Вони розуміють мову любові

2021-03-19 09:11

Цієї неділі, 21 березня, Україна разом із усім світом відзначатиме Всесвітній день людей із синдромом Дауна. І цього дня організовуватимуться різні заходи, щоб у черговий раз привернути увагу до проблем цих людей і разом із тим сказати, що, попри різні суспільні стереотипи, вони здатні дивувати світ, досягати життєвих успіхів та опікуватися собою без чиєїсь допомоги. 

Щороку у всьому світі цього дня відбувається флешмоб «LotsOfSocks», коли люди вдягають різнокольорові шкарпетки, аби привернути увагу суспільства до цього синдрому та відчути себе не такими, як усі. Підтримали флешмоб напередодні й вихованці Чернігівського навчально-реабілітаційного центру № 2. Його організаторка — директорка центру Регіна Гусак. 

— Пані Регіно, ви так багато часу присвячуєте дітям з обмеженими можливостями. В чому особливість «сонячних дітей»? 

— Важливо пам’ятати, що синдром Дауна — це не хвороба, а генетична аномалія, обумовлена наявністю в клітинах людини додаткової третьої хромосоми в 21 парі (21/3). Так була вибрана й дата Міжнародного дня людини з синдромом Дауна — 21 березня. Тобто у кожної людини 46 хромосом, а в людини з синдромом Дауна — 47. Через що порушується її розумовий і фізичний розвиток. Сонячна дитина може народитися в абсолютно здорових батьків, незалежно від їхнього віку. Але в 95% випадків ця патологія не передається у спадок. За статистикою, в Україні в рік народжується від 300 до 400 діток із цією особливістю. Це вражаюча статистика абсолютно для всього світу в порівнянні з минулими роками. Сонячні діти дуже відкриті, доброзичливі й навіть наївні. Вони більш емоційні, тому у них бувають сильні перепади настрою. Вони можуть як захоплено радіти, так і сильно засмучуватися. А ще вони розуміють лише мову любові та позитиву. Вони дуже артистичні, із задоволенням співають, танцюють, відвідують театральні гуртки. Нам є чому в них повчитися. 

— Що найважливіше для педагога в роботі з такими дітьми?

— Соціалізація цих дітей. Зробити так, щоб вихованці із задоволенням приходили до свого навчального закладу і на заняття йшли, як на свято. Щоб вони не соромилися просити когось про допомогу, вміли комунікувати і надавати свою допомогу ближньому. Більшість наших дітей із синдромом Дауна ходить на легку атлетику, і там, як ніде, можна побачити їхній командний дух та згуртованість. 

— Від чого залежить розвиток «сонячних дітей»? Про що слід пам’ятати батькам?

— Розвиток таких дітей залежить від спільної роботи педагогів та батьків. У нас є група взаємодопомоги, де вони спілкуються між собою, допомагають одне одному. Крім того, запрошуємо їх на зустрічі з психологами, медиками, соціальними педагогами. І я завжди наголошую на тому, що ми всі маємо робити для сонячних діток одну важливу річ — ставитися до них, як і до всіх людей, спілкуватися з ними мовою любові та допомагати їм реалізовувати свої надзвичайні творчі здібності. 

Валентина НАУМЕНКО

Фото з Інтернету

Інші новини:


Коли змінюєш світ на краще

…Тривалий час уже працювала в «Гарті», але ніяк не вдавалося побувати у відрядженні в єдиному районі області – Талалаївському. Бо у відділі військово-патріотичного виховання (був у тодішні часи в редакції такий), «оселився» виходець із чернігівського «Бенілюксу» Яків Ковалець.

2022-01-20 09:14