Надзвичайний «День сонця» для сонячних дітей

2021-03-29 07:47

Фокуси, танці, міні-теніс, бадмінтон, розважальні ігри з ART SPACE, дитячий інтерактив від Ярослава Любаса, конкурси, вражаючі фотозони. Ось так цікаво, насичено, на хвилі позитиву минув Усесвітній день людей із синдромом Дауна у Чернігові. 

І все це в межах благодійного проєкту «День сонця», що відбувся під патронатом голови відокремленого підрозділу федерації тенісу України Чернігівської області Вероніки Компанець із нагоди сонячної дати — 21 березня. Свято відбулося в торгово-розважальному комплексі «ЦУМ» і викликало щире захоплення у сонячних дітей та їхніх рідних. 

Це був по-справжньому особливий і незабутній день абсолютно для всіх учасників заходу. У Вероніки був день народження і вона з радістю вирішила поділитися святковим настроєм, гарними емоціями та позитивом з особливими дітками та їхніми батьками. 

— Я не вперше беру участь у подібних заходах. Намагаюся долучатися до них якомога частіше. Своєю участю хочу підтримати сонячних діток і подарувати їм гарний настрій та незабутні враження. Особливо важливо підтримати цих діток опісля тривалих карантинних обмежень, коли ми були довгий час на ізоляції. Дякую своїм колегам із настільного тенісу, бадмінтону, музичної школи, Ярославу Любасу, які долучилися до проєкту і провели майстер-класи для цих дітей. Дякую місту, яке підтримало цю ініціативу, — говорить майстер спорту України з тенісу Вероніка Компанець. 

Партнерами та організаторами благодійного проєкту  «День сонця» стало чимало охочих. Так, торгово-розважальний комплекс ЦУМ Чернігів надав локацію для проведення свята. Мережа кав’ярень «Lucky Coffee» пригощала дітей смачним какао, салон краси «PIN UP» робив макіяж мамам дітлахів, квіткова майстерня «LaVanda» зробила неймовірно красиві фотозони, квіткова кофейня «MYATA» дарувала свої квіти і пригощала кавою. Ростові ляльки та аніматори від івент агентства «Funny Fest» розважали присутніх. Серед спонсорів та організаторів — «Viola Consulting company», торгівельна марка «Боско Спорт Укоаїна», магазин дитячих товарів «Чудо Острів», комплекс ресторанів «MAFIA», директор та викладач фортепіано приватної школи музики «DIEZ» Тетяна Казак, Федерація тенісу в Україні, адміністратор ЧМГО Бадмінтонного клубу «СМЕШ», тренер Сергій Шемендюк; тренер ОДЮСШ з олімпійських видів спорту (настільний теніс) Федір Кирієнко. 

У сонячних діток та їхніх батьків залишилися теплі, приємні враження від багатогранної програми. 

— Ми бачимо, що на сьогодні проблеми соціалізації сонячних діток як такої в Чернігові не існує. Нас підтримують, поважають, люблять, завжди всюди приймають. У нас з’являється дуже багато друзів. Залишається проблема подальшого працевлаштування і профорієнтації, але і це ми разом із КП «Зеленбуд» поступово вирішуємо. На базі залізничного ліцею ми відкрили спеціальність «Озеленювач», де 30% учнів — це діти з синдромом Дауна. І ці сонячні діти опікуються озелененням нашого міста, — каже співорганізаторка свята, директорка ЧНРЦ №2 Регіна Гусак.

Своїми важеннями поділилися й присутні. Вони наголосили на важливості подібних заходів і бажанні в подальшому підтримувати такі ініціативи.

Юлія ЛАЗАРЕВА, мама сонячної дитини:

— Ми намагаємося не пропускати такі заходи, бо це в першу чергу свято для дитини. Останнім часом ми всі були закриті, обмежені у спілкуванні. А тут я бачу, як Полінка оживилася, стала радісною, щасливою. Вона усміхається, у неї море позитивних емоцій. І я радію разом із нею. 

Євгенія ДМИТРЕНКО, мама сонячної дитини:

— Для нас важливо, щоб Тарас зростав у любові і був щасливим. Завжди намагаємося ходити на свята для сонячних діток, де він може поспілкуватися з однолітками. Дуже приємно, що знайшлися люди, які захотіли підтримати сонячних діток і влаштувати для них таке чудове свято. З фокусами, розвагами, міні-тенісом, танцями. Нам усе подобається. 

Тетяна СЕЛЮК, мама сонячної дитини:

— Сьогодні чудовий «сонячний день». Наші діти мало де бувають, тому для нас це важливо. Олександра із задоволенням відвідує різні локації. Їй усе подобається. Вона взагалі у нас дуже активна і розвинена дівчинка. У свої 11 років займається танцями, вміє шити на швейній машинці, ходить до магазину, перукарні. Ми з чоловіком вкладаємо в доньку всю свою любов, і дуже радіємо її досягненням. 

Ольга КУЦ, мама сонячної дитини:

— Чудове свято. Нам із сином дуже подобається. Йому тут весело, цікаво, радісно. Він із задоволенням грає в теніс, танцює, спілкується з друзями. Чудові фотозони. Ми в захваті.

Юлія ДАРНИЦЬКА, депутатка Чернігівської міської ради, підприємиця:

— Такі заходи дуже важливі для сонячних діток, бо вони бачать свято, розважаються, зустрічаються зі своїми друзями, відпочивають разом із батьками. Водночас відбувається подолання певних бар’єрів у суспільстві, бо ми всі разом можемо гарно проводити час, спілкуватися. Ми бачимо, що нині суспільство всіляко підтримує сонячних діток, приділяє їм більше уваги, активно створює безбар’єрний простір. І це дуже гарна тенденція. 

Наталія СЕРГІЄНКО, директорка салону краси «Pin Up», співорганізаторка:

— Я з радістю вирішила долучитися до цього свята і внести в нього свою частинку турботи. Мене підтримали як співробітниці, так і моя подруга з квіткової майстерні «Лаванда». Хочеться, щоб було сонячно не лише діткам, а й усім присутнім на цьому святі. Ксенія Коломоєць робить мейкап, Ольга Турчан — бодідизайн для діток. Ми в захваті. 

Катерина ТАРАСЕНКО, власниця квіткової крамниці «Лаванда»: 

— Мені також дуже приємно, що мене запросили на це свято і я можу дарувати дітям радість і незабутні враження. Їхні емоції безцінні. 

Валентина НАУМЕНКО, Поліна МОГІНСЬКА
Фото Алли ПРИМИ 

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42