Фея капелюшків Валентина Свистун втілює в життя мрії модниць усього світу

2021-03-22 08:41

Напевно, всі погодяться, що дівчина в яскравому капелюшку привертає увагу на вулиці більше за інших. Можливо, хтось здивується, хтось не зможе відвести захоплених очей, але точно жодний не залишиться байдужим. Капелюшки чернігівської дизайнерки Валентини Свистун завоювали серця сотень модниць, і ось нещодавно її яскравий червоний капелюшок посів 10 місце серед 23-х у рейтингу видання Sugarmebeauty. 

А Валентина продовжує підкорювати нові вершини, створює нові колекції. 

– Розкажи, чим ти займалася до того, як почала створювати капелюшки?

– За освітою я вчитель хімії та біології, навчалася на хіміко-біологічному факультеті Чернігівського національного педагогічного університету. Паралельно я два роки ще навчалася на курсах і вже перед інститутським дипломом  працювала швачкою – шила штори на дому. Потім вийшла заміж, завагітніла і штори мені було вже важкувато шити, тому я пішла на курси візажу й почала працювати майстром із макіяжу. Але після народження доньки мені хотілося робити щось для себе, для душі. Я завжди дивилася проєкт Каті Осадчої «Світське життя». Мені подобалися її образи та безліч капелюшків, які я для себе замальовувала. Поступово почала шукати матеріали та намагалася робити якісь аксесуари для себе. 

– Тобто вчителем ти ніколи не працювала? 

– Ні, але педагогічна освіта допомогла мені потім проводити майстер-класи для дорослих і  дітей. Також навчання у педагогічному ліцеї та університеті навчило мене витримці й посидючості. Бо на створення одного капелюшка мені потрібно 7-8 годин. 

– Ти пам’ятаєш свій перший капелюшок? Він був для себе чи на замовлення? 

– Перший головний убір я зробила собі, коли мені було 25 років, на свій день народження – обруч із сірою квіткою. Він так сподобався знайомим та подружкам, що вони почали просити зробити їм таку ж саму прикрасу. Сьогодні я вважаю, що моя перша робота була досить простою, бо я ніде цій справі не навчалася, а робила все методом проб і помилок. 

– У тебе всі капелюшки різні й незвичайні, звідки береш ідеї та натхнення?

– Я уважно слідкую за роботами відомих майстрів. І не намагаюся копіювати, бо в мене авторські роботи. Цікаво спостерігати за моделями відомого ірландського дизайнера капелюхів Філіпа Трейсі, який робить капелюшки для королівської родини. Також надихаюся ідеями з додатку Pinterest. Іноді я починаю робити капелюшок за своїм задумом, але в процесі може з’явитися нове бачення, тож можу доповнити головний убір чимось іншим.

– Хто твої клієнтки: експериментаторки, світські левиці чи просто жінки, які не хочуть загубитися в натовпі?

– Кожна жінка, яка носить мій капелюшок – яскрава особистість, упевнена в собі і знає, чого хоче від життя. Вона не боїться виділятися в натовпі, хоче бути яскравою. У мене є різні замовниці – акторки, бізнес-леді та просто жінки, які цікавляться модою, люблять себе й не бажають бути «сірою масою», а хочуть показати суспільству власне «я». Капелюшок, я вважаю, дає нам вагому перевагу в тому, щоби виглядати неперевершено, бо завдяки цьому аксесуарові ми можемо підкреслити свою індивідуальність. Одна моя замовниця якось сказала мені: «Люди на вулицях не зводять з мене очей, але вони не розуміють, наскільки я цим капелюшком закриваюся від них: для мене це моя внутрішня свобода». 

– Чи бувають незвичні замовлення і який капелюшок був найекстравагантнішим?

– Останнє з незвичних замовлень виконала в листопаді минулого року. Це був обруч із пір’я, на якому я мала поєднати пір’я чаплі, мереживо, зробити птаху, для якої я взяла пір’я півня, металеву качку, череп, їжака та дві квітки. Знизу висіли золоті ланцюжки. Таке  було створено для нареченої із США, в якої влітку має бути весілля з китайською церемонією. Для мене це було складне завдання, бо коли вона мені надіслала ескіз, я думала, як зробити так, щоби все це трималося і не злітало в неї з голови. Матеріали я замовляю в Англії, на їхню доставку потрібно чекати три тижні. Врешті замовлення приїхало, я з хвилюванням взялася за роботу. Але все вийшло, і замовниця залишилася задоволеною. Вона написала мені, що я капелюшкова фея і змогла здійснити її мрію. 

– Скільки часу пішло на створення цього головного убору і скільки він коштував?

– Робила я його десь 4 дні, і це замовлення коштувало 235 доларів.

– А які капелюшки подобається носити тобі?

– Мені подобаються екстравагантні капелюшки з «родзинкою», асиметричні, з чіткими лініями або хвилями. Люблю вуалі та пір’я, але не тоді, коли їх забагато, а ті, що гармонійно виглядають на капелюсі. 

– Як ти вважаєш, чому в Україні капелюшки не такі популярні, як, наприклад, в Англії? Чи наші жінки скромніші та соромляться їх носити?

– Так, ця тема дещо забута, і своєю місією я хочу повернути моду на капелюшки. У нас дуже багато жінок, які себе недооцінюють та ховаються в тіні. Я навіть учора робила сторіс в Інстаграм, коли йшла вулицею і не розуміла, чому люди на мене дивляться. А потім здогадалася, що вони на мені побачили звичайну шапку, але з вуаллю. Для людей це було незвично, і мені хотілося кожній жінці, яка на мене дивилася, сказати: «Прикрашайте себе! Будьте не такими, як усі!» 

– Чи плануєш робити капелюхи для чоловіків? 

– Так. Цього літа я зробила колекцію фетрових капелюшків для жінок, знаю тепер, де замовити матеріали та знайшла майстра, який може робити дерев’яні колодки. Тому чекайте в майбутньому на модні чоловічі головні убори.

– Для кого з відомих жінок ти хотіла би зробити капелюшок?

– Я хотіла би подарувати капелюшок Каті Осадчій, але ніяк за це поки що не візьмуся. У  мене є знайомі, через яких я можу їй передати капелюшок як вдячність за те, що колись саме вона надихнула мене на цю справу. Можливо, зробила б і для Ольги Полякової, бо вона суперкреативна жінка. 

– Який капелюшок повинен бути в гардеробі кожної українки?

– Хоча б один якісний капелюшок, який пасує саме їй, повинен бути в гардеробі кожної. Я створюю капелюшки, які передають індивідуальність жінки, і для кожної має бути свій. 

– Чи плануєш відкрити шоурум?

– Це моя мрія. Я хотіла би поєднати шоурум та майстерню. Наразі я вже бачу шляхи, як цю мрію здійснити, і маленькими кроками іду до цього. Це має бути простір, куди можна прийти, поміряти та відразу купити; простір, із якого би жодна жінка не вийшла без омріяної покупки. 

Я хочу побажати, щоб кожної пори року жінки не боялися прикрашати себе, не боялися здивованих поглядів. Щоби жінки любили себе та якомога частіше дозволяли такі забаганки, як капелюшки, не тільки на свята, а й щодня. 

Поліна МОГІНСЬКА
Фото надані респонденткою

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21