З 6 квітня дозволено торгувати кавою з вікна

Однак у черзі має бути не більше двох людей, а користуватися лавками і столиками біля закладів не можна.

Можна відвідувати цвинтарі у вихідні дні

«У неділю кладовище відвідало 8-9 тисяч людей. Площа — 110 га. Це небагато», - сказав начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій Чернігівської міської ради Григорій Годун. Однак, за словами Владислава Атрошенка, якщо спостерігатимуть скупчення людей – заборонять знову.

Критична маса хворих

У Чернігові – критичний приріст госпіталізованих. Остання цифра — 376. Є 535 ліжкомісць, з яких 398 обладнані киснем. Попередньо, межа фізичних можливостей.

Тому з 12 квітня у Чернігові можуть додатково до шкіл закрити і дитсадки. Відвідувати дитсадки зможуть лише діти медиків. Рішення по дитсадках можуть переглянути до п’ятниці – якщо ситуація з захворюваністю покращиться.

28 тисяч тимчасових посвідчень на проїзд видали у Чернігові

За словами заступника міського голови Сергія Фесенка, Чернігівська міськрада видала 28 тисяч посвідчень на проїзд у громадському транспорті. В суботу — 16 тисяч тимчасових посвідчень. У неділю – близько семи тисяч, у понеділок до обіду – ще п'ять тисяч.

Клопотання і видача посвідчень продовжуються. Пенсіонерам посвідчення не видають.

Ніжинська міська лікарня переповнена

Пацієнтів із важким перебігом хвороби, які потребують кисневої підтримки, спрямовуватимуть у медичні заклади Чернігова. П'ять місць на добу для пацієнтів із Ніжина відвели у Чернігівській обласній лікарні, три місця на добу – в Чернігівській міській лікарні №2. Хворих середнього ступеня тяжкості направлятимуть у Ніжинську та Бахмацьку центральні районні лікарні. Рішення про це ухвалили під час міжвідомчої наради у Ніжинській міській раді спільно з департаментом охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації.

Нові симптоми, швидше поширення: як змінився перебіг хвороби на коронавірус

Осінній коронавірус 2020 року відрізняється від весняного 2021-го важчим перебігом і швидшим поширенням. Про це в ефірі «Українського радіо: Чернігівська хвиля» сказав лікар-імунолог Чернігівської обласної лікарні Микола Біщак.

З його слів, нові штами коронавірусу – це видозмінені штами, які набули нових властивостей. Це – звичне закономірне явище: «Осінній коронавірус 2020 року відрізняється від весняного 2021-го тим, що швидкість його поширення зросла, перебіг став важчим. Швидкість розмноження коронавірусу стала кращою через зміну молекулярної структури білка цього виду. Він став агресивнішим».

Поява нових штамів коронавірусу викликала і зміну симптомів, розповідає лікар-пульмонолог обласної лікарні Іван Тельнов. До звичних симптомів (втрата запаху і смаку) додалися перепади високої та низької температур, головний біль, нудота, блювота, загальна слабкість.

Інкубаційний період також скоротився, важкість захворювання виросла, частота важких пневмоній виросла, легких перебігів COVID-19 стало менше. 

Останнім часом збільшується кількість хворих на коронавірус серед дітей, каже начальник обласного управління охорони здоров’я Петро Гармаш. Є один випадок смерті 16-річного підлітка. Тобто, вікова захворюваність на COVID-19 різна.

Згідно зі статистикою управління охорони здоров’я, на Чернігівщині зафіксували 39 людей, які повторно інфікувалися коронавірусом. Ці випадки, зазвичай, перебігають важче. Чернігівські лікарі радять дотримуватись карантинних заходів, залишатися вдома, не забувати носити маску та вакцинуватися.

Варто уточнити, нові для України штами – британський і південноафриканський. Вони характеризуються важчим перебігом захворювання і зменшенням інкубаційного періоду. Якщо раніше в коронавірусу інкубаційний період становив близько 14 днів, то зараз він зменшився до 1-3 днів. Як наслідок – одночасно хворіють більше людей. Крім того, збільшилася кількість пацієнтів, які мають тяжкі прояви захворювання. 

Про щеплення

Як повідомив Чернігівський обласний центр громадського здоров’я, станом на 3 квітня в області вакцинація від коронавірусу охопила 6066 осіб. За добу щеплення отримали 380 людей. З них 170 осіб вакцинувались мобільними бригадами, 110 - у кабінетах щеплень .

Задля проведення імунізаційної кампанії працювали чотири мобільні бригади та 19 пунктів щеплення.

Між тим, за п’ятницю виявлено в області 700 нових інфікованих. Це з 3 тисяч тестів. Найбільше – серед чернігівців (165), але немало і в Ніжинському та інших районах. За добу зафіксовано вісім летальних випадків. Натомість від коронавірусної інфекції в області одужали 169 хворих.

Як повідомили в управлінні охорони здоров’я Чернігівської міської ради, підключеними до кисню є 388 госпітальних ліжок і на кисневій підтримці наразі перебуває 175 осіб, також 5 осіб - на апаратах ШВЛ. Таким чином, зайнятість ліжок, підключених до кисню, складає 46%. А взагалі зайнятість ковідного ліжкового фонду хворими в обласному центрі становить 60%. 

У Києві та на Чернігівщині перенесли пробне ЗНО

Через припинення руху громадського транспорту пробне зовнішнє незалежне тестування у місті Києві та в Чернігівській області буде перенесено на 24 квітня.

Про це повідомляє Український центр оцінювання якості освіти.

«Через припинення руху громадського транспорту, що унеможливлює доїзд зареєстрованих учасників, а також педагогічних працівників, залучених до проведення зовнішнього оцінювання, пробне ЗНО у м. Київ та Чернігівській області буде перенесено на 24 квітня. В інших регіонах України пробне ЗНО відбудеться, як і заплановано, 10 квітня», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що незалежно від того, коли саме той чи той учасник/учасниця проходитиме оцінювання, для нього /неї буде доступна можливість завантажити тестові зошити з будь-яких навчальних предметів із переліку та пройти тестування вдома, однак різнитиметься дата внесення відповідей до спеціального сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання».

Так, учасники, які проходитимуть оцінювання 10 квітня, зможуть занести свої відповіді до цього сервісу 10–14 квітня, тобто відповідно до попередніх планів.

Учасники з м. Київ і Чернігівської області, для яких тестування буде перенесено на 24 квітня, зможуть занести свої відповіді на тест, на який вони були зареєстровані, з 24 до 28 квітня (після проходження оцінювання). Щоб уможливити якнайповніше ознайомлення цих учасників із іншими тестами пробного ЗНО з 10 до 28 квітня в кабінетах цих учасників пробного ЗНО буде розміщено «бонусні тести», які можна буде пройти вдома і внести результати їхнього виконання у спеціальний сервіс із 10 до 28 квітня.

 

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21