Остання гавань?

2021-03-30 08:13

Теннессі Вільямс для Чернігівського молодіжного театру – «своя людина».  Така фамільярність насправді доречна. Бо твори американського драматурга не просто часто прикрашали репертуар Молодіжного, а й сприймалися і осмислювалися режисерами та акторами дуже глибоко й індивідуально, неймовірно щиро та пронизливо. 

Так було зі «Скляним звіринцем», «Татуйованою трояндою», «Трамваєм «Бажання»… І ось тепер – із «Попередженням малим кораблям» – прем’єра в театральному варіанті називається «Остання гавань». Режисер Євгеній Сидоренко здійснив постановку за мотивами драми, тобто, вкладаючи в неї своє авторське бачення. 

В театральній анотації написано, що «це вистава про рішучість витримати людську самотність, про осмисленість життя і про витонченість почуттів. Світ беззаконня, лицемірства і насильства викликає ненависть у героїв, але вибору у них немає. Так вони і сидять, потягуючи напої в нічному барі на березі океану, стурбовані й збентежені, «малі суденця, що дрейфують» біля берегів офіційної моралі.

Газета «Нью-Йорк таймс» назвала цю п’єсу «дивовижними замальовками», а метр американської театральної критики Гарольд Клермен писав, що «в ній дивом з’єдналися чистота, молодість духу і поезія життя».

Закручений і разом із тим прозорий сюжет, дивовижні типажі, відчуття людського болю, ніби свого, коли кожне слово і кожен подих героїв пропущені через себе… Хіба після цього можна не потонути в цій «ліричній  трагедійності», не закохатися в неймовірний простір, створений автором…

Що і зробили зайняті у виставі актори – Валентин Макар, Мирослава Витриховська, заслужений артист України Олексій Биш, Руслана Остапко, Роман Покровський, Микола Пономаренко, Ярослав Мальцев, Руслан Бугай, Борис Седякін. І стали єдиним цілим із так реально й художньо створеним світом на підмостках…

Театрали і не тільки! Наступна вистава – наприкінці квітня. Слідкуйте за афішею. 

Людмила ПАРХОМЕНКО
Фото надані театром

Інші новини:


Запобігти страшній недузі

У  Всесвітній день боротьби з раком молочної залози варто вкотре привернути увагу суспільства до проблеми цього захворювання. Адже цей вид раку посідає перше місце в структурі онкологічної захворюваності у жінок. І в зоні ризику − кожна представниця прекрасної статі репродуктивного віку.

2021-10-25 11:53