Гастротур «Дорога смаку та вина» – Чернігівщині є чим привабити туристів

2021-03-23 08:28

У Чернігові стартував новий для області проєкт зі створення туристичного гастрономічного маршруту — «Дорога смаку та вина». В Україні вже впроваджені подібні маршрути. Так, в Одеській області в рамках проєкту Європейського союзу «Географічні зазначення» створений і функціонує пілотний маршрут «Дорога вина та смаку Української Бессарабії».

— Чернігівська область має значний потенціал для розвитку гастрономічного туризму. Вже зараз місцеві бренди — «Ніжинський огірок», «Чернігівське пиво» та інші – знані в Україні й за кордоном. А загалом на Чернігівщині зосереджено понад 50 виробників унікальних харчових продуктів і напоїв. Традиційним для нашої області є виробництво сирів, хліба, м’ясних делікатесів, а також продуктів бджільництва та медоваріння. Поєднавши це з відвідуванням культурно-історичних об’єктів, отримаємо цікаві пропозиції для туристів, — зауважила голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко.

Перший воркшоп «Дороги смаку Чернігівщини» зібрав понад 50 представників туристичного бізнесу, територіальних громад та зацікавлених підприємців. За результатами обговорень і презентації була створена ініціативна група для відпрацювання майбутнього маршруту.

Гастрономічний туризм набирає обертів у всьому світі, туристи все частіше обирають безпечний, смачний, автентичний та екологічний відпочинок. А приклад «Дороги вина та смаку Української Бессарабії» наочно демонструє переваги, що їх отримують громади, через які проходять маршрути. Це і розвиток сільських територій шляхом залучення туристичних потоків, і збільшення попиту на унікальні крафтові продукти, і розбудова місцевої інфраструктури, і більша зацікавленість туристів історично-культурними та природними об’єктами Чернігівського Полісся.

Інші новини:


Приголомшливий успіх чернігівських плавців на чемпіонаті світу

Чернігівські плавці з інвалідністю вибороли 2 золоті та 11 срібних нагород на 1-му Чемпіонаті світу з плавання на короткій воді серед спортсменів з порушеннями слуху. Змагання проходили з 13 по 21 листопада у місті Ґлівіце (Польща), повідомляє Новий Чернігів.

2021-11-29 08:31