У Чернігівській міській раді керує не монобільшість, а здоровий глузд

2021-03-18 08:42

Минулого тижня виповнилося 100 днів роботи Чернігівської міської ради 8 скликання. З цього приводу ми поспілкувалися з секретарем міської ради Олександром Ломако та попросили його відповісти на запитання стосовно перших 100 днів роботи ради.

– Не зовсім логічно оцінювати роботу міської ради за підсумками 100 днів. Зазвичай, це традиція для новообраних посадовців. У нас же ситуація інша. Чернігівці підтвердили свій попередній вибір і знову проголосували за Владислава Атрошенка.

Виконавчі органи влади теж не змінилися, як і стратегічний курс розвитку міста. Відповідно, це не перші 100 днів, а шостий рік роботи нашої команди. Традиційно, наприкінці року, на відкритій зустрічі з чернігівцями Владислав Анатолійович звітуватиме про свою роботу та роботу команди в 2021 році, – відповідає секретар міськради. 

Більшість – це відповідальність

Коли в 2015 році Владислав Атрошенко прийшов до міської ради, його команда мала лише 9 із 42 депутатів. Але навколо розвитку міста тоді вдалося згуртувати весь депутатський корпус, депутатів із різних партій. 

Сьогодні, за результатами волевиявлення чернігівців, політична партія «РІДНИЙ ДІМ», лідером якої є Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, сформувала у міській раді більшість, має 26 із 42 мандатів та може самостійно ухвалювати рішення. Олександр Ломако протягом вже другої каденції тісно працює з депутатським корпусом, тож може порівнювати роботу депутатів попереднього і минулого скликань. 

І відзначає – у міській раді сьогодні триває абсолютно конструктивна та злагоджена робота: «Тепер депутати не витрачають час на протистояння й політичні суперечки, а всі зусилля сконцентровують на розвитку Чернігова. І це – завдяки волі наших виборців, які підтримали з колосальним результатом Владислава Атрошенка та його команду. Нагадаю, 80% голосів чернігівці віддали за Владислава Атрошенка, а його партія «РІДНИЙ ДІМ» отримала понад 58% голосів містян». 

Незважаючи на це, тут немає монополії чи якоїсь однієї думки. Міський голова Владислав Атрошенко витрачає досить багато часу, щоби пояснити депутатам і суспільству логіку того чи іншого рішення. 

– Ми збираємося й обговорюємо найголовніші рішення з керівниками фракцій та індивідуально і завжди дискутуємо з приводу всіх важливих рішень на комісіях та в сесійній залі. Чуємо одне одного, прислуховуємося та знімаємо з розгляду спірні питання до того часу, доки не знайдемо оптимального рішення. Як результат – абсолютна більшість важливих питань у Чернігівській міській раді приймається більшою кількістю депутатів, ніж ті, що входять до складу фракції «РІДНИЙ ДІМ». І ми вдячні колегам за конструктивну співпрацю. Адже міська рада – це не парламент. Тут потрібно вирішувати господарські, а не політичні питання. Ну і, відверто кажучи, до чого можна бути в опозиції? До міських програм, оновлення інфраструктури чи підтримки медицини? Саме тому більшість рішень отримували за 30, а то й майже 40 голосів депутатів. І це говорить про те, що в міській раді керує не монобільшість, а здоровий глузд. Адже більшість – це, в першу чергу, відповідальність. І ми повністю свідомі цієї відповідальності. Тому нам потрібно працювати вдвічі краще, щоби цю довіру виборців виправдати. Так говорить міський голова, коли налаштовує на роботу та на результат всю команду. Ми обіцяли – продовжимо добрі справи разом. І ми тримаємо дане слово.

100 днів – не цифри, а вирішення питань, що турбують чернігівців

За символічні 100 днів роботи Чернігівська міська рада ухвалила чимало важливих для громади питань. 

Якщо говорити мовою цифр, то відбулося 5 сесій, на яких сумарно було прийнято понад 210 рішень. Серед них – 18 міських програм, котрі, по суті, є дороговказами для роботи структурних підрозділів; 84 депутатські запити щодо конкретних проблем виборців, благоустрою мікрорайонів тощо, 20 земельних питань та 8 звернень до керівництва держави з питань, що не відносяться до компетенції місцевого самоврядування, але дуже турбують чернігівців.

– Чого стосувалися звернення, які приймала міська рада? 

– Найважливішим стало звернення щодо недопущення підвищення тарифів під час опалювального сезону цього року. Саме після цього відбувся діалог уряду з мерами міст та було підписано меморандум, у якому письмово зафіксували непідвищення тарифів на газ для теплопостачальних організацій. 

Також ми зверталися до уряду, щоби на місця були передані повноваження самостійно вводити карантинні обмеження. Ситуація в регіонах різна, комусь в уряді простіше за все зупинити роботу бізнесу чи громадського транспорту, але ми на місцях краще відчуваємо реальну ситуацію, знаємо кількість вільних ліжок у лікарнях, ситуацію з киснем тощо. Місцевій владі простіше шукати баланс між інтересами різних груп населення. 

Ще одне звернення стосувалося ініціативи міського голови Владислава Атрошенка про запровадження експерименту з адміністрування місцевих податків органам місцевого самоврядування. Просимо передати нам контроль та можливості більш ефективного адміністрування процесу сплати податків, які наповнюють міський бюджет. Ми в цьому більше зацікавленні, ніж органи державної влади, а отже, можемо бути ефективнішими. Це звернення дало поштовх та перевело питання в практичну площину. Міський голова вже мав кілька зустрічей із заступниками міністра фінансів з даного питання. Є діалог.

– А яке з цих 210 рішень можна вважати найважливішим для громади?

– Звичайно ж, прийняття бюджету-2021, в якому передбачені безпрецедентні для Чернігова кошти на фінансування медицини – понад 144 млн, із них майже 60 млн грн – на дві головні статті: придбання обладнання та капітальний ремонт лікарень.
Бюджет продовжує фінансування раніше ухвалених соціальних програм. Серед них, у межах фінансових можливостей міста, – програма підтримки народжуваності; матеріальна допомога для тих, хто потрапив у складні життєві обставини; пільги учасникам АТО, воїнам-афганцям та інші соціальні програми. Також – розвиток інфраструктури міста. Тобто – ті добрі справи, за які проголосували чернігівці.

Палац спорту, школа на Бобровиці, дороги, скейт-парки, нові тролейбуси…

– Які головні інфраструктурні проєкти заплановані цьогоріч?

– Проєктів багато, щоби розповісти про них – потрібна окрема розмова. Це початок будівництва школи на Бобровиці, проєктування Палацу спорту, комунікації (вода та каналізація) і нова дорога на вулиці Київській та дорога й освітлення на вулиці Кільцевій, завершення будівництва дороги на Шерстянку, доріг на Князя Чорного, Коцюбинського, Космонавтів, Пухова та інших. 

Це продовження робіт на Валу, два сквери – на Масанах і музичний сквер на розі Шевченка та Гончої. Два скейт-парки – на Масанах і в Березовому гаю. 

Місто чекає на завершення тендерних процедур для придбання 4 нових тролейбусів. 

Багато ремонтів заплановано в загальноосвітніх та спортивних школах, садочках міста. Продовжимо роботи в Палаці культури, розпочнеться капітальний ремонт із застосуванням енергозберігаючих технологій в головному корпусі лікарні №2 та продовжаться роботи в дев’ятиповерховому комплексі лікарні №1... 

Курс на розвиток, який започаткував міський голова Владислав Атрошенко в 2016 році, триватиме наступні 5 років. Хтось ішов у депутати, щоби говорити про політику або гратися в неї. Наша ж команда спокійно, цілеспрямовано та фахово продовжує працювати над тим, аби місто було безпечним, комфортним та цікавим для мешканців і гостей нашого красеня Чернігова. 

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42