100 днів депутата: не порожні слова, а конкретні справи

2021-03-25 13:57

100 днів – це, швидше, символічна дата. Але у той же час і особливий період, протягом якого підбивають перші підсумки зробленого й окреслюють завдання на майбутнє. Депутат Чернігівської міської ради восьмого скликання В’ячеслав Летута не приховує: працював і працює напружено, адже має виконувати свої передвиборні обіцянки та накази своїх виборців. 

– Отже, що з обіцяного вдалося вже виконати, пане В’ячеславе?

– Під час передвиборчої кампанії у мене було багато зустрічей із чернігівцями. Звернень і прохань – також чимало, найчастіше вони стосувалися різних комунальних та побутових питань. Частину з них вдалося виконати відразу, а щось залишилося, адже потребувало зваженого підходу та вивчення проблеми. 

Наразі, на прохання мешканців, облаштовано пішохідну доріжку від кінцевої зупинки на вулиці Єськова до вулиці Волковича. Щоб це зробити, потрібно було спочатку розчистити чагарники вздовж доріжки. Для цього я найняв працівників, які привели там усе до ладу. Тепер єдина дорога до шкіл та дитячих садочків від мікрорайону Єськова стала зручною та безпечною, навіть у темну пору доби.

Також був демонтований металевий гараж на вулиці Льотній. Ця споруда довго залишалася  справжнім головним болем для батьків, адже тут травмувалося багато дітлахів. Було облаштовано  зовнішнє вуличне освітлення на прибудинковій території будинку за адресою: вулиця Льотна, 6.

– Ви – активний депутат. Не пропустили жодного засідання, в сесійній залі працюєте, виступаєте, готуєте депутатські запити і звернення. Рахували, скільки, наприклад, звернень написали? 

– 33. Вони стосуються різних проблем, здебільшого – житлово-комунальних. Готував списки на ремонт доріг у приватному секторі, списки вулиць для складання переліку ремонту дорожнього покриття міждворових проїздів і списки будинків на встановлення нових поштових скриньок у своєму виборчому окрузі. Також були звернення громадян щодо виділення матеріальної допомоги на лікування.

Подав три депутатські запити – стосовно благоустрою території біля Молодіжного театру, території футбольного поля на вулиці Льотній, а також із приводу графіку руху автобусного маршруту №37. 

На березневу сесію підготував ще два депутатські запити. У першому було звернення від адміністрацій дитячих садочків №46 та №62 щодо зовнішнього вуличного освітлення територій закладів. Системи освітлення за роки зносилися і потребують відновлення. Оскільки вихованці перебувають у дитсадках до пізнього вечора, освітлення території вкрай необхідне. Другий запит стосується благоустрою, конкретно – облаштування пішохідної доріжки від вулиці Героїв Чорнобиля до вулиці Партизанської. Територія там занедбана, і це питання болюче для мешканців довколишніх будинків. Під час дворових зустрічей усі дуже просили приділити увагу цій ділянці дороги. Там ґрунтова дорога в негоду перетворюються на смугу перешкод, пройти просто неможливо, по обидва боки стоять захаращені безхазяйні приміщення, довкола ростуть чагарники, освітлення відсутнє. 
Зазначу, що всі депутатські запити ретельно вивчаються і аналізуються, а це сприяє ефективному вирішенню порушених депутатами у своїх запитах проблемних питань.

– Ви очолюєте постійну комісію міської ради з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин. Ваші виборці, звичайно, знають про це. Чи звертаються за консультаціями?

– Так, після того, як став головою комісії, до мене стали звертатися люди з проханням надати роз’яснення з приводу земельних питань та як їх можна врегулювати в правовому полі. Навіть запрошують на дворові загальні збори для вирішення нагальних питань. Так, я побував на таких загальних зборах мешканців будинку, куди мене запросили, щоб я надав консультацію стосовно  правового врегулювання питання земельної ділянки прибудинкової території їхнього багатоквартирного житлового будинку. Я забезпечуватиму необхідний супровід для подальшого вирішення проблеми, щоб усе відбувалося згідно з чинним земельним законодавством.

– Чому ви обрали саме такий спосіб комунікації зі своїми виборцями – «зустрічі у дворах»? Ви, напевно, провели їх близько сотні у період передвиборчої кампанії?

– Такі дворові зібрання я практикую від самого початку моєї депутатської діяльності, ще з минулої каденції, я регулярно організовував «зустрічі у дворах» усі попередні п’ять років. Громаді до вподоби подібні зустрічі та живе спілкування, адже кожен присутній може висловити свою думку, знає, що його почують, і він обов’язково отримає відповідь. Люди приходять спілкуватись, щоби вирішити локальні проблеми району, болючі питання та проблеми. Тож я на своєму окрузі продовжуватиму зустрічі й знайомства у такому відкритому форматі, адже збори у дворах – це чудовий майданчик для комунікації громади і влади.

– Знаю, що ви опікуєтеся освітянськими закладами. Ви там – бажаний гість, відгукуєтеся на різні прохання, завжди допомагаєте вирішувати проблеми… 

– Так, заклади освіти були під моєю пильною увагою і минулої каденції, залишаються і зараз. Я постійно співпрацюю з філією №2 дитячої бібліотеки на вулиці Льотній, допомагаю поповнювати книжкові фонди бібліотеки. Ось і нещодавно надав фінансову допомогу на придбання художньої літератури.

Можу сказати, що я добре знайомий із керівниками багатьох закладів дошкільної і шкільної освіти на моєму окрузі ще з минулої каденції. Нині ж межі мого виборчого округу розширилися, тож я налагоджуватиму співпрацю з адміністраціями всіх закладів освіти, що тут розташовані, допомагатиму їм за необхідності вирішувати нагальні питання та проблеми. А взагалі я завжди намагаюся приділяти увагу оновленню та покращенню матеріально-технічної бази освітянських закладів. Це закупівля комплектів нових меблів для класів та груп, придбання сучасних мультимедійних засобів, оргтехніки. Так, допоміг у дошкільних групах садочків №62 і №46 замінити старі шафки, придбав дитячому садочку №62 ноутбук, який днями передамо до цього закладу. ДНЗ №22 буде надано допомогу на облаштування сенсорної кімнати для реабілітації та занять діток із інвалідністю та затримкою психічного розвитку.

Для школи №11 придбав кварцеву лампу для знезараження повітря в класі – це дуже актуально в період епідемії.

– Ви маєте неабиякий авторитет у спортивних колах Чернігівщини. І як результат вашої постійної благодійної та фінансової допомоги спортивній галузі в цілому, 19 лютого 2021 року вашу кандидатуру було запропоновано і одноголосно підтримано на посаду віце-президента федерації боксу в Чернігівській області. 

– Справді, це вияв великої довіри, яку я намагатимуся виправдати. Це мене дуже зворушило і дало додатковий стимул ще більше допомагати і не зупинятися. Я люблю спорт із дитинства. Мене пов’язують дружні стосунки з багатьма спортсменами і тренерами. Але, безумовно, я продовжу фінансувати та підтримувати всю нашу спортивну галузь. У полі мого зору перебувають і спортивні клуби, і комунальні заклади. Якщо необхідно, я надаю фінансову підтримку, допомагаю в придбанні спортивного спорядження та спортивного харчування.

– Чи звертаються до вас із особистими проблемами і проханнями?

– Звичайно, питання бувають різні. Це й різні консультації, звернення щодо вирішення житлово-комунальних та інших питань, прохання матеріальної допомоги… До мене звертаються родини, де є дітки з інвалідністю, вони просять за можливості надавати їм допомогу. Я зазвичай передаю кошти на реабілітацію дитини або на придбання спеціальних реабілітаційних засобів чи ліків.

– Дякую вам за розмову та бажаю подальших успіхів у роботі на благо нашої Чернігівської громади.

Спілкувалася Алла ПРИМА
Фото надані респондентом

Інші новини:


Приголомшливий успіх чернігівських плавців на чемпіонаті світу

Чернігівські плавці з інвалідністю вибороли 2 золоті та 11 срібних нагород на 1-му Чемпіонаті світу з плавання на короткій воді серед спортсменів з порушеннями слуху. Змагання проходили з 13 по 21 листопада у місті Ґлівіце (Польща), повідомляє Новий Чернігів.

2021-11-29 08:31