Чернігів – на порозі локдауну?

2021-03-25 09:04

У чернігівських лікарнях – уже понад 230 хворих із підтвердженим діагнозом ковіду. А це означає, що в місті вводитимуться обмежувальні заходи. Про це ще напередодні попереджав Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко. 

Якщо ж кількість хворих сягне 270 хворих, обмеження будуть більш жорсткими, зазначив сьогодні Владислав Атрошенко на початку пленарного засідання сесії міської ради, що розпочала свою роботу.

- Інформую громадськість про те, що після сесії, орієнтовно о 15 чи 16 годині, пропоную провести міську комісію з техногенно-екологічної безпеки і визначитися з обмежувальними заходами, які я пропоную ввести не з понеділка, а з п’ятниці, з завтрашнього дня. У зв’язку з надзвичайно серйозним приростом кількості хворих, які знаходяться в наших лікарнях – їх уже більше 230. У вівторок я оголосив про те, що якщо буде 230 госпіталізованих хворих з підтвердженим діагнозом, ми будемо вводити в місті обмежувальні заходи. Скажемо так: крайня цифра, коли ми однозначно будемо вводити більш жорсткі обмеження – це 270 госпіталізованих хворих з підтвердженим діагнозом. Темпи приросту в нас (ви можете самі зробити нескладні розрахунки) – додається по 30 хворих за день. Ми всього маємо 430 ліжкомісць. Я вже про це повідомляв чернігівцям, що нема проблем з «ліжками». У нас тисячі ліжок, є відділення, є все. Але технічно ми впираємося у дві речі. Це лікарі – вони також люди і не можуть працювати 24 години на добу. Точніше, можуть і працюють, але не 7 днів на тиждень. Їм також треба перепочинок, вони також хворіють. Це один критерій, по якому ми не витягуємо велику кількість хворих. І друге: сьогодні будемо, очевидно, приймати звернення до Кабінету Міністрів: одна з серйозних проблем в Україні в цьому напрямку – це виробництво кисню. Навіть на тих 336 ліжок [у ковідних відділеннях міських лікарень], які під’єднані до кисню, ми на межі знаходимося по забезпеченню всіх, хто потребує кисневої підтримки. Це ще наступний критерій. А в нас, якщо ми при першій-другій хвилях обходилися кількістю під’єднаних до кисневих апаратів у декілька десятків – сьогодні вже більше ста сорока. Тобто це вже більше половини наявних підключень, і перебіг хвороби іде з більш серйозними симптомами. Тому я прошу чернігівців все-таки зважить і визначитися по ситуації яка є. Я не хочу нікого лякати. Просто звертаюся до всіх керівників, власників підприємств малого, середнього бізнесу - і прошу там, де бізнес-процес передбачає велику кількість людей, великі їх скупчення – максимально задіювати охорону, вимагати реально носити маску, не на підборідді, дотримуватися хоча б цих примітивних застережних заходів. 

Якщо декілька наступних днів покажуть, що ми не справляємося і недостатньо відповідальні - тисячі людей через безвідповідальну поведінку суспільства втратять доходи, бо змушені будуть сидіти вдома, не ходити на роботу. Я прошу до цього поставитися з розумінням, адекватно, щоби потім ніхто ні на кого не ображався.

Це перше, що я хотів і повідомити, і попросити більш серйозно сприймати ті реалії, які є, - чернігівський міський голова Владислав Атрошенко на початку засідання сесії міської ради 25 березня.

 

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42