Свято наближається – Чернігів гарнішає!

2019-08-20 07:13

Трохи більше, ніж місяць, залишилося до святкування нашого Дня міста. І кожному зрозуміло, що міська влада Чернігова намагається зробити все від неї залежне, аби всі розпочаті будівельні та ремонтні роботи було завершено до цих свят. Адже, швидше за все, як завжди, до нас завітають із усіх усюд, зокрема з ближнього зарубіжжя, численні делегації, а також гості (туристи) з різних країн  світу. Тому й стараємося, щоби Чернігів зустрів їх у всій своїй красі.

Отже, які сьогодні маємо вісті з «будівельно-ремонтних фронтів» Чернігова.

Заплановані роботи з реконструкції Красної площі, нижньої частини Валу та вулиці Героїв Чорнобиля відбуваються згідно із затвердженими графіками й нібито ніщо поки не віщує якоїсь біди.

Триває реконструкція вулиці Ремісничої – це розширення проїжджої частини дороги для облаштування двостороннього руху транспорту. На окремих ділянках, де спостерігається інтенсивний рух автомобілів (адже поруч Центральний ринок), дорогу буде дещо звужено. Це робиться для приведення системи організації дорожнього руху до загальносвітової практики, де найголовніші – пішохід і велосипедист. Також це визначено сучасними державно-будівельними нормами, в яких зазначається, що пішохід повинен бути більш захищеним. 

Наразі тут тривають активні ремонтні роботи: проводять підземні електромережі, встановлюють новий бортовий камінь, знімають старе дорожнє покриття. Реконструкція цієї вулиці передбачає також облаштування близько ста місць для паркування та озеленення території. Але разом із тим передбачено і знесення дерев. Оскільки саме це сьогодні викликає найбільше запитань чернігівців, журналісти міста звернулися за роз’ясненнями до начальника управління житлово-комунального господарства міськради Ярослава Куца.

«У зв’язку з тим, що відбувається розширення дороги та збільшується кількість місць для паркування, проєктом було передбачено знесення 41 дерева. Крім того, коли почали проводитися роботи, виявилося, що дуже багато інших дерев ростуть на мережах «Укртелекому». Відповідно до законодавства, це заборонено. Деревам уже близько 30-40 років, і своїм корінням вони почали шкодити цим мережам. Тому додатково було зрізано ще 50-55 дерев. Ці зміни вносяться до проєкту», – повідомив він.

Начальник управління ЖКГ нагадав, що в Чернігові сьогодні діє місцева норма: замість кожного знесеного дерева висаджується два. Визначенням території міста, де висаджуватимуться дерева, наразі займається КП «Зеленбуд». Докладнішу інформацію про ці місця підприємство надасть ближче до осені. Зрозуміло, що дерева висаджуватимуться виключно восени, орієнтовно – у жовтні-листопаді. Ярослав Куц також додав, що кілька років тому при реконструкції цієї території спочатку проклали мережі, а потім висадили дерева. При цьому просто не врахували, що вони через кілька років можуть розростися і потім не тільки шкодити мережам, а й руйнувати дорожнє покриття.

Наближається до завершення й ремонт тротуарної частини на вулиці Шевченка. Наразі роботи тривають на ділянці від повороту на подвір’я КП «ЧТУ» до вулиці Академіка Павлова. Нагадаємо: ремонт пішохідної частини твердого покриття на цій вулиці стартував від перехрестя вулиці Шевченка з вулицею Олександра Молодчого. Проєктом передбачено мощення бруківки на площі 3,5 тис. м2. Наразі роботи виконані на 3 тисячі м2. Вартість робіт – 5,5 млн грн. 

Як відомо, торік на вулиці Шевченка була проведена реконструкція водопровідних мереж. Заміна комунікацій робилася на значній глибині. Тому, аби в подальшому уникнути просідання ґрунту, вживалися додаткові заходи з його ущільнення за допомогою води й декількох трамбувань. Відповідно, на цих ділянках роботи тривали довше. Їх планують завершити до 1 вересня.

І наостанок. Чернігів і надалі продовжуватиме гарнішати. Найближчим часом можуть розпочатися роботи з реставрації (реконструкції) будівель обласного філармонійного центру та колишнього кінотеатру імені Щорса. А також капітальний ремонт іще однієї ділянки дороги вулиці Героїв Чорнобиля. 

Олександр ШИЛО

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42