Замість напівзруйнованого гуртожитку – новий житловий будинок?

2021-03-15 08:38

Оптимісти вважають — що так. Рішенням сесії міськради Чернігова від 25 лютого 2021 року земельну ділянку під напівзруйнованим будинком на вул. Попудренка,16 юридично повернуто. А 4 березня виконком міськради затвердив конкурсну документацію та постановив оголосити конкурс стосовно цього об’єкту. Офіційне оголошення на сайті міськради й у друкованих медіа розмістять до 11 березня. А переможця оголосять за місяць потому —15 квітня. З ним і укладе договір комунальне підприємство «Чернігівбудінвест».

На яку саме пропозицію має пристати інвестор-забудовник 

Йому пропонується земельна ділянка загальною площею 0,5796 га. Площа новоствореного житла передбачається 14200,2 м2. Загальна площа квартир аварійного будинку, з якого будуть відселені жителі, — 1866,37 м2. Граничний розмір компенсації, встановлений Програмою сприяння забезпеченню новим житлом мешканців непридатного для проживання та застарілого житлового фонду міста на 2019 – 2023 роки, — 40% опосередкованої вартості житла, з якого будуть відселені мешканці. Терміни реалізації проєкту будівництва — не більше трьох років із моменту укладення інвестиційного договору з переможцем конкурсу.

Які завдання стоятимуть перед інвестором 

Відселення мешканців аварійного житлового будинку чи надання грошової компенсації. Варто зазначити, що відселення допускається за згодою мешканців, на договірних засадах та покладається на переможця конкурсу.

Хто може стати інвестором

Як фізичні, так і юридичні особи-підприємці; будівельні компанії, які не мають заборгованості перед бюджетом і яким по кишені фінансування цього проєкту. Крім того, тільки ті підприємці, які платять будівельникам доволі високу заробітну плату. Вона повинна бути не менше 90% від середньої заробітної плати в галузі «будівництво» в Україні за останній звітній рік. Для розуміння: за грудень 2020 року — це 11565 грн. 

А от у випадку, якщо інвестор не знайдеться або якщо згода колишніх мешканців Попудренка,16 не буде одностайною, — міська влада готова вирішити це задавнене питання інакше. А саме: за кошти громади якнайшвидше відновити пошкоджений будинок, добудувавши зруйновану стіну. І дати мешканцям можливість повернутися назад. Цього року на такі потреби в міському бюджеті передбачили 15 мільйонів гривень. 

Що хотілося б іще додати. Кількість постраждалих від цієї трагічної аварії — 33 особи. І потрібно, аби ВСІ вони погодилися на умови інвестора! Можливо, саме через таку доволі велику кількість люду песимісти дещо сумніваються. На практиці завжди були ті, хто не погоджувався із думкою більшості. А змусити його підкоритись, згідно з чинним законодавством, — неможливо. 
Що ж – поживемо-побачимо. Тим більше, що часу залишилося не так уже й багато. Якихось 30 днів.

Олександр ШИЛО
Фото з Інтернету

 

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21